به روز شده در: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷
وزیر دفاع انگلیس مدعی شد که کشتی‌های جنگی انگلیس مستقر در تنگه هرمز قصد تحریک ایران را ندارند و عملیات آن‌ها تنها برای «تردد امن» کشتی‌هاست.
کد خبر: ۳۷۹۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹ - 14January 2020

وزیر دفاع انگلیس: به دنبال تحریک ایران نیستیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزیر دفاع انگلیس گفت که دلیل استقرار کشتی‌های جنگی بیشتر در خلیج فارس تمرکز بر تردد آزاد در آب‌های منطقه است و لندن به دنبال تحریک ایران نیست.

به نوشته وبگاه «پلی موث»، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس این هفته در جریان نشستی در پارلمان انگلیس در مورد حضور کشتی‌های جنگی انگلیس در خلیج فارس، گفت: «اینک در خلیج فارس، ما ناوچه‌های «اچ‌ام‌اس دیفندر» و «اچ‌ا‌ساس مونروز» را داریم. ما یک کشتی کمکی مجهز به بالگرد و تعدادی کشتی مین‌یاب داریم. ما تجهیزات دریایی بسیاری در منطقه داریم و با متحدان و کشورهای عرب خلیج [فارس] در منطقه همکاری کرده و نشست‌های مشترک برای استفاده حداکثری از تجهیزات برگزار می‌کنیم.»

وی در ادامه افزود: «اینک بر این موضوع تمرکز داریم که در خط ساحلی، ایران را تحریک نکنیم و در عین حال از حفظ حقوق بین‌المللی آزادی ناوبری اطمینان حاصل کنیم به نحوی‌که کشتی‌هایی که برای اقتصاد ما حیاتی هستند، تهدید و ربوده نشوند.»

وزیر دفاع انگلیس در روزهای گذشته به بهانه افزایش تنش با ایران، از عملیات مجدد همراهی کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز خبر داده بود.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها