به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع)
حجت الاسلام والمسلمین نگارش گفت: پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) متولی تدوین متن‌های آموزشی برای نیرو‌های مسلح است و ۷۰۰ متن آموزشی و ۵۰۰ کتاب مطالعاتی و ۱۵۰ طرح پژوهشی تدوین کرده است.
کد خبر: ۳۷۳۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱ - 09December 2019

پژوهشگاه امام صادق (ع) متولی تدوین متن‌های آموزشی برای نیرو‌های مسلح استبه گزارش دفاع‌پرس از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین «حمید نگارش» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به اینکه پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) وابسته به دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران با قدمتی ۴۰ ساله است، اظهار داشت: این مرکز در جوار حوزه علمیه قم است و از ظرفیت‌های این حوزه بهره می‌برد و آثاری در تراز نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و ظرفیت پاسخگویی به نیاز‌های نیرو‌های مسلح را در خود دارد.

رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) افزود: این پژوهشگاه به دنبال تقویت گفتمان انقلاب اسلامی است و روزآمدسازی اطلاعات علمی پژوهشگران خود را دنبال می‌کند، پژوهشگران پژوهشگاه توانمندی علمی بالایی دارند.

نگارش پرهیز از کار تکراری را سیاست پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) دانست و تصریح کرد: این پژوهشگاه با مراکز پژوهشی دیگر ارتباط خوبی دارد و به دنبال هم افزایی با این مراکز است تا کار جزیره‌ای صورت نگیرد.

وی ادامه داد: پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) به دنبال مرزشکنی علمی در بحث علوم انسانی است، این پژوهشگاه معرفی دین خداوند را دنبال می‌کند و سایتی را برای پاسخ به شبهات راه اندازی کرده است.

رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) افزود: ۳۰ هزار جلد در کتابخانه این پژوهشگاه موجود است و با خرید کتاب‌های جدید، منابع کتابخانه پژوهشگاه روز به روز تقویت می‌شود.

نگارش با اشاره به پروژه‌های بزرگ پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) اظهار کرد: تدوین کلان پروژه زندگی نامه داستانی شهدای روحانیت در این پژوهشگاه صورت گرفته است و این کلان پروژه در هفته پژوهش رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) در سال گذشته به عنوان پژوهشگاه برتر در بین نیرو‌های مسلح در جشنواره امام علی (ع) معرفی شد.

رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) افزود: این پژوهشگاه به دنبال رونمایی از کتاب‌های صوتی خود در هفته پژوهش است و این کتاب‌ها در دسترس همه قرار می‌گیرد، برخی از این کتاب‌های صوتی در خصوص شهدای روحانیت است.

نگارش با اشاره به برنامه‌های پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) اظهار کرد: این پژوهشگاه در هفته پژوهش برنامه دیدار با مراجع عظام تقلید و علما و دیدار با روسای پژوهشگاه‌های استان قم را در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) متولی تدوین متن‌های آموزشی برای نیرو‌های مسلح است و ۷۰۰ متن آموزشی و ۵۰۰ کتاب مطالعاتی و ۱۵۰ طرح پژوهشی تدوین کرده است.

رئیس پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) افزود: انتشارات این پژوهشگاه با عنوان زمزم هدایت آثار آن را منتشر کرده است، آثار پژوهشگاه در نرم افزاری به ناام زمزم هدایت موجود است.

نگارش با اشاره به تالیفات پژوهشگاه امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: تمام آثار تالیف شده توسط این پژوهشگاه به سفارش رده‌های نیرو‌های مسلح و سپاه پاسداران تالیف شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار