به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۸
دبیرکل شورای عشایر عربی عراق درباره احتمال فرار شش هزار عضو داعش از زندان «الناصریه» مرکز استان «ذی‌قار» در نتیجه ناآرامی‌های اخیر این استان هشدار داد.
کد خبر: ۳۷۲۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴ - 02December 2019

6 هزار داعشی در آستانه فرار از زندان «الناصریه» عراقبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «ثائر البیاتی» دبیرکل شورای عشایر عربی عراق، درباره احتمال فرار شش هزار عضو داعش از زندان «الناصریه» مرکز استان «ذی‌قار» در نتیجه ناآرامی‌های اخیر این استان هشدار داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» اظهار داشت: تظاهرات‌های کنونی در استان «ذی‌قار» اگر مسالمت‌آمیز باشد، یک حق قانونی است و کسی به آن اعتراضی ندارد اما در این میان نگرانی‌هایی وجود دارد درباره این مسئله که برخی عناصر حاضر در صفوف معترضان، تلاش کنند وارد زندان الناصریه شوند و اعضای زندانی داعش را آزاد کنند.

دبیرکل شورای عشایر عربی عراق گفت: زندان مرکزی الناصریه، شش هزار زندانی داعش را در خود جای داده و در صورت وقوع یک رویداد غیرمنتظره، اوضاع امنیتی در هم می‌شکند و ما وارد یک سرازیری خطرناک می‌شویم که عواقب بدی خواهد داشت.

البیاتی از عشائر اصیل جنوب عراق خواست که به این خطر توجه داشته باشند و کسانی که به‌دنبال تخریب عراق هستند را طرد کنند.

«محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق، یکشنبه (دیروز اول دسامبر) کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان را مامور کرد برای بررسی تحولات جاری در استان‌های ذی‌قار و نجف، به این استان‌ها سفر کنند.

موج آشوب‌ها در استان‌های نجف و ذی‌قار، طی یک هفته گذشته، تشدید شده است و استعفای نخست‌وزیر نیز تاکنون نتوانسته، آن را آرام کند.

انتهای پیام/ 421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها