به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
شورای نجات ملی جنوب در یمن:
شورای نجات ملی جنوب یمن اعلام کرد که از نظر آن، توافق ریاض به مثابه مشروعیت‌بخشی به اشغالگری عربستان و اعطای حق اداره امور داخلی یمن به آن است.
کد خبر: ۳۶۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶ - 07November 2019

توافق ریاض باعث مشروعیت‌بخشی اشغالگری عربستان می‌شودبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از پایگاه خبری الخلیج آنلاین، شورای نجات ملی جنوب در یمن با اشاره به اینکه از نظر آن، توافق ریاض به مثابه مشروعیت‌بخشی به اشغالگری عربستان و اعطای حق اداره امور داخلی یمن به آن است، تاکید کرد که به‌طور مطلق این توافق را رد می‌کند.

این شورا طی یک بیانیه رسمی اعلام کرد که توافق ریاض را رد کرده و همچنان به رد اشغالگری عربستان و نوکران آن پایبند است. شورای نجات ملی جنوب هم‌زمان تصریح کرد که همچنین هرگونه توافقی که زمینه خروج نیروهای خارجی از یمن و محافظت بر استقلالمان را فراهم نکند، مردود است.

 روز سه‌شنبه عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری یمن و شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات، توافق ریاض را که براساس آن، عربستان حق مدیریت و کنترل امور داخلی یمن را دارد امضا کردند.

شورای نجات ملی جنوب همچنین اشاره کرد که این توافق، باعث به قدرت رسیدن کسانی می‌شود که تنها بر قدرت سلاح و زور تکیه دارند.

این شورا از نیروهای ملی خواست تا در مقابل اشغالگری‌های سعودی‌ها و نوکران آن‌ها ایستاده و پرو‌ژه‌های آن‌ها را نابود کنند و شرایط را برای ایجاد یک اتحاد و همبستگی ملی در راستای اعاده قدرت به ملت یمن فراهم کنند.

بحران نظامی و انسانی یمن از مارس 2015 پس از تجاوز ائتلاف جنگی عربستان ضد این کشور همچنان ادامه دارد و مردم این کشور به‌شکل فجیعی از فقر و انواع بیماری‌ها رنج می‌برند.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار