به روز شده در: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
سرلشکر صفوی:
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه دارد و مهم این است که گذشته را به حال و حال را به آینده مرتبط بدانیم و وظیفه خودمان را بشناسیم.
کد خبر: ۳۷۲۲۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴ - 30November 2019

سرلشکر صفوی: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه دارد/ رهبری‌های مقام معظم رهبری منجر به شکست سیاست‌های خبیثانه آمریکا و اسرائیل شده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «سیدیحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم تکریم و معارفه رؤسای پیشین و جدید پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس که امروز (شنبه) با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح در ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، با اشاره به روند عهده‌دار شدن مسئولیت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، اظهار داشت: از عنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی که عهده‌دار شدن این مسئولیت را در راستای ادامه وظیفه و مأموریت دستیاری و مشاورت عالی فرماندهی معظم کل قوا توسط اینجانب و به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پذیرفتند، صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: این کار را با انگیزه و علاقه و به خواست خدا با یک کار متعالی پس از چند ماه فکر، پذیرفتم. آشنایی من با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس مربوط به زمان قبل و شهید عالی‌مقام سوداگر و پس از آن است و کمک‌های زیادی خصوصاً در تدوین درس علوم و معارف دفاع مقدس برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی در وزارت علوم و وزارت بهداشت انجام دادم و به لطف خدا درس آشنایی با دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد برای همه رشته‌ها تدوین و مصوب شد و هم‌اکنون امیدوار هستم که با کمک فرماندهان قدیمی و شهیدان زنده نیرو‌های مسلح، این پژوهشگاه را برابر تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و تدابیر رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به پیش ببریم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان افول قدرت مستکبرین و ظالمین عالم گفت: جریان هستی و نظام هستی در زمان حاضر به سمت غلبه مستضعفین و ملت‌های مستضعف بر ظالمان و مستکبران حرکت می‌کند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سرآغاز شکست مستکبرین و غلبه جبهه حق بر باطل در مقیاس جهانی حاصل شده است و انقلاب کبیر اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) و تداوم آن به دست رهبر معظم انقلاب اسلامی مسیر غلبه جبهه حق و جبهه مقاومت اسلامی به رهبری انقلاب اسلامی، بر نظام‌های مستکبر و ظالم دنیا را هموار کرده است و انتهای مسیر حق بشارت پیروزی است و ما در مسیر غلبه اسلام بر کفر و شرک جهانی قرار گرفته‌ایم و انقلاب اسلامی ایران تمام نظریه‌های، نظریه‌پردازان انقلاب‌های گذشته را به چالش کشیده و به‌هم ریخته است.

سرلشکر صفوی افزود: انقلاب اسلامی ایران تمدن نوین اسلامی را ایجاد و تمدن نوین اسلامی، قطب قدرت جهان اسلام را در قرن حاضر شکل خواهد داد.

وی در تبین شاخص‌ها و تفاوت‌های انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های جهان گفت: وقتی انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب‌ها مقایسه می‌کنیم در کیفیت رهبری و ایدئولوژی و درصد مشارکت مردم و آرمان‌ها و بازتاب‌های بین المللی و دامنه تاثیرگذاری و نفوذ آن در جهان هیچ انقلابی را همتای انقلاب اسلامی ایران نمی‌بینیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به بیان ویژگی‌های دفاع مقدس ملت ایران پرداخت و گفت: دفاع مقدس ما نه در جنگ‌های صد سال گذشته دنیا همچون جنگ‌های جهانی و نه در جنگ‌های ۵۰۰ سال گذشته ایران، نظیر و همتا ندارد و قابل قیاس با دیگر جنگ‌ها نیست و این دفاع مقدس، شاکله‌ها و برتری‌ها و نبوغ و فرماندهی متمایز و متفاوتی با سایر جنگ‌ها داشت و تنها جنگی است که رهبر آن، رهبری شجاع و خردمند و مرجع مسلمین جهان بود.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به رهبریِ رهبر معظم انقلاب اسلامی و آثار آن در شکست سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی ادامه داد: هم‌اکنون نیز رهبریِ رهبر انقلاب در صحنه ایران و عراق و سوریه و مقابله با تروریست‌های تکفیری بر سیاست‌های خبیثانه اسرائیل و صهیونیسم و آمریکا و نوکران منطقه‌ای آن‌ها غلبه پیدا کرده است و همان‌گونه که دفاع مقدس مکتب مقاومت را به وجود آورد، مکتب مقاومت جبهه مقاومت را شکل داد و پیروزی‌های ملت‌ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است.

سرلشکر صفوی با اشاره به سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سطحی راهبردی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه دارد و مهم این است که گذشته را به حال و حال را به آینده مرتبط بدانیم و وظیفه خودمان را بشناسیم.

وی با بیان رویکرد آینده این پژوهشگاه گفت: امیدواریم در این پژوهشگاه مسائل فراموش شده جنگ را که نیرو‌های مسلح به آن نپرداخته‌اند بپردازیم، سیاست و اقتصاد و جنگ و ارتباط بین آن‌ها موضوع مهمی است و از سوی دیگر ارتباط بین جنگ و جامعه و بررسی موضوعات مرتبط با دفاع مقدس در اولویت فعالیت پژوهشی این پژوهشگاه قرار دارد.

سرلشکر صفوی افزود: امیدوارم بتوانیم پیوند مناسبی بین مسائل گذشته و دفاع هشت ساله شجاعانه و مدبرانه و مظلومانه برای وضعیت حال و آینده برقرار کنیم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها