به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
امیر حاتمی:
وزیر دفاع گفت: فکر کردن و کار کردن جوانان در نظام جمهوری اسلامی و وزارت دفاع الزامات مهمی دارد که انقلابی بودن جوانان یکی از مولفه‌های ضروری این نسل است.
کد خبر: ۳۶۹۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸ - 10November 2019

تفکر جهادی و انقلابی لازمه مدیریت جوانان در نظام اسلامی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نشست گروه مشاوران جوان وزارت دفاع که با حضور نخبگان جوان سازمان‌های وزارت دفاع در محل ستاد این سازمان برگزار شد با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)، اظهار داشت: ان‌شاءالله بتوانیم با پیاده‌سازی تدابیر نورانی و حکمیانه ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) موجبات خشنودی مهدی موعود و قائم آل محمد (ص) حضرت حجت ابن الحسن (ع) را فراهم سازیم.

وزیر دفاع در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در جمع پرشور و نشاط جوانان، گفت: تشکیل گروه مشاوران یک حرکت نمادین نیست؛ بلکه حرکتی جدی و مسئولانه است و من با اعتقاد به ظرفیت و توان بالای جوانان وزارت دفاع به آینده آن بسیار امیدوارم. این گروه سرشار از انگیزه است و می‌تواند با ارزیابی صحیح و ارائه راهکار‌های صحیح، آینده وزارت دفاع را تضمین کند.

امیر حاتمی افزود: امروز شما وارث وزارت دفاع با تاریخ باشکوه هستید که کشور را از وابستگی به تجهیزات خارجی بی نیاز کرد و در این منطقه پرآشوب به کمک نیرو‌های مسلح آمد و امنیت کشور و بازدارندگی مؤثر را به ملت عزیز ایران تقدیم کرد. فکر کردن و کار کردن در این سازمانِ باعظمت، الزامات مهمی دارد که انقلابی بودن جوانان یکی از مؤلفه‌های ضروری این نسل است.

وی در ادامه تأکید کرد: جوانان برای ایفای نقش مؤثر در اداره وزارت دفاع، باید روحیه مشارکت‌پذیری و کار جمعی و تفکر عمیق را با بکارگیری تجارب ارزنده امیران و سرداران و مسئولان وزارت دفاع آموخته و روحیه یادگیری و تفکر جهادی انقلابی را در خود تقویت کنند.

سرتیپ حاتمی نقش جوانان در ساختن آینده را پیشبرد گام دوم انقلاب و لزوم بهره‌وری از ظرفیت‌های آنان عنوان کرد و گفت: جوانان به عنوان فرصت ارزشمند و ظرفیت امیدبخش کشور به شمار می‌روند که هیچ اندوخته مادی با آن‌ها قابل مقایسه نیست و امروز بخش قابل توجه و ارزشمند آن سرمایه‌های ارزشی نخبه و متعهد در وزارت دفاع حضور دارند و جمعیت جوانان وزارت دفاع را شکل دادند.

وی با بیان اینکه بکارگیری جوانان در مدیریت بخش‌های مختلف وزارت دفاع به عنوان یک تصمیم راهبردی و سرنوشت‌ساز در اولویت برنامه‌های این سازمان قرار گرفته است، افزود: مسیر ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی، جهش‌های آنی و صعود‌های اتفاقی نیست، بلکه فعالیت مؤثر با روحیه جهادی و انقلابی در زمینه‌های صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی زمینه‌ساز تربیت مدیران حال و آینده وزارت دفاع به شمار می‌رود.

امیر حاتمی با تأکید بر لزوم تمرین و یادگیری مستمر جوانان توأم با خودسازی فردی و ارتقاء بصیرت تصریح کرد: جوان‌گرایی زمانی موفق و اثربخش خواهد شد که ما جوانان خود را برای این امر مهم آماده کنیم و خود شما جوانان در این کار مهم، سهم بسیار بالایی دارید.

وی صلاحیت علمی، صلاحیت عملی و صلاحیت حضور در میدان را لازمه مدیریت جوانان دانست و بیان کرد: حضور و نقش پررنگ جوانان در خودِ مسئولیت و فاصله از شعار و آرمان‌گرایی صرف، لازمه و ضرورت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وزیر دفاع با بیان اینکه جوانان باید برروی موضوعات کلان و اولویت‌دار وزارت دفاع تمرکز داشته باشند، گفت: شناخت آسیب‌ها و درد‌ها به تنهایی راهگشای مسائل نیست و جوانان باید با ارزیابی صحیح، دقیق و همه‌جانبه مسائل و موضوعات، راهکار‌های اصولی را شناسایی و مسیر حرکت در جهت پیشرفت و مرتفع کردن مشکلات را نیز تدوین کنند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار