به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
حجت‌الاسلام رئیسی:
​​​​​​​رئیس قوه قضاییه اقناع افکار عمومی و اجماع نخبگانی را مقدمه ضروری اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت برشمرد و با تاکید بر اینکه صف مردم از اخلالگران جداست، از همه مسئولان ذی‌ربط خواست از طریق تریبون‌های مختلف به تبیین ابعاد طرح بپردازند.
کد خبر: ۳۷۰۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹ - 18November 2019

دولت افکار عمومی را درباره ضرورت طرح بنزینی اقناع کند/صف مردم از اشرار جداستبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سیدابراهیم رئیسی» ​​​​​​​رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به حوادث پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، اظهار داشت: روز گذشته، رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت جامع به این موضوع اشاره فرمودند و ما هم از عنایات ایشان کمال سپاس را داریم.

وی ادامه داد: اصل این طرح، مبنای کاملاً قانونی دارد و در قانون برنامه ششم توسعه و همچنین سیاست‌های کلی نظام مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام بر آن تاکید شده است؛ البته این طرح باید در پنج سال گذشته به صورت متناوب توسط دولت انجام می‌شد. بر همین اساس، طرحی را دولت پیشنهاد کرد که بحث‌های کارشناسی مختلفی درباره آن مطرح بود و نهایتاً تصمیم بر این شد که اقداماتی طبق پیشنهاد و طرح دولت انجام شود.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه اصل طرح، قانونی است، اما نحوه و شیوه اجرای آن بحث دیگری است، افزود: از مقدمات ضروری اجرای این طرح، اقناع افکار عمومی و اجماع نخبگانی است و هرچه بیشتر باید ابعاد این طرح تبیین شود. در خصوص چنین طرحی طبعاً نمایندگان، نخبگان، صاحبنظران و عموم مردم باید در جریان ابعاد گوناگون آن باشند.

وی ضمن انتقاد از شیوه اجرای طرح، نگرانی مردم را ناشی از عدم اقناع افکار عمومی دانست و بیان کرد: ضرورت داشت که افکار عمومی در این زمینه روشن شود. امروز هم ضرورت جدی وجود دارد که رسانه‌ها، اقتصاددانان، وزرای مربوطه، مسئولان اجرایی و مسئولان مطلع، از هر طریق ممکن ابعاد طرح را برای مردم تبیین کنند؛ زیرا یکی از جلوه‌های مهم شفاف‌سازی همین است.

​​​​​​​رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مردم عزیز ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هر زمان نسبت به موضوعی قانع شده‌اند با تصمیمات نظام همراهی و همدلی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این قضیه هم تردید نداریم که در صورت اقناع افکار عمومی، همراهی مردم حاصل می‌شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه صف مردم از صف اشرار و اخلالگران در امنیت جداست، تصریح کرد: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن بانک‌ها و اماکن مختلف، آسیب رساندن به آرامش روانی مردم و لرزاندن دل زنان و کودکان با هر نیت و هدفی، مجازات سختی را به دنبال خواهد داشت.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: کسانی هم که از بیرون مرز‌ها اقدام به تحریک افراد می‌کنند، نه از سستی بنیاد خود اطلاع دارند و نه از استحکام نظام جمهوری اسلامی.

وی به مسئولان و قضات دستگاه قضایی نیز دستور داد همراه با مردم و نیرو‌های انتظامی و امنیتی تلاش کنند مطلقاً به کسب و کار، زندگی و خانه مردم آسیبی وارد نشود و مردم از تعرض مصون بمانند.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین تأکید کرد: قوه قضاییه نیز وظیفه نظارتی خود را در این زمینه دنبال می‌کند و امیدواریم همه مردم از مواهب این طرح به نحوی که اعلام شده است، بهره‌مند شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که با درایت، صبوری، پشتکار و اقدام و عمل، نگرانی مردم رفع شود، دشمنان ناامید شوند و به عدالت اجتماعی نزدیکتر شویم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها