به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس:
ژنرال سر نیک کارتر در یادداشتی، مدعی شده است که نحوه قدرت‌گیری ایران، روسیه و چین امنیت و ثبات کشور‌های غربی را با چالش مواجه می‌کند.
کد خبر: ۳۶۹۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳ - 10November 2019
ایران، روسیه و چین امنیت ما را به چالش می‌کشندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ژنرال سر «نیک کارتر» رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس روز یکشنبه در یادداشتی در نشریه «تلگراف»، از قدرت گرفتن ایران، روسیه و چین ابراز نگرانی کرده و مدعی شده است که تاکتیک‌های مورد استفاده این سه کشور می‌تواند «تصادفا» به وقوع جنگ سوم جهانی منجر شود.
 
او در این یادداشت با بیان اینکه اوضاع جهان در بی‌ثبات‌ترین وضعیت پس از پایان جنگ دوم جهانی قرار دارد، نوشته است: «تهدیدات در حال متنوع شدن، گسترش یافتن و تشدید شدن هستند. تقابل مداوم به شاخصه اصلی عرصه بازی جهانی بدل شده و عصر سابق رقابت قدرت‌های بزرگ، احیا شده است.»
 
وی می‌افزاید: «دولت‌های جاه‌طلبی، چون روسیه، چین و ایران به روش‌هایی در حال قدرت‌گیری هستند که امنیت، ثبات و رفاه ما را تهدید می‌کنند.»
 
کارتر در این مطلب همچنین مدعی شده است که اقدامات تهران، مسکو و پکن «به سادگی می‌تواند به سوءمحاسبه‌ای ناخواسته» و بروز درگیری‌های بزرگ بیانجامد.
 
او در ادامه نوشت است: «رقبای ما، به اساتید سوء استفاده از فضا‌های میان صلح و جنگ تبدیل شده‌اند.»
 
این فرمانده ارشد ارتش انگلیس همچنین ادعا کرده است که این کشور‌ها با استفاده از روش‌های نامتعارف نظیر حملات سایبری، انتشار اطلاعات غلط، مخفی کردن نظامیان در پوشش‌های غیرنظامی و بهره‌گیری از ارتش‌های خصوصی متشکل از شبه‌نظامیان، تلاش می‌کنند تا نفوذ خود را گسترش داده و در عین حال میان کشور‌های غربی اختلاف انداخته و سبک زندگی در این کشور‌ها را نیز «نابود» کنند.
 
وی که کشورش سابقه‌ای طولانی در انجام کودتا و خرابکاری در دیگر کشور‌ها دارد، در ادامه نوشته است: «نمی‌گویم که رقبای ما به دنبال جنگ، با تعریف سنتی آن هستند. اما رفتار بی‌ملاحظه و عدم پایبندی به قوانین بین‌المللی مربوط به این انواع تازه «جنگ‌افزار»، به تنش‌هایی دامن می‌زند که به سادگی می‌تواند به سوء‌محاسبه‌ای ناخواسته بدل شود.»
 
کارتر در نهایت خواستار افزایش حمایت از نیرو‌های نظامی و همچنین همکاری ارتش با شرکت‌های خصوصی فناوری، برای «حفاظت از بریتانیا» شده است.
 
انتهای پیام/341
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار