به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه گفت: امروز به مفهوم جدیدی در نظام قدرت جهانی به نام جهان اسلام رسیده‌ایم؛ این در حالی است که تا قبل از انقلاب اسلامی، قدرت ما در ادبیات سیاسی عالم رایج نبود.
کد خبر: ۳۷۳۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵ - 11December 2019

جهان اسلام مفهوم جدیدی در نظام قدرت جهانی است/ ملت ایران تمام تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه صبح امروز (چهارشنبه) در سیزدهمین همایش مدیران و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) اظهار داشت: ما اراده کردیم که مستقل، مقتدر، آزاد و بی تأثیر از اراده قدرت‌ها، الگویی تمام‌عیار از یک زندگی شرافتمندانه، آزاد، پیشرفته و چشم‌نواز بسازیم.

وی افزود: ما بر اساس سفارش قرآن، اراده کردیم که «امت واسط» باشیم؛ این به مفهوم موقعیت و منزلت متوسط جهانی نیست، بلکه به معنی امتی الگو و نقطه کانونی همه نگاه‌هاست.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما می‌خواهیم نمونه تمام‌عیار و زیبایی از تجلی و تجسم زیبایی‌ها را در قاب یک نظام در جهان بسازیم تا برای همه ملت‌های آزاده جهان الگو باشد؛ زیرا اساس تقابل نظام سلطه و استکبار با ما در همین موضوع است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: مستکبران تلاش می‌کنند تا از شکل‌گیری الگو و نظامی مستقل از اراده قدرت‌های بزرگ که به اخلاق، معنویت، پیشرفت، رفاه و کرامت انسان‌ها می‌اندیشد، جلوگیری کنند؛ در واقع این همان نقطه کانون نبرد ما با جهان استکبار است.

وی اضافه کرد: همه می‌دانند که یک نظام اعتقادی، فکری و اندیشه منظم، با تفکر منسجم تا زمانی که از فضای ذهنی و صفحات کاغذ به میدان واقعیت تبدیل نشود، هیچ‌گاه به‌عنوان یک الگوی مجسم در عالم قرار نمی‌گیرد و نمی‌تواند قابل بهره‌برداری و الگوگیری باشد.

فرمانده کل سپاه افزود: پس انقلاب ما شکل گرفت تا این الگو را در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی به جوامع مسلمان منتقل کند؛ البته این بدون داشتن حاکمیت و قدرت مسلمانان به نتیجه نمی‌رسد؛ زیرا بدون تشکیل حکومت و ایجاد قدرت، مسلمانان در جغرافیا و تاریخ دیگران شکل می‌گیرند.

سردار سلامی عنوان کرد: ما امروز به مفهوم جدیدی در نظام قدرت جهانی به نام جهان اسلام رسیده‌ایم؛ این در حالی است که تا قبل از انقلاب اسلامی، قدرت ما در ادبیات سیاسی عالم رایج نبود؛ اما این حقیقت و معانی به واسطه وجود رهبران بزرگ انقلاب اسلامی یعنی امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای حیات و شکل یافته است.

وی با بیان اینکه دشمنان در این شرایط ساکت نمی‌نشینند، گفت: مستکبران همه عرصه‌ها را به جبهه‌های جنگ سختی علیه نظام جمهوری اسلامی تبدیل کرده‌اند تا این نظام الگو و این مدل موفق بیش از این شکل نگیرد و به سایر سرزمین‌های اسلامی منتقل نشود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به آرایش تمام‌عیار جنگی دشمنان در حوزه‌های گوناگون خاطرنشان کرد: امروز همه عرصه‌ها به جبهه تقابل تبدیل شده‌اند به گونه‌ای که در چهار دهه گذشته در فضای جنگی همه جانبه و با گستره جهانی و پیوسته در زمان با حداکثر ظرفیت‌های دشمن مواجه بوده‌ایم.

سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: قدرت‌های استکباری احساس زوال در حیات خود را دیده‌اند و شاخص‌های ظاهری افول آن‌ها نیز رویت می‌شود، برخی فرو ریخته‌اند و چرخه زوالشان آغاز شده است.

وی افزود: نسبت قدرت‌ها در حال تغییر بوده و اسلام در مسیر تصاعد و استکبار در مسیر زوال قدرت قرار گرفته‌اند؛ بنابراین در فرهنگ، تهاجم گسترده‌ای را شروع کرده‌اند تا فضای اعتقادی و اندیشه‌ای جامعه ما را تحت تأثیر قرار دهند، اما در مقابل با واکنش‌هایی تمام‌کننده از سوی ملت ایران مواجه شده اند.

سرلشکر سلامی با اشاره به شکل‌گیری حماسه اربعین توسط ملت ایران و دیگر مسلمانان جهان عنوان کرد: اربعین نمادی از مقاومت اسلامی و شکست دشمنان است.

وی تصریح کرد: در عرصه نظامی بیش از ۴۰ سال است کشور‌های اسلامی مرکز تهاجم‌های مستقیم یا غیر مستقیم مستکبران قرار گرفته‌اند و جنگ، واقعیت چهار دهه گذشته محسوب می‌شود؛ در این عرصه نیز مسلمانان ایستاده‌اند و به تولید قدرت پرداخته‌اند؛ به گونه‌ای که بیرق‌های جهاد در هر کوی و برزن برافراشته شده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تهاجمات روانی گسترده مستکبران علیه ملت ایران خاطرنشان کرد: در این عرصه هم راه‌های نفوذ در حوزه‌های گوناگون بسته شده است. دشمن در تلاش است با بستن راه علم و دانش و شکست دادن سازندگی، از ایران اسلامی کشوری نیازمند بسازد تا با همراهی عملیات روانی و سرسخت، نسخه تسلیم تنظیم کند و متأسفانه برخی در داخل، پژواک این استراتژی شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران، هنرمندانه تمام این تهدیدات را به فرصت تبدیل می‌کند، گفت: دشمن بزرگ، موهبت بزرگی است، حکمت‌های رهبری عظیم الشان ما تهدیدات دشمنان را با ساز و کار معنویت و ژرف‌اندیشی به فرصت تبدیل می‌کند به گونه‌ای که از دل تحریم‌های ظالمانه به پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در همه عرصه‌ها از جمله انرژی، نانو، فضا، دارو و درمان، فضای مجازی و بیوتکنولوژی دست یافته‌ایم و فورانی از علوم و فناوری در پایه بومی و ملی را شکل دادیم.

سرلشکر سلامی شکل‌گیری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) را حاصل مقاومت ملت ایران در مقابل تهدیدات و تحریم‌ها دانست و افزود: خروج شرکت‌های خارجی از عرصه سازندگی ایران، به فرصتی برای بومی‌سازی دانش و تکنولوژی داخلی تبدیل شد و آن‌ها اکنون می‌بینند که ایرانیان به هیچ قدرتی تکیه ندارند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد علمی و سازندگی فلسفه اصلی تشکیل قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) است، گفت: قرارگاه یک نهاد اقتصادی و درآمدزایی نیست، بلکه بنای عظیمی برای جهاد است؛ به همین خاطر هرچه طلب مالی هم داشته باشد، باز به کار و فعالیت مشغول است تا حیات اقتصادی کشور را رونق بخشد.

وی با تأکید بر اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) سیمای جدیدی از کشور ارائه می‌دهد که عامل ناامیدی دشمنان است، خاطرنشان کرد: نه‌تنها قرارگاه، بلکه همه نهادها، افراد، شرکت‌ها و مؤسساتی که در عرصه سازندگی مشغول فعالیت هستند، همین هدف را دنبال می‌کنند؛ آرمان نهایی، بستن راه دشمنان و ایجاد زمینه‌های یک پیروزی بزرگ است، می‌خواهیم تحریم را به گورستان تاریخ بسپاریم و آن را نه توسط دشمن، بلکه به دست خودمان رفع کنیم؛ از دشمنانمان نمی‌خواهیم تحریم را لغو کنند، بلکه آن را ادامه دهند، ما زنده‌ایم و هیچ تمنایی از آن‌ها نداریم، بلکه ملت ایران خود، تحریم‌ها را شکسته و بی اثر می‌کنند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه به دنبال تبدیل مقاومت اقتصادی به اقتصاد مقاومتی هستیم تا رویه تحریم‌ها معکوس شوند، گفت: دشمنان ما بدانند هیچ مانعی نمی‌توانند بر سر راهمان ایجاد کنند؛ ملت ایران سیل‌آسا حرکت می‌کند؛ یا از روی موانع عبور می‌کند یا آن‌ها را ویران خواهند ساخت.

وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از عوامل نفوذ و دخالت دشمنان را پلمب کرده‌ایم و می‌خواهیم زبانشان را هم پلمب کنیم؛ در عرصه اقتصادی هم نخواهیم گذاشت هیچ عاملی از دشمنان در اقتصادمان تأثیرگذار باشد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) صف قدرتمند ایران اسلامی در جنگ اقتصادی است، گفت: یکی از مسئولیت مهم قرارگاه، ایرانی کردن استراتژی‌های حل مسئله و روش‌های ساخت و تولید است.

فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) خادم ملت است و همه ظرفیت‌ها اعم از شرکت‌های خصوصی را هم به کار می‌گیرد تا به سازندگی و رفع محرومیت‌ها بپردازد، گفت: قرارگاه به دنبال جهاد سازندگی است؛ بنابراین با قدرت به پیش خواهد رفت و قاعده‌های جدیدی می‌سازد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار