به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
امام جمعه بوشهر:
آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» اقتدار دریایی یک نظام سبب استقلال و توانمندی آن نظام در عرصه‌های مقاومت و دفاع دانست و گفت: جایگاه نیروی دریایی در هندسه نیروهای مسلح بسیار مهم است.
کد خبر: ۳۷۳۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱ - 09December 2019

جایگاه نیروی دریایی در هندسه نیروهای مسلح بسیار مهم است

به گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» بعد از ظهر امروز در دیدار جمعی از فرماندهان پایگاه دریایی ارتش با اشاره به اینکه نیروهای مسلح مایه اقتدار و عامل مهمی برای پیشرفت هستند، اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران از توانمندی و اقتدار بالایی برخوردار هستند که هر روز بر اقتدار و توان آنها افزوده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بخش عظیمی از نظم نوین آینده جهان را منوط به مدیریت دریاها دانست و گفت: مدیریت دریاها نشان از قابلیت و توانمندی است و در این راستا کشورهایی که دریاها را مدیریت می‌کنند، می‌توانند بخش عظیمی از نظم و هندسه جهانی طراحی و اعمال نظر کنند.

صفایی بوشهری اقتدار دریایی یک نظام را سبب استقلال و توانمندی آن نظام در عرصه‌های مقاومت و دفاع دانست و تصریح کرد: اگر این اقتدار، اقتدار بین‌المللی باشد، مایه اعمال نفوذ و سهم داشتن در نظم نوین جهان خواهد بود.

امام جمعه بوشهر جایگاه نیروی دریایی در هندسه نیروهای مسلح را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با اقتدار توانسته در شمال و جنوب، این مدیریت را انجام دهد و آبراه‌های بین‌المللی را فتح کند و به‌عنوان یک نیروی بین‌المللی قوی شمرده شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نیروی دریایی ایران را نیروی راهبردی عنوان و تصریح کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران افتخار بین‌المللی نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان است و این در پرتو ایمان، دانش‌بنیانی در تمامی عرصه‌ها، مدیریت فوق‌العاده در ستاد، اقتدار در مهارت عملیاتی میدان و صف، مجاهدت در عرصه‌های مختلف و روح ولایتمداری است.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش باید در تولیدات مورد نیاز خودکفا باشد، افزود: اکنون بخش عظیمی از نیازهای نظامی کشور را خودمان تولید می‌کنیم؛ اما باید به درجه‌ای برسیم که دیگر کشورها علاوه بر اینکه ما را خودکفا می‌دانند به‌ عنوان یک کشور مرجع نیز بشناسند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها