به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۰
پمپئو خطاب به اتحادیه اروپا:
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که مقابله با «تهدیدات روسیه، حزب کمونیست چین و ایران» جزو منافع مشترک واشنگتن و اتحادیه اروپا است.
کد خبر: ۳۷۲۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰ - 02December 2019

مقابله با تهدیدات ایران جزو منافع مشترکمان استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره آغاز به کار تیم جدید در مناصب مهم اتحادیه اروپا بیانیه صادر و اعلام کرد که مقابله با «تهدیدات روسیه، حزب کمونیست چین و ایران» جزو منافع مشترک واشنگتن و این اتحادیه است.

وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه نوشت: «ما به اورسولا فون درلین رئیس کمیسیون اروپا، جورف بورل مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا، هیات جدید کمیسیونرهای اروپا و چارلز میشل رئیس جدید شورای اروپا به خاطر آغاز به کارشان تبریک می‌گوییم.»

این مقام آمریکایی همچنین بر آمادگی واشنگتن برای کار با تیم جدید حاکم بر نهادهای اتحادیه اروپا از قبیل «دیوید ساسولی» رئیس جدید پارلمان اروپا و دیگر اعضای این نهاد قانونگذاری به‌منظور «پیش بردن اهداف مشترک» دو طرف تاکید کرده است.

پمپئو در ادامه این بیانیه و در توضیح «اهداف مشترک» دو طرف، به مقابله آمریکا و اروپا با «تهدیدات ایران» اشاره کرده است.

وی اعلام کرد: «این (اهداف مشترک)، تقویت روابط تجاری‌مان، تقویت استقلال انرژی اروپا و مقابله با چالش‌های مشترک در برابر امنیت‌ و ارزش‌های دموکراتیکمان شامل تهدیدات روسیه، حزب کمونیست چین و ایران را شامل می‌شود».

این مقام آمریکایی گفت: «ایالات متحده و اتحادیه اروپا یک نیروی خیر در جهان هستند و با هم همکاری می‌کنند. ما آماده تداوم تقویت این دوستی و تعمیق مشارکت فرا آتلانتیک به‌منظور اطمینان حاصل کردن از یک آینده موفق و مسالمت‌آمیز برای شهروندانمان هستیم.»

بیانیه تبریک وزیر خارجه دولت ترامپ به تیم جدید نهادهای اتحادیه اروپا در حالی مطرح شده که این تیم از روز یکشنبه (دیروز) رسما کار خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام/ 421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها