به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
وزیر کشور:
«عبدالرضا رحمانی فضلی» با اشاره به اخبار منتشرشده مبنی بر وجود سم در برخی شیرهای مورد استفاده در جامعه، گفت: دستگاهای اجرایی و کارشناسان نسبت به این موضوع اطمینان دادند که بالاترین استانداردها در تولید شیر رعایت می‌شود و جای هیچ نگرانی نیست.
کد خبر: ۳۸۰۴۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸ - 20January 2020

بالاترین استانداردها در تولید شیر رعایت می‌شود؛ جای هیچ نگرانی نیستبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور، عصر امروز (دوشنبه) در پایان جلسه ستاد هماهنگی اطلاع‌رسانی اقتصادی کشور اظهار داشت: اعضا گزارشی را که از مصوبات جلسه قبل داشتند، ارائه دادند که نشان می‌دهد ۱۰۰ درصد مصوبات پیگیری شده است. ازجمله موضوعات این جلسه ۱۰۰ قلم کالای مورد رصد وزارت صمت بود که مطرح شد و میانگین قیمت‌ها و ۱۰۰ کالا نسبت به قبل کاهشی بوده که حدود پنج درصد، بالای پنج درصد و ۱۰ درصد را تشکیل می‌دادند، اما بین یک تا ۲ درصد افزایش قیمت داشتند.

وی اضافه کرد: مساله بعدی با توجه به ایام پایان سال، بحث واردات کالا‌های اساسی بود. بازار نسبت به کالا‌های اساسی چه مصرفی و چه واسطه‌ای باید مراقبت‌های لازم را داشته باشد. امسال ۱۷ میلیون تن واردات در ۱۳ قلم کالای اساسی داشتیم که در سال گذشته ۱۳میلیون تن بوده است. بانک مرکزی همه منابع ارزی لازم را تخصیص داده و در خصوص کالا‌های اساسی، هیچ نگرانی نداریم و نخواهیم داشت.

وزیر کشور گفت: مساله بعدی موضوع گردشگری و فضایی که ایجاد شده، بود که احتمال می‌دهیم با توجه به فضای موجود در کشور نگرانی ایجاد شود. پیش‌بینی این است که علی‌رغم تبلیغات منفی، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و مصوبات امروز می‌توانیم وضعیت خوبی داشته باشیم و فضای گردشگری را در شرایط مناسب قرار دهیم. کارگروهی هم در این باره تشکیل شد و استانداران موظف شدند که با سرپرستی وزارت گردشگری این موضوع را پیگیری کنند. در حوزه‌های تبلیغی و حوزه‌های تخفیفی در برخی خدمات هم به صورت تشویق و هم به صورت الگویی پیشنهادات خوبی داشتیم که اگر انجام شود، شرایط بسیار بهتر خواهد شد.

وزیر کشور همچنین در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر وجود سم در برخی شیر‌های مورد استفاده در جامعه، گفت: متأسفانه در صدا و سیما مصاحبه‌ای غیر تخصصی انجام شد که مجری تخصص و کارشناس هم ملاحظات لازم را نداشت.

وی ادامه داد: از وزارت صمت و بهداشت و دستگاه‌ها دعوت کردیم، دستگا‌های اجرایی و کارشناسان نسبت به این موضوع اطمینان دادند که بالاترین استاندارد‌ها در تولید شیر رعایت می‌شود و جای هیچ نگرانی نیست. بالاتفاق همه دستگا‌های کارشناس و اجرایی چه در بخش خصوصی و جه در بخش دولتی نسبت به این موضوع اطمینان دادند که هیچ نگرانی در خصوص مصرف شیر در کشور وجود ندارد.

رحمانی فضلی تأکید کرد: لبنیات و فرآورده‌های لبنی از مهمترین صادرات ما است و از صدا و سیما خواهش می‌کنیم دقت و مراعات کند؛ زیرا اقداماتی از این قبیل می‌تواند همه زحمات این حوزه را بر باد دهد.

وزیر کشور همچنین در مورد موضوع وجود قرص در کیک‌های خوراکی گفت: جریان کیک‌ها هم در نیروی انتظامی و هم در وزارت اطلاعات بررسی شد و به این نتیجه رسیدند که عده‌ای از افراد این کار را بعد از خرید کیک انجام داده بودند که بازداشت هم شدند و برخی آن را برای کار تفریحی انجام داده بودند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها