به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۵
سرلشکر موسوی در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان:
فرمانده کل ارتش گفت: ۱۳ آبان به مستضعفان و مسلمانان عالم نشان داد که می‌توانند، در برابر غارتگران، چپاول‌گران و زورگویان متفرعن و زیاده‌طلب، راه مقاومت و ایستادگی را برگزینند و در این راه پیروز شوند.
کد خبر: ۳۶۸۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳ - 04November 2019

۱۳ آبان نماد پیروزی مستضعفان بر زورگویان است/ آمریکا با شتاب مسیر افول را طی می‌کندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سید‌عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار که صبح امروز (دوشنبه) با حضور جمع کثیری از راهپیمایان در مقابل لانه جاسوسی (سفارت آمریکا) برگزار شد، اظهار داشت: همه شهدای ما در تاریخ معاصر به طور مستقیم یا غیرمستقیم قربانی سیاست‌های خصمانه آمریکای جهانخوار شدند.

وی افزود: سیزدهم آبان در شکل‌دهی تاریخ معاصر و انقلاب نقش تعیین‌کننده‌ای داشته است. سیزدهم آبان سال ۴۳ سالروز تبعید امام (ره) در پی مخالفت با تصویب قانون ظالمانه کاپیتولاسیون بود و سیزدهم آبان ۵۷ نیز یادآور به شهادت رساندن جوانان و دانش‌آموزان در اوج مبارزات انقلابی مردم ایران در مقابل دانشگاه تهران است.

سرلشکر موسوی گفت: سومین واقعه، در ۱۳ آبان ۵۸ در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام رقم خورد که هر سه رویداد نمادی از سه کارگردانی آمریکا در جنایت علیه ملت بزرگ ایران است که با رویکرد جوانان انقلابی و همسویی جوانان با رهبری دینی امام خمینی (ره)، این توطئه‌ها خنثی شد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: روز سیزدهم آبان، مبارزه با نظام سلطه را برای ملت ایران ترسیم می‌کند.

وی تصریح کرد: حادثه ۱۳ آبان به جهت بازتاب و اهمیت ویژه، یکی از مهمترین حرکت‌های خودجوش در تاریخ انقلاب‌های جهان است؛ چراکه ابهت پوشالی آمریکا را در هم شکست و فریاد مظلومیت و آزادگی ملت ایران را در سراسر گیتی طنین انداز کرد.

سرلشکر موسوی افزود: ۱۳ آبان روزی است که مردم این مرز و بوم به دنیا و تاریخ نشان دادند که با توکل بر خدا و قدرت ایمان می‌توان در برابر هر قدرت استکباری و غیرخدایی ایستاد و پیروز شد.

فرمانده کل ارتش در ادامه گفت: آنچه که باعث اقدام شجاعانه جوانان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی شد، اوّلاً عقبه ذهنی جامعه‌ی ایرانی از رفتار‌های تحقیرآمیز و ضد مردمی آمریکا در وقایع تاریخی قبل از انقلاب، مانند کودتای ۲۸ مرداد، حمایت از رژیم منحوس پهلوی و چپاول منابع ملّی ایران، ادامه دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی و ثانیاً بررسی رفتار آمریکا در کشور‌های مختلف در طول ۱۰۰ سال گذشته بود.

وی یادآور شد: آمریکا در بیش از ۶۰ کودتا و جنگ داخلی نقش داشته و ادامه فعالیت‌های مخرب و توطئه‌های آن‌ها در لانه جاسوسی به احتمال زیاد سرنوشتی شبیه ۶۰ کشور دیگر را برای ما رقم می‌زد.

سرلشکر موسوی گفت: آمریکا که حامی و پشتیبان اصلی رژیم منحوس پهلوی بود و تمام توان و تلاش خود را برای جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی به کار گرفته و ناکام شده بود، سفارتخانه خود را به پایگاهی برای طراحی و اجرای توطئه‌های گوناگون علیه انقلاب اسلامی تبدیل کرد، تا از این طریق بتواند انقلاب اسلامیِ مردم ایران را به شکست یا انحراف بکشاند. این بود که جوانان انقلابی ما رفتند و مرکز توطئه را تعطیل کردند.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: پیام ۱۳ آبان، آزادی و آزادگی ملّتی سرافراز و غیرتمند، در برابر قدرت‌های پوشالی و اوج آمریکا‌ستیزی و نفرت نسبت به سیاست‌ها و جنایت‌های ضدبشری آمریکا در ایران و جهان است.

۱۳ آبان نماد پیروزی مستضعفان بر زورگویان است

وی بیان کرد: ۱۳ آبان به مستضعفان و مسلمانان عالم نشان داد که می‌توانند، در برابر غارتگران، چپاول‌گران و زورگویان متفرعن و زیاده‌طلب، راه مقاومت و ایستادگی را برگزینند و در این راه پیروز شوند.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان یادآوری می‌کند که تسلیم فقط مختص ذات اقدس الهی است و هرگز نباید در برابر مستکبران و نظام سلطه سر تسلیم فرود آورد. مردم سرافراز ایران در ۱۳ آبان به جهان نشان دادند که دیوار ظلم و ستم، هرچند به ظاهر محکم باشد، شکستنی و فروریختنی است و با مقاومت و ایستادگی در راه حق می‌توان در مبارزه با ستمکاران پیروز شد و به اهداف عالی انسانی دست یافت.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: کارنامه سیاه دولت آمریکا پر است از ظلم و ستم و جنایت و نفرت در همه جای جهان؛ در مورد کشور عزیزِ ما ایران، جنایات بی‌شماری را مرتکب شده‌اند که احصاء آن‌ها از حوصله این زمان خارج است.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب، دشمنی آمریکا با ملّت ایران ادامه پیدا کرده است؛ از حمایتِ گروه‌های سیاسی مخالف، حمله نظامی مستقیم، سازماندهی گروه‌های تروریستی، تحریک و حمایت رژیم بعثی، حمله به نفتکش‌ها و سکو‌های نفتی، هدف قراردادن هواپیمای مسافربری، تا اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملّت ایران، مسدود کردن دارایی‌های ایران، راه‌اندازی جنگ نرم علیه ایران تا طراحی و اجرای جنگ‌های نیابتی و ده‌ها اقدام خبیثانه و جنایتکارانه دیگر علیه مردم ایران.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: سرکرده نظام سلطه یعنی آمریکای جهانخوار از هیچ اقدامی علیه ملّت ایران فروگذار نکرده است، امّا به حول و قوه‌الهی و در پرتو رهبری‌های حکیمانه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب‌اسلامی و بصیرت و آگاهی ملّت قهرمان ایران، همه توطئه‌ها با شکست مواجه شده و ایران سربلندِ اسلامی به مسیر خود ادامه می‌دهد.

فرمانده کل ارتش ابراز داشت: به‌حمدالله نهال انقلاب، امروز به شجره‌یِ طیبهِ تنومند و پرثمری تبدیل شده که سایه آن کل منطقه غرب آسیا را در بر گرفته و آثار و برکات این انقلاب برای کشور، عزّت، پیشرفت، امنیت و آرامش به ارمغان آورده و برای منطقه الهام‌بخش و امید‌آفرین بوده‌است.

وی خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی و فریاد حق‌طلبی و عدالت‌خواهی ملّت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی، به برکت خون شهیدان و مجاهدت دلیرمردان و شیر‌زنان، از مرز‌های جغرافیایی ایران فراتر رفته و ملّت‌های مستضعف و مسلمان را متوجه خود کرده است.

سرلشکر موسوی گفت: انقلاب اسلامی ایران به‌رغم خواست و باور دشمنان و مستکبران، ۴۰ سالگی خود را پشت سر‌گذاشته و با سرعت گردنه‌های خطرناک را درنوردیده و مسیر پیشرفت و بالندگی را طی می‌کند. امروز انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به بلندای اقتدار و عظمت دست یافته و در جایگاه تعیین‌کننده قرارگرفته است.

آمریکا با شتاب مسیر افول را طی می‌کند

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: در پرتو الهام‌بخشی، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، شیطان رانده شده از منطقه، طعم تلخ شکست و سرخوردگی را چشیده و جایگاه خود را از دست داده و در مسیر افول با سردمداری ترامپ با سرعت بیشتری به سقوط نزدیک می‌شود.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی یک چله‌ی پرچالش، امّا پرافتخار را پشت سر گذاشته، بصورت اعجاب‌آور و بی‌سابقه‌ای از مجموعه‌ای از موانع و دشواری‌ها و مشکلات، که هر حکومتی را از پا درمی‌آورد، با وفاداری کامل به آرمان‌ها و ارزش‌ها و مقاومت در برابر دشمنان، با موفقیت عبور کرده و اینک وارد دومین گام برای ساخت تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی شده است.

سرلشکر موسوی گفت: در آغاز فصل جدیدی از حیات طیبه انقلاب اسلامی و طلیعه گام دوم انقلاب، بر همگان به‌ویژه جوانان عزیز لازم است که فراز و فرود‌های گذشته را دقیق بشناسند و از رویداد‌های گذشته درس بگیرند و با شناخت درست از آرمان‌ها و در مقابل آن دشمنی‌ها، گام‌های عزّت و پیشرفت را محکم‌تر و سریع‌تر بردارند؛ زیرا دشمن با جدیت به دنبال تحریف واقعیات و حقایق است و از همه ابزار‌های شیطانی برای انحراف در مسیر انقلاب بهره می‌گیرد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ملّت ایران فتنه‌های زیادی را خنثی کرده و پشت سر گذاشته که بعضاً با خسارت‌هایی هم همراه بوده است. دشمن از مقابله نظامی تقریباً ناامید شده، در جنگ اقتصادی به یأس رسیده و در آستانه شکست است، امّا از فتنه ناامید نیست و دست از فتنه‌افروزی برنداشته و بدانید که قطعاً فتنه‌هایی دیگر در راه است.

سرلشکر موسوی خطاب به ملّت ایران و به‌ویژه جوانان گفت: به خاطر داشته باشید که شیطان یک چهره ندارد، شیطان با لباس هفت‌رنگ و هفت وصله اغواگری می‌کند.

وی تأکید کرد: دشمنی و عداوت آمریکا با ملّت ایران، نه به موضوع به‌خصوصی مثل موضوع هسته‌ای منحصر و نه قائم به شخص است؛ تضاد غرب و آمریکا با ایران یک تضاد راهبردی است نه تاکتیکی، اختلاف بین نظام استکبار و جمهوری اسلامی ماهوی و محتوایی و ریشه‌ای است.

سرلشکر موسوی با اشاره به آیه «وَلایَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُم حَتَّی یَرُدُّوکُم عَنْ دِینِکُم إِنِ اسْتَطَاعُواْ» گفت: آمریکا خود را در تقابل با اسلامِ ضداستکباری تعریف کرده و تقابل و حتّی به ظاهر تعاملشان با نظام در همه دوره‌های گذشته و حال و آینده به جهت خنثی‌سازی، براندازی یا انحراف نظام است.

فرمانده کل ارتش گفت: بدون تردید یکی از مهم‌ترین رموز پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت در صحنه‌های مختلف، وجه استکبارستیزی، مبتنی بر بصیرت و انقلابی‌گری بوده است و قطعاً برای ادامه مسیر و پیروزی نهایی، این ویژگی می‌بایست حفظ و تقویت شود و جوانان در این راه نقش مهمی بر عهده دارند.

تنها راه تعالی کشور حفظ روحیه انقلابی و اطاعت از رهبری است

وی خاطرنشان کرد: آموزه‌های دین مبین اسلام و تجربیات سال‌های گذشته نشان داده که هرگز زانو زدن در برابر دشمن بی‌رحم و ناجوانمرد و بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگِ خونخوار، برای انقلاب و مردم دستاوردی نخواهد داشت و تنها راه تعالی، پیشرفت، عزّت و استقلال، حفظ روحیه انقلابی و دفاع از نظام انقلابی، مبتنی بر بصیرت و اطاعت از رهبری است.

سرلشکر موسوی ابراز داشت: نظام سلطه برای ادامه استیلای شیطانی خود، تلاش می‌کند که گفتمان سازش را در قالب واژه‌های خاکستری به ملّت آزاده و حق‌طلب ایران تحمیل کند؛ امّا با پایداری و ایستادگی ملّت بزرگ ایران، امروز گفتمان مقاومت در سراسر منطقه گسترش یافته و به الگویی کارآمد در برابر نظام سلطه تبدیل شده است.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: تغییر رفتار ایران از اردیبهشت ۹۸ و اتّخاذ راهبرد «مقاومت فعال» باعث تغییر در محاسبات و رفتار نظام استکبار شده و عُقلای آن‌ها این پیام را درک کرده‌اند که دوران فشار با هزینه صفر به پایان‌رسیده و ایران برای پاسخ به فشارها، امکانات، اراده و اجماعِ لازم را دارد.

وی تصریح کرد: پیام این اجتماع، امروز در یک هزار نقطه کشور برای دشمن این است که ملّت ایران راهی را که آمده با قدرت ادامه خواهد داد.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: دشمن بداند، نسل جوان ایران هیچ‌گاه از آرمان‌ها و ارزش‌های خود دست برنخواهند داشت و تا آخر ایستاده‌اند.

فرمانده کل ارتش یادآور شد: دشمن بداند که تحریم‌ها و تهدید‌ها و تزویر‌ها و فتنه‌ها در اراده پولادین ملّت خلل ایجاد نخواهد کرد و این ملّت هرگز تسلیم زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌ها نخواهد شد.

وی ادامه داد: سردمداران شیطان‌صفت و جنایت‌پیشه مذبوحانه به دنبال فرار از شکست نباشند؛ این سنت الهی و راهی است که فرعون‌ها و نمرود‌ها و یزید‌ها و صدام‌ها رفته‌اند و سردمداران کاخ سیاه و رژیم صهیونیستی به‌زودی به اسلاف خود خواهند پیوست.

سرلشکر موسوی گفت: برخی از اندیشمندان غربی با ارائه شواهد و قرائن، افول آمریکا را پیش‌بینی کرده‌اند و مقایسه ۲۰ سال پیش آمریکا با ۱۰ سال پیش و امروز در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی مؤید این پیش‌بینی است؛ امّا تکیه‌گاه و استدلال محکم ما وعده‌های الهی است، این وعده تخلف‌ناپذیر الهی است که قطعاً جبهه حق بر باطل پیروز می‌شود و بندگان صالح خداوند در سراسر زمین حاکم خواهند شد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها