به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۲
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
«سید محمدعلی آل هاشم» با اشاره به اقدامات تفرقه‌افکنانه عده‌ای معدود در استادیوم ورزشی تبریز، مردم آذربایجان را وفادار به نظام و آماده جانبازی دانست و گفت: اینکه در جمعیت چند هزار نفری استادیوم چند نفر بخواهند تخلف کنند را نباید تسری به کل مردم آذربایجان داد.
کد خبر: ۳۶۹۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳ - 08November 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمدعلی آل‌هاشم» امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه مردم نمازگزار مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز به برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اشاره و اظهار کرد: با پایان سومین فرصت ۶۰ روزه ایران به طرف‌های مقابل برجام، گام چهارم آغاز شد و جمهوری اسلامی ایران پیش از این در پاسخ به بدعهدی‌های طرف‌های مقابل، طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ای خود کرده است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی روز ۱۴ آبان رسما از آغاز گازدهی به سانتریفیوژها در تاسیسات هسته‌ای فردو خبر داد تا بدین ترتیب گام چهارم هسته‌ای را بردارد، افزود: طبق معاهده برجام بیش از یک‌هزار سانتریفیوژ در فردو داریم که در برجام قرار بود که بچرخد، ولی گاز داده نشود، اما در راستای کاهش تعهدات برجامی، گازدهی به آنها آغاز شد.

امام جمعه تبریز توضیح داد: بر اساس برجام، ایران می‌بایست بر اساس برنامه بلندمدت خود ۱۵ سال فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم ازجمله تحقیق و توسعه تحت نظارت پارلمانی صرفاً در غنی‌سازی نطنز انجام دهد و سقف غنی‌سازی را در حد ۳/۶۵ درصد نگه دارد؛ همچنین در فردو نیز از هرگونه غنی‌سازی و تحقیق و توسعه خودداری کرده آن را به یک مرکز هسته‌ای، فیزیکی و فناوری تبدیل کند.

وی ادامه داد: جالب این است که انگلیس و دیگر طرف‌های برجام، ایران را به دلیل تعهداتش و کاهش تعهداتش سرزنش کرده‌اند؛ ولی به حول و قوه الهی مردم قهرمان به وظیفه خود عمل کرده و گام چهارم در رابطه با کاهش تعهدات برجامی را برخواهند داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با قدردانی از قوه قضائیه بابت رسیدگی به پرونده قطار تبریز به مشهد گفت: بعد از سفر پربرکت رئیس قوه قضائیه به تبریز، مشکلات مطرح شده ازجمله عدم رسیدگی به پرونده سانحه قطار تبریز به مشهد بود که آقای رئیسی بلافاصله بعد از بازگشت به تهران، دستور رسیدگی ویژه برای رسیدگی به پرونده سانحه قطار تبریز را داد که رای صادر شد.

امام جمعه تبریز از سخنگوی قوه قضائیه به دلیل واکنش مناسب به موضوع حواشی فوتبال تبریز قدردانی و خاطرنشان کرد: واکنش او بسیار جالب بود و گفت که اینکه در گوشه‌ای چند نفر اقدامی انجام دهد باید با چند نفر برخورد کنیم و نباید ربط به همه مردم آذربایجان دهیم؛ زیرا آذربایجان در زمره دلداگان کشور هستند.

وی ادامه داد: اینکه در جمعیت چند هزار نفر چند نفر بخواهند تخلف کند، نباید تسری به کل داد؛ زیرا آذربایجان در صحنه‌های مختلف وفاداری خود به امام رحمت‌الله و رهبری و کشور را نشان داد و اجازه تفرقه‌افکنی به دشمن را نمی‌دهد؛ دشمن بیاید و ببیند که مردم آذربایجان چگونه وفادار به نظام و اسلام است و آماده جانبازی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به زلزله صبح امروز آذربایجان شرقی گفت: در چند روستای میانه و مخصوصا روستایی ورنکش که پنج نفر به رحمت خدا رفتند و در روستاهای مختلف نیز گزارش شده است که ۳۰ تا ۵۰ درصد روستا تخریب شده و حیوانات تلف شده‌اند؛ ولی الحمدالله مسوولان پا در رکاب هستند و امیدواریم مسوولان ذی‌ربط به نحو احسن به وظایف خود عمل کنند و اگر نیاز به کمک مردم باشد، اطلاع‌رسانی کنند.

وی با اشاره به تذکر انتخاباتی طبق روال هر هفته گفت: نماینده باید انتقادپذیر باشد؛ زیرا اگر نماینده‌ای را انتخاب کرده و به مجلس فرستادیم، ولی هیچ توجهی به انتقاد، پیشنهاد سازنده توجه نکند، یعنی یک ایراداتی شامل این فرد می‌شود.

آل هاشم افزود: نماینده باید از برای انجام تکلیف الهی باشد و نه برای رضایت مردم و خوشایند مردم باشد؛ زیرا همه مامور به ادای تکلیف الهی هستیم به طوری که شاید نماینده‌ای باشد که هدفش ادای تکلیف الهی نباشد و صرفاً راضی ساختن مردم به هر نحوی باشد که این موارد را در زمان انتخابات بیشتر می‌بینیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار