به روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
سرلشکر جعفری:
فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) با اشاره به شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: او در حالی به شهادت رسید که مقاومت اسلامی را در منطقه به دنیا نشان داد و به عبارتی تمام نقشه‌های آمریکایی‌ها را در منطقه به هم زد و با شکست مواجه کرد و مقاومت اسلامی را در منطقه تثبیت کرد.
کد خبر: ۳۷۷۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳ - 03January 2020

شهید سلیمانی تمام نقشه‌های آمریکا را در منطقه با شکست مواجه کردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) در خصوص شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سابقه آشنایی خود با حاج قاسم از عملیات طریق القدس، اظهار داشت: دست نازنین حاج قاسم که امروز قسمت سالم باقی مانده از پیکر اوست، در عملیات طریق القدس ترکش خورد و مجروح شد.

وی افزود: آشنایی ما با این شهید بزرگوار در عملیات فتح المبین بیشتر از گذشته شد و عهد اخوت ما در این عملیات بسته شد که تا به امروز هم ادامه داشت.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه نقش شهید سلیمانی در کنار دیگر شهدا در دوران دفاع مقدس بسیار مهم و تعیین کننده بود، گفت: در کربلای ۵ لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی هم لشکر خط‌شکن بود و هم لشکر دفاع‌کننده که در استمرار عملیات نقش تعیین کننده‌ای داشت و اولین تیپ زرهی را با استفاده از تانک‌های غنیمتی سازماندهی کرده بود.

فرمانده سابق کل سپاه با تاکید بر اینکه حاج قاسم از جمله فرماندهان قَدَر ما بود که خداوند او را بعنوان یک ذخیره برای این روز‌های ما نگه‌داشته بود، ادامه داد: در سال‌های ۷۰-۷۱ که ناامنی‌های گسترده‌ای در منطقه جنوب‌شرق به وجود آمده بود، حاج قاسم با اقتدار و صلابت خاص خود در منطقه جنوب شرق طرح ریزی کرد تا علیه مقر‌های عناصر ضدانقلاب و وابسته به بیگانگان عملیات انجام شود که منجر به پاکسازی این مناطق شد.

وی با اشاره به دوران فرماندهی حاج قاسم در نیروی قدس سپاه، تصریح کرد: از روزی که او فرمانده نیروی قدس شد، موضوع گسترش انقلاب اسلامی و حمایت از مردم ظلوم و تحت ستم منطقه شروع شد و نیروی قدس رشد چشمگیری را در همه ابعاد سپری کرد.

سرلشکر جعفری ادامه داد: حاج قاسم عصاره دوران دفاع مقدس و تجربه گران‌بهایی است که انقلاب اسلامی از مقاومت و دفاع خود به دست آورد و امروز ثمرات آن را در منطقه می‌بینیم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) فشار‌های مختلفی از جمله فشار‌های سیاسی داخلی و خارجی، فشار دیپلمات‌های داخلی، فشار کمبود بودجه و ... بر روی حاج قاسم بود، گفت: او گاهی پیش من می‌آمد و درد و دل می‌کرد و به یکدیگر آرامش می‌دادیم.

وی با بیان اینکه داعش شکل جدیدی از تهدید بود که ظهور کرد و اگر در برابر آن ایستادگی نمی‌شد می‌توانست تهدیدات بسیار خطرناکی را به وجود بیاورد، افزود: یکبار به ایشان گفتم چرا بشار اسد با مسلح شدن مردم موافت نمی‌کند؟ او گفت چندبار به او گفته‌ام، اما دلایل خود را برای مخالفت دارد. زمانی که موافقت بشار اسد را گرفت که مردم مسلح شوند، شروع نقش آفرینی مسلحانه مردم برای دفاع و مقاومت در سوریه شروع شد و از آن روز ورق برگشت، در عراق هم این اتفاق افتاد و حشدالشعبی تشکیل شد.

سرلشکر جعفری در خصوص آرزوی شهادت حاج قاسم که خواست همیشگی او بود، گفت: اینکه از سال ۶۸ تا سال ۹۸ یعنی ۳۰ سال یک نفر برای یک آرزویی بسوزد و به آن نرسد خیلی سخت است، بار‌ها و بار‌ها حاج قاسم این آرزو را می‌کرد و به او می‌گفتم اصرار نکن، انقلاب به تو نیاز دارد، آقا به تو نیاز دارد و اینقدر از خدا اصرار نکن، چون قبل از آنکه شهدا عاشق خدا باشند، خدا عاشق شهدا است و وقتی خدا عاشق کسی شود، معلوم است زمانی که خواسته‌ای داشته باشد آن را اجابت می‌کند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله گفت: او در حالی به شهادت رسید که شرایط منطقه را به اینجا رساند و کار داعش را تمام کرد. مقاومت اسلامی را در منطقه به دنیا نشان داد و به عبارتی تمام نقشه‌های آمریکایی‌ها را در منطقه به هم زد و با شکست مواجه کرد و مقاومت اسلامی را در منطقه تثبیت کرد.

وی گفت: همیشه نگران بودم که این خواست حاج قاسم یعنی شهادت عملی نشود، به خصوص امسال سال ۹۸ بخصوص ماجرای پهپاد و کشتی انگلیسی به وجود آمد، اقتدار و عظمت قدرت دفاعی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی برای همه ثابت شد، اما آخر عملی شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه این اتفاق در مقطعی رخ داد که ثبات منطقه تثبیت شده است، ادامه داد: نکته‌ای که آمریکایی‌های نادان باید بدانند این است که قدرت نهفته در اسلام را باید درک کنند، این قدرت هرچه بیشتر در ابعاد امنیتی و دفاعی تحریک شود، بیشتر جا می‌افتد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله با تاکید بر اینکه حاج قاسم‌های زیادی هستند که دوست و دشمن خواهند دید این مقاومت و راه ذره‌ای کند نخواهد شد، گفت: البته معتقدم مسائل منطقه‌ای وارد فاز جدیدی شده است و این خون ریخته شده شهدا حتما به نتیجه می‌رسد و شتاب بیشتری خواهد گرفت و ضربه‌های بیشتری به دشمنان وارد خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که این جبهه و مقاومتی که شکل گرفته است و ذخیره عظیمی از نیرو‌های جوان مومن انقلابی پای کار انقلاب هستند در گام دوم انقلاب ظهور و بروز بیشتری خواهند داشت.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار