به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
نویسنده کتاب «عهد کمیل»:
«مصیب معصومیان» گفت‌: همسر شهید «مصطفی (کمیل) صفری‌تبار» در دوران قبل از ازدواجش محجبه کامل نبود، با این حال از محجبه کامل بودن هم بدش نمی‌آمد؛ اما تا آن زمان هیچ اقدامی بر تغییر حجابش انجام نداده بود، تا این‌که سرانجام محجبه کامل شد و با «کمیل» ازدواج کرد، هر چند این ازدواج ۷ ماه بیشتر به درازا نینجامید؛ اما باعث شد تا همسر شهید برای همیشه تغییر کند و محجبه کامل شود.
کد خبر: ۳۶۹۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶ - 08November 2019

ازدواج با «کمیل» موجب شد تا همسرش همیشه محجبه شودبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «مصیب معصومیان» نویسنده کتاب «عهد کمیل»، پیرامون مضمون این کتاب، اظهار داشت: «عهد کمیل» روایتی از زندگی شهید «مصطفی (کمیل) صفری‌تبار» است که از زبان همسر بیان شده و داستانی جذاب و خواندنی را به همراه دارد، این کتاب هشت فصل دارد و به داستانی جالب اشاره می کند زیرا شهید کمیل فردی بود که از مدت‌ها قبل از شهادتش خبر داشت.

وی در همین راستا ابراز کرد: بنده در چند جلسه‌ای که با شهید مصطفی (کمیل) صفری تبار برخورد داشتم از زبانش شنیده بودم که شهید می‌شود، اما باور نمی‌کردم تا اینکه در سال ۹۰ در در کردستان منطقه سردشت در ارتفاعات جاسوسان به شهادت رسید. 

معصومیان به نحوه زندگی شهید کمیل صفری تبار در کتاب «عهد کمیل» اشاره و اظهار کرد: در سال ۹۰ نیروی زمینی سپاه دست به یک سلسله عملیات برای برقراری امنیت در منطقه شما‌ل‌غرب شد. گروهک‌های ضدانقلاب با حمایت‌های همه جانبه اطلاعاتی و حتی لجستیکی غرب (به سردمداری آمریکا) این بار با تمام توان آمده بودند تا به خاک ایران تجاوز کنند. این عملیات‌ها که در نیمه اول سال ۹۰ انجام شد، تا اواخر شهریور به طول انجامید تا نهایتا با تقدیم ده‌ها شهید و جانباز در این عملیات‌ها، بار دیگر امنیت به منطقه بازگشت و گروهک‌های ضدانقلاب مجبور به ترک خاک ایران شدند.

وی به بخشی از کتاب که به ازدواج شهید صفری تبار منتهی می‌شود اشاره و بیان کرد: مریم یوسفی همسر شهید کمیل صفری تبار بود، وی در دوران قبل از ازدواجش محجبه کامل نبود با این حال از چادر پوشیدن و محجبه بودن هم بدش نمی‌آمد، اما تا آن زمان هیچ اقدامی بر تغییر حجابش انجام نداده بود. هنگامی که شرایط مهیا شد و شهید مصطفی (کمیل) صفری‌تبار به خواستگاریش آمد با توجه به اینکه شهید یک سپاهی بود خانواده شهید بر مسئله نحوی حجاب وی پافشاری داشتند، شهید بزرگوار نیز هنگامی که به زیارت «امام رضا (ع)» رفته بود، از «امام هشتم (ع)» خواسته بود اگر مصلحت می‌داند این وصلت را به ازدواج منتهی کند.

نویسنده کتاب «عهد کمیل» به ماجرای جذاب محجبه شدن مریم در روند ازدواجش با شهید مصطفی (کمیل) صفری‌تبار اشاره و ادامه داد: همسر شهید سر انجام محجبه کامل شد و با وی ازدواج کرد، هر چند این ازدواج ۷ ماه بیشتر به درازا نینجامید، اما باعث شد تا همسر شهید برای همیشه تغییر کند و محجبه کامل شود.

وی به چگونگی فراهم شدن نگارش کتاب در مورد شهادت شهید مصطفی (کمیل) صفری‌تبار اشاره و اظهار کرد: هنگامی که بر سر مزار شهید رفته بودم، همسر شهید را دیدم و وی از من در خواست کرد تا کتابی در مورد خاطرات شهید صفری‌تبار بنویسم وی برای نگارش کتاب چندین بار با من تماس گرفت و نهایتا کتاب در ۹۷ اقدام به نگارش کردم و پس از ۱۶ ماه کتاب تکمیل شد.

معصومیان جذابیت کتاب «عهد کمیل» را آگاهی شهید از شهادت خود دانست و تاکید کرد: شهید مصطفی (کمیل) صفری‌تبار بار‌ها به دوستان و نزدیکانش در مورد شهادتش صحبت کرده بود، اما هیچکس باور نمی‌کرد که چنین رخدادی آن هم با این سرعت انجام در پیش باشد و کمیل به شهادت برسد.

وی به بازخورد‌های کتاب «عهد کمیل» اشاره و خاطر نشان کرد: با اینکه این کتاب تازه منتشره شده و هنوز تعداد زیادی از افراد آن را ندیده‌اند، اما باز هم همین تعداد اندک بازخورد‌های جالبی داشته‌اند، پیش بینی می‌کنم کتاب با استقبال عمومی همراه باشد و مخاطبین فراوانی را به خود اختصاص دهد.

منبع: میزان

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار