به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰
وزیر دفاع در جمع فراکسیون ولایی مجلس اعلام کرد؛
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از آمادگی وزارت دفاع برای رفع تمامی نیاز‌های صنعت خودروسازی کشور خبر داد.
کد خبر: ۳۶۸۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹ - 05November 2019

آمادگی وزارت دفاع برای رفع تمام نیاز‌های صنعت خودرو سازی کشوربه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نشست با اعضای فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حمایت‌های گسترده مجلس شورای اسلامی در ارتقاء قدرت دفاعی نظام اسلامی و بازدارندگی ملی اظهار داشت: خداوند را شاکریم که تمام بخش‌های نظام در حوزه امنیت ملی بر ارتقاء توان و قدرت دفاعی و بازدارندگی ملی مبتنی بر سیاست‌های کلان و راهبردی نظام، اتفاق نظر دارند و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت بزرگ و سرافراز ایران اسلامی با درک صحیح و واقعی از شرایط منطقه‌ای و بین المللی همواره از صنعت دفاعی حمایت و پشتیبانی کرده‌اند.

وزیر دفاع با تشریح وضعیت منطقه، به اتفاقات اخیر در عراق و لبنان اشاره و عنوان کرد: همواره بر این باوریم که رویداد‌های حادث شده در این دو کشور، مباحث و مسائل صرفا داخلی این کشور‌هاست و باید با نقش‌آفرینی مردم این دو کشور، به سرانجام برسد و امیدواریم با نقش‌آفرینی آگاهانه مردم لبنان و عراق شاهد حفظ امنیت و ثبات آنان باشیم و مردم بتوانند با تکیه بر قانون، بیگانگان را از هرگونه سوء استفاده و ایجاد ناامنی مأیوس کنند.

امیر حاتمی گفت: در طول 40 سال اخیر استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا با اعمال توطئه‌ها، ترفند‌ها، حیله‌ها و دشمنی‌های گوناگون از هیچ کوششی در ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیشرفت‌های ملی فروگذار نکرده است.

وی افزود: در صنعت دفاعی ارتباط گسترده و فراگیری با مراکز علمی، دانشگاهی و دانش‌بنیان تعریف شده است و هم‌اکنون سعی شده است از این ظرفیت‌های علمی و ملی در جهت ارتقای قدرت دفاعی حداکثر بهره‌مندی صورت گیرد.

سرتیپ حاتمی به حمایت و پشتیبانی از صنایع خودروسازی اشاره و بیان کرد: به خودروسازان اعلام شد، در صنعت دفاعی آمادگی داریم در مقابله با تحریم‌های شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز خارجی، تمامی نیاز‌های صنعت خودروسازی داخلی را مرتفع کنیم و در این بین هرگز رقیبی برای بخش خصوصی و مانع فعالیت‌های آن‌ها نخواهیم شد و اکنون هم همکاری تنگاتنگی با خودروسازان داریم و با عقد قرارداد‌هایی نیاز‌های اعلامی آن‌ها را مرتفع ساخته‌ایم.

وی با تشریح رویکرد‌های کلان در حوزه‌های دفاعی، اولویت اصلی وزارت دفاع را ارتقای توان مبتنی بر تهدیدات دانست و افزود: در راستای این سیاست راهبردی که مورد تاکید و سفارش فرمانده معظم کل قواست، تمام تلاش خود را برای رفع تهدیدات به کار خواهیم گرفت.

وزیر دفاع گفت: ارتقاء توان رزم در حوزه‌های موشکی، رزم هوایی، رزم زمینی، جنگ الکترونیک و توانمندی‌های انتظامی در دستور کار قرار گرفته است و تاکنون در این رابطه به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته‌ایم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار