به روز شده در: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
چند مقام ارشد کره جنوبی در حالی برای رایزنی با دیپلمات‌های آمریکایی وارد سانفرانسیسکو شدند که گفته می‌شود استقرار نظامیان کره‌ای در تنگه هرمز ازجمله مهم‌ترین موارد مورد بحث بین طرفین است.
کد خبر: ۳۷۹۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵ - 14January 2020

تلاش پامپئو برای پیوستن کره جنوبی به ائتلاف آمریکا در خلیج فارسبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، برخی مقامات ارشد کره جنوبی به‌منظور دیدار با مقام‌های ارشد ایالات متحده ازجمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه و برخی دیپلمات‌های دیگر، از سئول راهی سانفرانسیسکو شدند.

به نوشته وبگاه «حانی»، «کانگ کیوانگ» وزیر خارجه و «چونگ ایون بو» نماینده ویژه کره جنوبی در گفت‌و‌گو با آمریکا در زمینه امور دفاعی ازجمله مقام‌های مهم کره‌ای در این سفر هستند.

بر اساس این گزارش، آخرین تحولات در زمینه مذاکره با کره شمالی، استقرار نظامیان کره جنوبی در خلیج فارس و توافق بابت تقسیم هزینه دفاعی ازجمله اهم موضوعات مورد بحث بین طرفین است.

وزیر خارجه کره جنوبی روز دوشنبه قبل از ترک فرودگاه بین‌المللی «اینچون» به خبرنگاران گفت که به تقاضای آمریکا در زمینه استقرار نیرو در منطقه گوش فرا می‌دهد.

وزیر خارجه کره جنوبی گفت: «دولت در حال بررسی تقاضاهای آمریکاست.»

گفته می‌شود با توجه به تشدید تنش بین ایران و آمریکا، مایک پامپئو به شدت خواستار استقرار نیروهای کره جنوبی در منطقه و پیوستن به ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز است؛ اما کره جنوبی با توجه به اوضاع داخلی آمریکا منتظر سیر تحولات داخلی در ایالات متحده است تا درباره نحوه استقرار نیروهای خود در خلیج فارس تصمیم اتخاذ کند.

پیشتر گزارش شده بود که کره جنوبی احتمالاً برای تعامل در ائتلاف نظامی دریایی تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس به بهانه محافظت از آزادی عبور و مرور کشتی‌ها در تنگه هرمز، اوایل سال ۲۰۲۰، نیرو اعزام می‌کند؛ اما وزارت دفاع کره جنوبی روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که تاکنون تصمیم قطعی در این زمینه اتخاذ نشده است.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها