به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵
سردار سلامی:
فرمانده کل سپاه، بوشهر را محل طلوع خورشید مقاومت دانست و گفت: دشمنان تلاش کردند حجاب و حیا را از مردم بگیرند و مردم را در مقابل نظام قرار دهند، در عرصه سیاسی هم تلاش کردند ایران اسلامی را منزوی کنند ولی ایران به عنوان قطب و محور در معادلات جهان محور همه ارتباطات سیاسی جهان شده است.
کد خبر: ۳۷۹۶۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱ - 15January 2020

به گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر با تسلیت شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی فرمانده شجاع تکرار نشدنی جبهه مقاومت اسلامی بود. ایشان نماد درخشان سپهر افتخارات امت اسلام بود.

وی حضور در این مراسم را افتخاری بزرگ دانست و گفت: در این محفل بهشتی میزبانی شهیدانمان و میهمانی در محضر آنها یک افتخار بزرگ است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بوشهر محل طلوع خورشید مقاومت است، اضافه کرد: این منطقه زادگاه نبرد و مجاهدت علیه متجاوزان و اشغال‌گران است.

وی اضافه کرد: بوشهر مغرب قدرت‌های استعماری است و محل غروب آنان است و مدفنی است برای هر متجاوز و این را وقایع باشکوه این سرزمین به زیبایی در تاریخ زنده و جاری آن نوشته است.

سلامی با اشاره به حماسه باشکوه ایستادگی مردم این سرزمین به مدد عالمان بزرگ آن افزود: مقاومت در مقابل انگلیس، دستگیری تفنگ‌داران آمریکایی و مقابله شهید مهدوی و یارانش در مقابله مستقیم با آمریکایی‌ها اثبات همین گفتار است که اینجا جایی است که دست و پای متجاوزان قطع می‌شود و این یک افتخار ماندگار برای شما مردمان است.

وی با اشاره به اینکه دلیران بوشهری از پیشتازان شکستن ابهت پوشالی استکبار هستند، تصریح کرد: بوشهر مردمی مؤمن، باصفا، متقی و صادق دارد و ایمان و تقوای این مردم مثال‌زدنی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: شهدا حجت‌های خدا روی زمین هستند و گشایش‌گران راه‌های فتح و فاتحان قله‌های سعادت هستند. شهدا ستون‌های مستحکم امنیت، عزت، شرف و کرامت ما هستند.

این مسئول تاکید کرد: نگهبانان واقعی کشور شهدا هستند و ثبات قدم و ایستادگی در مقابل دشمن را به عنوان یک فرهنگ در جامعه ما جاری ساختند و به ما درس استقامت دادند و به ما یاد دادند می‌توان به اذن خداوند و با تکیه بر نصرت‌های او با هر درجه از شکوه ظاهری ایستاد و زانو نزد و پیش رفت و قله‌ها را فتح کرد و پرچم‌ها را به اهتزاز درآورد و اراده یک ملت را بر یک ائتلاف تحمیل کرد.

سلامی با بیان اینکه شهدا حقایقی در بستر زمان هستند ادامه داد: این شگفت‌انگیز نیست که جمعیتی بی‌انتها در این فضای معنوی که دروازه‌ای به بهشت است تا از فضائل این ملت یعنی شهیدان بهره‌مند شوند.

وی آثار وجودی شهیدان را همچنان در نصرت‌های الهی این ملت آشکار و محسوس دانست و افزود: تاریخ سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و همه جا امدادهای خداوند و نصرت‌های او را بر قلب مؤمنان دیده‌ایم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه با قلت در مقابل کثرت دشمنان مواجه شده‌ایم اضافه کرد: آنها با شاخص‌های ظاهری بر ما غلبه داشتند اما نتیجه کار پیروزی مؤمنان بوده است.

وی گفت: دشمن همه عرصه‌ها را به جنگ تبدیل کرد؛ عرصه اقتصادی را به یک نبرد جهانی در مقابل ایران تبدیل کرد تا زمینه از بین بردن اعتماد مردم به این نظام را فراهم کند.

سلامی به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان اشاره و تصریح کرد: دشمنان تلاش کردند حجاب و حیا را از مردم بگیرند و مردم را در مقابل نظام قرار دهند. در عرصه سیاسی هم تلاش کردند ایران اسلامی را منزوی کنند ولی ایران به عنوان قطب و محور در معادلات جهان محور همه ارتباطات سیاسی جهان شده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان تمام توان عملیات روانی خود را به کار برد تا قلب‌ها را بلرزاند و مردم ما را بترساند و تردید ایجاد کند اما مردم ثابت‌ قدم‌تر شدند و در مقابل مشکلات ایستادند و عظمت و شکوه مقاومت استثنایی را در جهان به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها