به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۰
فراکسیون وابسته به جریان صدر روز یکشنبه خواستار محاکمه «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر مستعفی عراق شد.
کد خبر: ۳۷۲۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸ - 02December 2019

فراکسیون «سائرون» خواستار محاکمه عادل عبدالمهدی شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، فراکسیون «سائرون» در پارلمان عراق که تحت هدایت «مقتدی الصدر» قرار دارد، دیروز (یکشنبه) خواستار محاکمه «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر مستعفی این کشور شد.

به گزارش القدس العربی، فراکسیون سائرون پس از اقدام پارلمان در پذیرش استعفای نخست‌وزیر، اعلام کرد که در تعیین نخست‌وزیر جدید دخالت نمی‌کند چون آن را «حق تظاهرات‌کنندگان» می‌داند.

سائرون با اعلام این موضع، همچنین اعلام کرد که خواستار محاکمه عادل عبدالمهدی و شماری از وزرای دولت او و سران امنیتی به اتهام «قتل تظاهرات‌کنندگان» است.

«صباح الساعدی» عضو فراکسیون سائرون، از دستگاه قضایی عراق خواست، «دادگاه مختص انقلاب» تشکیل دهد تا نخست‌وزیر، اعضای دولت او و سران امنیتی عراق در هر سطحی که باشند و در قتل معترضان سهیم هستند، ممنوع الخروج و محاکمه شوند. 

سائرون در حالی خواستار محاکمه مسئولان عراقی است که حضور افراد نقابدار و ناشناس در جمع  معترضان بارها طی دو ماه گذشته به تصویر کشیده شده که در حال شلیک به معترضان و نیروهای امنیتی هستند. در جدیدترین مورد نیز افراد نقابدار ناشناس که از معترضان محلی نبوده‌اند، کنسولگری ایران در نجف را آتش زدند.

انتهای پیام/ 421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار