به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
سردار خرم‌نیا:
فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: کوله‌بران و کسانی که در معابر و گذرگاه‌های مجاز مرزی مشغول فعالیت بوده نیروی‌های مرزبانی موظف هستند که امنیت این افراد را تامین کنند.
کد خبر: ۳۷۲۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹ - 04December 2019

نیروی انتظامی موظف به تامین امنیت کوله‌بران است

به گزارش خبرگزاری دفاع‌پرس از ارومیه، سردار سرتیپ‌دوم مسعود خرم‌نیا، فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: کوله‌بران و کسانی که در معابر و گذرگاه‌های مجاز مرزی مشغول فعالیت هستند، همواره مورد احترام و تکریم نیروهای کنترل‌کننده مرزی بوده و نیروی‌های مرزبانی موظف هستند که امنیت این افراد را تامین کنند.

وی افزود: صف کوله‌بران که در گذرگاه‌های مرزی به صورت قانونی کالاها را جابه‌جا می‌کنند با قاچاقچیان و افراد غیرمجازی که از حریم ممنوعه مرزها وارد کشور می‌شوند، کاملا جداست.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: زمان و مکان ورود و خروج کوله‌بران مشخص شده و این افراد با هماهنگی نیروهای مرزبانی مشغول داد و ستد و معاوضه کالاهای مرزی در گذرگاه‌های مرزی با کشورهای همسایه هستند و ماموران هیچگاه به روی این افراد تیراندازی نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: ماموران در قبال برخی از افراد غیرمجاز که از حریم ممنوعه مرزها تردد می‌کنند، موظف هستند که از ورود آنان به داخل کشور جلوگیری کنند و اگر این افراد غیرمجاز از دستور ماموران سرپیچی کنند، قانون چگونگی رفتار با این افراد غیرمجاز را مشخص کرده‌ است.

سردار خرم‌نیا با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی دارای ۹۶۷ کیلومتر مرز با ترکیه، عراق و نخجوان است، گفت: برخی از کشورهای همسایه توجه چندانی به تردد در مرزها ندارند و حتی نیروی مرزبانی آنان در مرزها مستقر نیستند به همین خاطر امنیت مرزها تنها از سوی نیروهای ایرانی کنترل می‌شود.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: این استان در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد و در جریان انتقال بخشی از این مواد در شهرستان‌های استان رسوب می‌شود که این وضعیت مطلوب آذربایجان‌غربی نیست.

سردار خرم‌نیا افزود: مقابله با گسترش مواد مخدر در جامعه نیازمند عزم همگانی است و تمام نهادها باید با بهره‌گیری از امکانات دولتی برای مقابله با این پدیده شوم با هم هماهنگ و هم‌صدا شوند.

فعالیت ۵۸ شرکت تهیه مشروبات الکی در همسایگی ایران

وی با اشاره به فعالیت ۵۸ شرکت تهیه مشروبات الکلی در همسایگی کشور ما اظهار داشت: ایجاد این شرکت‌های تولید مشروب تنها برای منفعت اقتصادی نیست بلکه هدف اصلی دشمنان نابودی بنیان فکری و گسترش ناامنی و بحران در جامعه ما است.

سردار خرم‌نیا گفت: ورود کالای قاچاق به داخل کشور از دیگر روش‌های جنگ اقتصادی دشمن است که باعث بیکاری جوانان و تعطیلی واحدهای تولیدی داخل کشور می‌شود و نیروی انتظامی با همکاری سایر ارگان‌ به صورت جدی با این پدیده شوم نیز مقابله می‌کند.

وی ادامه داد: وضعیت اقلیمی و جغرافیایی کشور، حجم مبادلات مرزی و بازرگانی، جمعیت جوان در حال‌گذار به سمت تجمل‌گرایی و مصرف‌گرایی باعث شده است تا نتوان ریشه‌های قاچاق کالا را به طول کامل خشکاند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار