به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۹
سردار سرتیپ بسیجی دکتر کارگر:
رئیس بنیاد حفظ آثار وارزشهای دفاع مقدس گفت: جهاد و مقاومت رمز پیروزی ما بوده و هست، ما هر چه داریم از جهاد مقاومت است.
کد خبر: ۳۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۲ - 26September 2013

جهاد و مقاومت رمز پیروزی ما بوده است/ باید با گفتمان سازی فرهنگ دفاع مقدس را منتقل کنیم

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، مراسم اولین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در "دانشگاه انتظامی امین" با حضور سردار احمدی مقدم رئیس نیروی انتظامی، سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و جمعی از پیشکسوتان جهاد و شهادت برگزار شد.

در این  مراسم سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران، اظهار داشت: افتخار می کنم که در جمعی هستم که متعلق به دوران دفاع مقدس است.
 
سردار کارگر افزود: جهاد و مقاومت رمز پیروزی ما بوده و هست و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که فرموده اند: "دفاع همچنان ادامه دارد" و ما هر چه داریم از جهاد و مقاومت است و هرکسی که در این راه قدم برمی دارد موفق می شود.
 
وی با اشاره به این مسئله که تفکر بسیجی منحصر به بسیجی بودن نیست، ادامه داد: تفکر بسیجی یعنی همان تفکر علی (ع)، تفکر امام (ره )، تفکر امام خامنه ای عزیر و تفکر بسیجی در عصر حاضر یعنی همان جهاد فی سبیل الله است و این جهاد هنوز ادامه دارد.

سردار کارگر تصریح کرد: حزب الله لبنان، غزه و سوریه از زمانی که تفکر بسیجی در آن رشد پیدا کرد و از زمانی که به جهاد و مقاومت روی آوردند، موفق شدند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با بیان اینکه ما جهاد و مقامت را در دفاع مقدس تجربه کردیم و باید آن را به نسل جدید انتقال دهیم، تاکید کرد: یکی از مسائلی که در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مورد توجه قرار گرفته این است که چگونه این فرهنگ مقاومت و شهادت را در عصر حاضر به نسل جدید انتقال دهیم.
 
وی ابزار هنر را در این عرصه با اهمیت دانست و افزود: اگر بخواهیم فرهنگ دفاع مقدس را ملی و منتقل کنیم، باید گفتمان داشته باشیم تا بتوانیم به کمک هنر این ارزش ها را به نسل جدید انتقال دهیم.
 
رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس ضمن اشاره به جایگاه نیروی انتظامی در عرصه جهاد و مقاومت، تاکید کرد: شعار را باید به شعور تبدیل کنیم؛ یکی از سوال های نسل جدید این است که دفاع مقدس چه نقشی را می تواند در زندگی ما داشته باشد و ما مسئولین باید پاسخگو باشیم.

وی افزود: دفاع مقدس تاریخ ماست؛ طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما باید هنرمند باشیم و داشته هایمان را با هنرمندی به تصویر بکشیم، ما در تاریخ خوانده ایم در صدر اسلام چه اتفاقاتی افتاده است و در مورد عاشورا و کربلا زیاد شنیده ایم اما یک صحنه عملی نداشته ایم؛ اما این صحنه در دفاع مقدس اتفاق افتاد و ما باید قدر آن را بدانیم، دفاع مقدس ادامه دارد و ادامه خواهد داشت؛ کشورهای دیگر از دفاع مقدس ما درس گرفته اند و موفق شده اند.
 
وی با اشاره به اینکه ما امسال عنوان هفته دفاع مقدس را با درس ها وعبرت های جنگ تحمیلی نامیده ایم، گفت: ما که در نسل دفاع مقدس بوده ایم هنر مان این است که این دفاع مقدس را در همه ابعاد به نسل بعد انتقال دهیم. اکنون سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی که یکی از درس های دوران دفاع مقدس است که باید به عرصه نمایش بگذاریم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار