به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
فرمانده ناجا گفت: در برنامه ششم توسعه باید بخش فناوری و تجهیزات تقویت شود و در حال برنامه ریزی هستیم تا در این زمینه نیازهایمان تامین شود.
کد خبر: ۳۷۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳ - 02January 2015

تاکید فرمانده ناجا بر تقویت فناوری و تجهیزات در برنامه ششم توسعه

به گزارش گروه اجتماعی " دفاع پرس "، سردار اسماعیل احمدی مقدم ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) از برگزارکنندگان هشتمین دوره بصیرت در قم تقدیر کرد و اظهارداشت: مبنای این دوره ها انسان شناسی است که باید رسالت را در مسیر مقصدمان بشناسیم که آیا انسان خلقتی بی هدف دارد و یا بر اساس هدف مشخصی خلق شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه انسان از نادان ترین موجودات در بدو حیاتش بود بر شناخت جوهره انسانی تاکید کرد و گفت: تعاریف راهبردها یعنی اینکه بدانیم از لحاظ استراتژیکی کجا هستیم، چگونه می رویم و به کجا می رویم و پاسخ به این سوال است که موجب سعادت مندی انسان می شود.

فرمانده ناجا گفت: در تفکر اومانیستی این پیشرفت های شگرف علمی در دنیا موجب خیرگی چشم ها شده و البته جذاب است، باید در عمل و در دل به قرآن باور داشت ؛برخی ها عمل می کنند و به نتیجه می رسند.

وی داشتن یقین راسخ را لازمه ایمان واقعی دانست و تصریح کرد: ایمان به قرآن و داشتن یقین باعث حاکمیت حجت درونی شده و افراط و تفریط در دین جزء آفات است.

سردار احمدی مقدم گفت: تفکر اومانیستی یعنی اینکه انسان اشرف مخلوقات است اما اشکالش این است که می گوید، انسان تنها خودش برای سعادتش می تواند تصمیم گیر باشد و این خطاست.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی یک سازمان انسان محور است و از دل ملت برخاسته، تاکید کرد: رسالت انسان چیزی جز عبادت نیست، همه موجودات خداوند را عبادت می کنند این درحالی است که اگر انسان جوهره خود را نشناسد، قابلیت خود را نمی شناسد.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه انسان با جوهر کمال پله های کمال را طی می کند گفت: اگر روح از جسم جدا شود جسم هیچ ارزشی ندارد و راه مستقیم باید بر مدار ولایت پذیری باشد.

سردار احمدی مقدم در ادامه به تشریح نقش انسان در دنیا و جهان بینی اشاره و تصریح کرد: مجازات دنیوی امتداد دارد اما در آخرت آبرویی از کسی ریخته نمی شود.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم با بیان اینکه وقتی نعمت های خدا کفران شود لباس گرسنگی به تن پوشانده خواهد شد، گفت: در بیان معنی بصیرت می خواهیم بگوییم که به این باور راسخ رسیده ایم که توفیقات فقط در انحصار عوامل مادی نیست.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بالاترین نعمت ولایت است و باید شکرگزار بود، تصریح کرد: پیروزی تنها بر اساس تقواست و ایمان و تقوا موجب باز شدن درهای الهی به سوی ما می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اگر در بعد فناوری در نیروی انتظامی می خواستیم بر مبنای توسعه مادی جلو برویم امروز پلیس فتا نداشتیم و نیروی انتظامی علمی نبود، بر اشرافیت اطلاعاتی و قدرت واکنش سریع تاکید کرد.

سردار احمدی مقدم با اشاره به حجم سنگین ماموریت ها در نیروی انتظامی، افزود: در این فشارها باید قابلیت خود را شناخت، انسان گرفتار در این شرایط استعدادش ظاهر می شود و ما باید این فشار ها را به فرصت تبدیل کنیم .

وی با اشاره به اینکه مسیر کمال انسان، پیش بینی نسبت به آینده است، گفت: قدرت در دوران معاصر تحت سیطره هدایت افکار عمومی در دنیاست .

فرمانده ناجا در ادامه بر بهینه سازی ساختارها و بهره وری در قانون استخدامی و همچنین کاهش نیروهای ستادی و افزایش نیروهای صف تاکید کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه باید بخش فناوری و تجهیزات تقویت شود و در حال برنامه ریزی هستیم تا در این زمینه نیازهایمان تامین می شود.

وی در ادامه با تلخ دانستن حوادث گلپایگان و خمین، گفت: رعایت نکات تامینی و حفاظتی باید به فرهنگ تبدیل شده تا تک تک جرایم کشف شود و قدم ما اراده الهی را رقم خواهد زد .

سردار احمدی مقدم ،سپس با بیان لزوم اهمیت تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در کاهش جرایم در استان ها به کاهش حوادث جاده ای اشاره کرد و گفت: خوشبختانه آمارتلفات جاده ای کاهش یافته و این آمار هر ماه نیز در حال کاهش است.

گفتنی است،از سوی فرمانده ناجا  در ابتدای این مراسم از سردار "مجتبایی" فرمانده انتظامی استان قم به دلیل همکاری موثر با رئیس مجتمع فرهنگی – تربیتی و آموزشی عمار در قم در برگزاری دوره های بصیرت تقدیر شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار