به روز شده در: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان:
سردار «مرتضی کشکولی» گفت: عمده مشکلات و سوءمدیریت داخلی به مجلس بازمی‌گردد؛ اگر ما مجلس قوی و شجاع داشته باشیم، نمی‌گذارد که دولت‌ها قدم کج بگذارند.
کد خبر: ۳۷۲۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵ - 02December 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم‌آباد، سردار «مرتضی کشکولی» فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، امروز (دوشنبه) در یادواره شهدای بسیجی شهرستان «کوهدشت» که در حسینیه «عاشقان ثارالله» سپاه این شهرستان برگزار شد، با اشاره به حضور بسیجیان در میادین مختلف از جمله محرومیت‌زدایی و حوادث غیرمترقبه، اظهار داشت: حدود 18 هزار بسیجی جان‌ بر کف، در سیل لرستان، با دست خالی معضل سیل این شهرستان را رفع کردند و در اغتشاشات سال 96 و اغتشاشات اخیر نیز اگر بسیج و دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی به میدان نمی‌آمدند، شاید یک معضل به‌وجود می‌آمد.

وی بیان کرد: طبق بررسی‌ها در پنج قرن گذشته، مساحت ایران 3.5 میلیون کیلومتر مربع بود و امروز 1.7 میلیون کیلومتر مربع وسعت ایران است؛ اما در طول 40 سال اخیر و به‌ویژه در جنگ تحمیلی، دست متجاوزان از خاک کشورمان کوتاه ماند و یک وجب از خاک ایران را از دست نداده‌ایم.

سردار کشکولی گفت: آمریکا در دوران شاه فقط 4 هزار مستشار نظامی در ایران داشت و حقوق آن‌ها از حقوق کل نظامیان ایران بیش‌تر بود، بحرین که استان چهاردهم ما بود را نیز شاه در یک معامله استعماری از دست داد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان خاطرنشان کرد: امروز به لطف خداوند، ایران در بحرانی‌ترین منطقه با دشمنی‌های بسیار، امن‌ترین کشور جهان بوده و این عمدتاً به‌دلیل وجود مردم و بسیجیان تحت پرچم ولایت‌فقیه است.

وی افزود: در اغتشاشات اخیر کوهدشت، فرمانده سپاه و فرمانده انتظامی در خیابان با مردم صحبت و سعی کردند که آن‌ها را در قضیه گرانی بنزین اقناع کنند، در سایر شهرستان‌های لرستان نیز وضعیت همین‌گونه بوده که ساختار حکومتی ما ساختار مردمی و براساس رأفت است.

سردار کشکولی با اشاره به بیانیه هنرمندان غرب‌زده و بعضی سیاسیون به‌ظاهر روشنفکر در قضیه اغتشاشات اخیر، افزود: به کوری چشم آنان ملت ما رشد معنوی و فکری پیدا کرده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان عنوان کرد: آمریکا بارها صراحتاً اعلام کرده که حضورش در سوریه و عراق به‌دلیل نفت است و از افکار عمومی جهان هم خجالت نمی‌کشد؛ اما ما برای دین، دفاع از مردم و دستاوردهای انقلابی حرکت می‌کنیم و این اهداف ما را تاکنون به‌عنوان یک ملت پایدار حفظ کرده‌ است.

وی با اشاره به ایستادگی مردم در برابر دشمنان، بیان کرد: امروز ما با جان‌فشانی بسیجیان در میدان بعد از عبور از 40  سالگی انقلاب اسلامی، علی‌رغم فشارهای سنگین ایستاده‌ایم، بخشی از فشارهای سنگین ناشی از تحریم، فشارهای خارجی و سوءمدیریت‌هاست.

سردار کشکولی با بیان اینکه ما باید ظرفیت‌های داخلی را شناسایی و شکوفا کنیم و نماینده‌های مجلس باید از جناح‌بازی‌ پرهیز کنند که این کار در شأن رفیع ملت نیست، گفت: بخشی از فشار اقتصادی نیز برآمده از مشغول‌ شدن به مسائل دنیوی و پُست و مقام‌هاست.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان خاطرنشان کرد: در قضیه گران‌ شدن سوخت، قرار بود که هیچ‌چیز گران نشود و اراده بر این بود؛ اما گران شد و مردم همه متضرر هستند و بسیجیان که از قشر ضعیف جامعه بودند نیز متضرر شده‌اند؛ اما مردم و بسیجیان معرفت دارند و پشت نظام ایستاده‌اند.

وی با بیان این‌که انتخابات شکوه مردم‌سالاری است و زمان انتخابات باید جشن بگیریم، گفت: اما به‌دلیل رفتارهایی که بعضاً در شأن ملت نیست، زمانی که موقع انتخابات می‌شود، خیلی‌ها نگرانند که نتیجه چه می‌شود؟ در صورتی که مجریان، ناظران، دولت‌مردان، هواداران، کاندیداها و احزاب باید زمینه‌های رقابتی بدون تخریب رقیب و یا سیاه‌نمایی را ایجاد کنند.

سردار کشکولی اظهار داشت: در انتخابات، در عین رقابت باید رفیق و برادر  باشیم و کاندیداها در زمانی که رأی می‌آورند، حق ندارند کار جناحی انجام دهند، باید حاکمیتی عمل کنند و از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی افزود: عمده مشکلات و سوءمدیریت داخلی به مجلس بازمی‌گردد؛ اگر ما مجلس قوی و شجاع داشته باشیم، نمی‌گذارد که دولت‌ها قدم کج بگذارند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان عنوان کرد: از همین حالا باید از کاندیداها مطالبه کنیم و به کاندیدایی رأی بدهیم که شجاع و پاک‌دست باشد، اهل معامله و دنبال قدرت ظاهری نباشد و جایگاه و منزلت ملت ایران را بشناسد. ما باید دقیق رأی بدهیم و براساس هیجانات سیاسی رأی ندهیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار