به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
دبیر ستاد یادواره شهدای تخریب چی استان فارس:
«محمودرجایی» با بیان اینکه رزمندگان تخریب چی در دوران دفاع مقدس همان پیش قراولان و ایثارگران عرصه جهاد و مقاومت بودند، گفت: گردهمایی تجلیل از فرماندهان شهید تخریب چی نیرو‌های مسلح استان‌های فارس و بوشهر روز پنجشنبه ۳ بهمن در شیراز برگزار می‌شود.
کد خبر: ۳۸۰۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶ - 21January 2020

رزمندگان تخریب چی دفاع مقدس، پیش قراولان عرصه جهاد و ایثار بودند/گردهمایی تجلیل از فرماندهان شهید تخریب چی نیروهای مسلح در شیرازبرگزار می شود«محمود رجایی» دبیر ستاد یادواره شهدای تخریب چی استان فارس در گفت‎وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در شیراز با بیان اینکه  رزمندگان تخریب چی ابتدا نفس درونی خود را تخریب و سپس به جنگ زمین مسلح با انواع مین می‌رفتند، اظهار داشت: تخریب چیان زاهدان شب و شیر مردان روز بودند که همواره جان خود بر کف دست گرفته و در راستای دفاع از کیان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

رجایی بیان داشت: مراسم گردهمایی تجلیل از فرماندهان شهید تخریب چی استان‌های فارس و بوشهر به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطر این شهدای والامقام برگزار می‌شود؛ این گردهمایی روز پنجشنبه سوم بهمن ساعت 9 صبح در سالن امام علی (ع) سپاه فجر فارس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این یادواره از خانواده 21 فرمانده شهید تخریب چی تجلیل به عمل خواهد آمد، تصریح کرد: استان فارس از لحاظ آمار فرماندهان و جانشینان شهید تخریب چی در سطح کشور مقام اول را دارد که این خود نشان دهنده نقش ارزشمند و برجسته رزمندگان این استان در دفاع مقدس است.

این رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس افزود: استان‌های فارس و بوشهر بیش از 400 شهید تخریب چی دارند که این شهدا مربوط به یگان های مختلف از جمله لشکر 19 فجر، لشکر 33 المهدی (عج)، تیپ 55 هوابرد، تیپ 37 زرهی شیراز، تیپ احمدبن موسی (ع)، تیپ امام حسن مجتبی(ع) و گروه 46 امام هادی (ع) است که این مراسم در جهت پاسداشت یاد و خاطره پیش قراولان عرصه جهاد و دفاع برگزار می‌شود.

رجایی گفت: شهید «سجاد دهقانی» از شهدای مدافع حرم استان فارس نیز از فرماندهان تخریب چی تیپ تکاور امام سجاد(ع) کازرون بود که در راه مبارزه با تروریست های داعشی در سوریه به فیض شهادت نائل آمدند.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از فیلم های تلویزیونی و سینمایی تخریب چیان  دوران دفاع مقدس را طوری نشان می‌دهند که به صورت داوطلب بر روی مین رفته و شهید می‌شوند و این جریانات را احساسی تلقی کردند، گفت: اینجانب به عنوان یک تخریب چی که در دوران دفاع مقدس حضور داشته ام باید اصلاح کنم که تمامی فعالیت ها و عملیات های تخریب چیان به صورت برنامه ریزی شده و کارشناسی شده توسط فرماندهان صورت می‌گرفت و در بعضی از موارد در فیلم ها در حق رزمندگان تخریب چی نامهربانی هایی صورت می‌گیرد که باید اصلاح شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها