به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۲
سفیر عربستان سعودی در لندن با بیان این ادعا که ریاض به دنبال درگیری با ایران نیست، کشور‌های غربی را به مماشات با ایران متهم کرد.
کد خبر: ۳۸۱۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱ - 25January 2020

دیپلمات سعودی: نباید با ایران مماشات کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، سفیر عربستان سعودی در انگلیس در گفت‌وگو با یک رسانه انگلیسی گفت که ریاض به دنبال درگیری با ایران نیست، اما خواهان اتخاذ موضعی محکم در برابر ایران است.

«خالد بن بندر بن سلطان» سفیر عربستان در انگلیس روز شنبه در گفت‌وگو با روزنامه «دیلی تلگراف» گفت: «در پی درگیری با ایران نیستیم. به دنبال تشدید تنش هم نیستیم. ما همیشه طرفدار موضع‌گیری محکم برابر ایران بوده‌ایم. مشکل ما با مردم ایران نیست، بلکه با رژیم حاکم بر این کشور است.»

سفیر انگلیس در ادامه گفت: «ما مماشات را باور نداریم. در هیچ مقطعی از تاریخ اثبات نشده که مماشات یک راهبرد موفق است. شما نمی‌توانید برابر کشوری مانند ایران تسلیم شوید، زیرا ایرانی‌ها آن را نشانه ضعف می‌بینند.»

بندر بن سلطان در بخش دیگر این گفت‌وگو با انتقاد از برجام گفت که این توافق نتوانست سیاست‌های منطقه‌ای ایران را تغییر دهد.

وی سپس مدعی شد: «مداخله ایران در منطقه به اندازه برنامه هسته‌ای این کشور چالش به همراه دارد. به همین دلیل ما نگران این توافق بودیم.»

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان هفته گذشته در مجمع جهانی اقتصاد در «داووس» واقع در سوئیس گفت که عربستان آماده گفت‌وگو با ایران است، اما این مسئله به ایران بستگی دارد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها