به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
سرلشکر سلامی خبر داد؛
فرمانده کل سپاه با اشاره به قطع ارتباط راه‌های روستایی در اثر وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، گفت: نیروی زمینی سپاه سه فروند و نیروی دریایی یک فروند بالگرد Mi-۱۷ را برای امدادرسانی به سیل‌زدگان این استان فعال کرده‌اند.
کد خبر: ۳۷۹۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲ - 14January 2020

فعالیت چهار فروند بالگرد Mi-۱۷ سپاه در مناطق سیل‌زده جنوب‌شرقبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ما موفق شدیم به وسیله بالگرد بازدیدی از بخش بزرگی از مناطق سیل‌زده چابهار داشته باشیم. اشکال اساسی قطع ارتباطات زمینی روستا‌هاست که در محاصره سیل هستند؛ بنابراین بیشترین امداد از طریق ترابری هوایی و بالگرد‌ها صورت می‌گیرد که نیروی زمینی سپاه فعلاً سه فروند و نیروی دریایی نیز یک فروند بالگرد Mi-۱۷ را در این خصوص فعال کرده است.

وی افزود: فرماندهان ما مخصوصاً فرمانده نیروی زمینی، فرمانده نیروی دریایی و همچنین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی در منطقه حضور دارند و همه امکانات مهندسی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور در منطقه فعال هستند و تا این لحظه ۱۰۰ دستگاه ادوات مهندسی برای برقراری اتصالات و ارتباطات زمینی مشغول فعالیت هستند.

فرمانده کل سپاه گفت: آشپزخانه‌های صحرایی متعددی برقرار شده که روزانه هزاران پرس غذا را فراهم می‌کنند و از فردا نیز ۵۰ هزار پرس روزانه طبخ خواهند کرد. همچنین حدود ۱۰ هزار بسته معیشتی و غذایی نیز تاکنون توزیع شده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه رده‌های مختلف سپاه در حال فعالیت در منطقه هستند، تصریح کرد: خوشبختانه سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، گروه‌های جهادی و نیرو‌های زمینی و دریای با همه یگان‌ها فعال هستند. پایگاه دریایی چابهار هم فعال است و امکانات دیگری نیز توسط نیروی دریایی سپاه در حال گسیل به منطقه است که امیدواریم ظرف روز‌های آینده شاهد بازگشت تدریجی شرایط به قبل باشیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار