به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
یکی از اعضای ائتلاف النصر عراق زمزمه برخی گروه‌های سیاسی سنی برای ایجاد اقلیم سنی با هدف اعمال فشار بر بغداد برای عقب‌نشینی از مسئله خروج نظامیان آمریکایی را تایید کرد.
کد خبر: ۳۷۹۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳ - 15January 2020
«محمد الحلبوسی» پشت پرده تجزیه عراق/ برخی گروه‌های سیاسی برای ایجاد اقلیم سنی تلاش می‌کنندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المعلومه، «احمد الحمدانی» عضو ائتلاف النصر عراق، تلاش برخی گروه‌های سیاسی سنی برای جدایی و تجزیه کشور به بهانه درج امکان ایجاد اقلیم سنی در کشور در قانون اساسی عراق را تایید کرد.
 
وی در ادامه گفت: نشانه‌هایی از تلاش‌ها برای ایجاد اقلیم سنی وجود دارد و مواضع برخی گروه‌های سیاسی سنی مدت‌ها است که این امر را تایید می‌کند.
 
عضو ائتلاف النصر عراق افزود: «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق در پشت این مسئله قرار دارد و هدف از این اقدام، خدمت و کسب رضایت برخی کشور‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است که به‌دنبال تجریه عراق بر اساس اصول مذهبی هستند.
 
«واثق الهاشمی» کارشناس امور استراتژیک عراق پیش از این گفته بود که زمزمه‌ها و اشاره‌های گروه‌های سیاس سنی درباره ایجاد یک اقلیم سنی با هدف اعمال فشار برای تجدیدنظر در مسئله حضور نظامیان آمریکایی در عراق است؛ هدف از نشست‌های گروه‌های سیاسی سنی در خارج از کشور نیز در راستای شرمنده کردن پارلمان صورت می‌گیرد.
 
انتهای پیام/ 421
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها