به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۰
معاون امور حقوقی و مجلس بنیاد شهید:
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تعدد و کثرت قوانین و مقررات از جمله مشکلات جامعه ایثارگران در کشور است.
کد خبر: ۳۷۴۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴ - 14December 2019

تعدد قوانین از مشکلات جامعه ایثارگری کشور است

به گزارش دفاع‌پرس از اردبیل، «مهدی ایزدی» قبل از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات ایثارگران استان اردبیل اظهار داشت: اگر قانونگذاران به فرمان ۱۰ ماده ای امام راحل در مورد ایثارگران توجه کافی داشتند امروز مشکلات این جامعه ایثارگری به مراتب کمتر بود.

وی اظهار داشت: تا ۲ سال قبل یک هزار ۸۲۰ ماده قانون و ۹۲۰ مقرری در حوزه ایثارگران وجود داشت که با تلاش و کوشش فراوان و همکاری سایر دستگاههای مرتبط حدود ۵۰ درصد آنها منسوخ شده است.

وی بیان کرد: تشتت و تعدد قوانین و مقررات باعث تفاسیر، تعابیر و برداشت‌های مختلف و سلیقه‌ای می‌شد و گاهی مشکلاتی برای ایثارگران ایجاد می‌کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: واقعیت این است که اطلاعات بسیاری از مسئولان و دست‌اندرکاران ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی بسیار کم بوده و آن طور که باید آشنا به قوانین و مقررات نیستند.

ایزدی ادامه داد: متولیان و مسوولان باید برای ارائه خدمت بهتر به این قشر اطلاعات کافی و وافی از قوانین و مقررات در این حوزه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته قوانین و مقررات در حوزه ایثارگران افراطی و احساسی بوده است، گفت: برای همین اصلاحیه‌های مختلفی برای بهبود قوانین اعلام شده که آنها هم به جای بهتر کردن وضع باعث بدتر شدن اوضاع شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروز برای ارایه خدمت بهتر به ایثارگران و کاهش مشکلات این قشر مسائل مربوط به آنها از لحاظ فنی و کارشناسی دقیق انجام می‌گیرد، افزود: برای رسیدن به اهدف مورد نظر باید بین قانونگذار و مجری تفاهم و همدلی وجود داشته باشد.

وی در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش‌روی معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار داشت: همکاری‌های بنیاد با مجلس شورای اسلامی به صورت مستمر در حال انجام بوده و همکاران معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد در جلسات تخصصی کمیسیون‌های ذیربط مجلس شورای اسلامی و دولت برای طرح‌ها و لوایح مرتبط به ایثارگران حضور می‌یابند.

این مقام مسئول بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی قوانین و مقررات به ایثارگران و کارکنان حقوقی و برنامه‌ریزی جهت تسریع در رسیدگی و پاسخگویی به نامه‌های ارسالی از طریق نمایندگان محترم مجلس از دیگر اقدامات این معاونت است.

در این نشست تعدای از ایثاگران، خانواده های شهدا و نمایندگان امور ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل با بیان نقطه نظرات خود مسائل و مشکلات این حوزه را مطرح کردند و به برخی از این سولات پاسخ داده شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها