به روز شده در: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ابراز امیدواری کرد که تشکیل دولت جدید در این کشور زیاد طول نکشد تا به این ترتیب از آثار منفی آن بر مردم جلوگیری شود.
کد خبر: ۳۶۹۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶ - 08November 2019

تأکید معاون دبیرکل حزب‌الله بر ضرورت تسریع در تشکیل دولت لبنانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «شیخ نعیم قاسم» در سخنانی بر تسریع در تشکیل دولت و استفاده از تجربیات گذشته تأکید کرد و با تأیید مطالبات اقتصادی و اجتماعی تظاهرات‌کنندگان، نسبت به مصادره این مطالبات و نیز کسانی که راه مردم را می‌بندند، هشدار داد.

وی بیان کرد: چرا تا به امروز کمیته‌ای مرکزی که از طرف معترضان صحبت کند وجود ندارد؟ برای اینکه اگر چنین کمیته‌ای باشد، اشخاص شناخته می‌شوند و ورود افراد نفوذی به آن دشوار می‌شود. در این صورت از اعتراضات در خفا سوءاستفاده نمی‌شود؛ اما اگر اعتراضات بدون رهبری علنی و واضح برای ارائه برنامه کاری و راهکارها و مواضع سیاسی تاثیرگذار بر اوضاع اجتماعی و اقتصادی باشد، در این‌جا نفوذی‌ها و فتنه‌گران بدون این‌که حضور داشته باشند و شناخته شوند، به راحتی اعتراضات را به سمت دلخواه خود سوق می‌دهند.

شیخ نعیم قاسم، معترضان مردمی را به تعیین یک رهبری واضح که با مردم حرف زده و مطالبات آن‌ها را مطرح می‌نماید، دولت را مورد سوال قرار می‌دهد، دستاوردها را مشاهده می‌کند و با پیگیری تمام تحولات، مردم را درباره زمان و چگونگی برپایی اعتراضات برای دستیابی به مطالبات اجتماعی و اقتصادی هدایت می‌کند، دعوت کرد.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان بر تسریع در تشکیل دولت و استفاده از مشکلات و کم‌کاری‌های سابق برای پیشبرد امور تأکید کرد و گفت: ما امیدواریم که تشکیل دولت زیاد به طول نیانجامد؛ چرا که هرچه زمان می‌گذرد، فرصت از بین می‌رود و هر چقدر این امر طولانی‌تر شود، تبعات و تاثیرات منفی آن بر مردم بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار