به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
سردار کمالی مطرح کرد؛
سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه از آموزش تخصصی ۱۸۰ هزار دانش‌آموز در سال ۹۷ خبر داد.
کد خبر: ۳۶۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲ - 04November 2019

به گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، بیست‌وپنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه امروز با حضور نمایندگان سازمان‌های نیرو‌های مسلح، (آجا، سپاه، وزارت دفاع و ناجا)، وزارتخانه‌ها، سازمان‌های ذی‌ربط وزارت آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سازمان فنی و حرفه‌ای و ... برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد یک ماه گذشته، پیوند آموزش و پرورش و نیرو‌های مسلح در خصوص نحوه استفاده بهینه از خدمت هنرجویان وزارت آموزش و پرورش در خدمت سربازی به عنوان سرباز ماهر به بحث گذاشته شد.

به کارگیری تخصصی سربازان در نیرو‌های مسلح/ آموزش ۱۸۰ هزار دانش‌آموز در سال ۹۷

سردار موسی کمالی مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در این جلسه با اشاره به اینکه برابر آمار ارائه شده ۹۴۵ هزار دانش آموز هنرجو و در ۲۰۳ رشته در شش هزار و ۹۶۱ هنرستان در سراسر کشور اشتغال به تحصیل دارند، اظهار داشت: ۶۳ درصد از هنرجویان پسر هستند و باید مسیر سربازی را طی کنند.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ تعداد ۱۸۰ هزار دانش آموز پسر موفق به اخذ دیپلم شدند که این افراد حداقل هزار و ۴۵۰ ساعت و حداکثر ۲ هزار ساعت آموزش مهارت دیدند.

سردار کمالی اضافه کرد: از تعداد کسانی که موفق به اخذ دیپلم شدند گروهی وارد دانشگاه شدند و پس از فراغت از تحصیل وارد خدمت مقدس سربازی می‌شوند و تعداد زیادی نیز با مدرک دیپلم وارد نیرو‌های مسلح شدند.

به کارگیری تخصصی سربازان در نیرو‌های مسلح/ آموزش ۱۸۰ هزار دانش‌آموز در سال ۹۷

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه تصریح کرد: با هماهنگی که صورت گرفت افرادیکه وارد نیرو‌های مسلح شدند در طرح قالب «طرح قدر» اطلاعات این افراد وارد سامانه آمورزش وظیفه عمومی شده و پس از غربالگری به نیرو‌های مسلح اختصاص و با مشاغل نیرو‌های مسلح تطبیق و به کارگیری تخصصی خواهند شد.

سردار کمالی در پایان گفت: این افراد با توجه به آموزش طی شده و تجربه کسب کرده در حین خدمت، علاوه بر کارت پایان خدمت، گواهی مهارت آموزش و اشتغال را اخذ می کنند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار