به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
دومین همایش تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر قم با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و تشکل آزادگان استان امروز در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.
کد خبر: ۳۸۱۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹ - 27January 2020

برگزاری دومین همایش تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر استان قمبه گزارش دفاع‌پرس از قم، دومین همایش نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم با حضور مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، معاون توسعه استانداری قم، مدیرکل بنیاد نخبگان استان، تشکل‌های ایثارگری و نخبگان شاهد و ایثارگر و با تجلیل از ۳۲ نخبه حوزوی و دانشگاهی برگزار شد.

آیت‌الله «سیدهاشم حسینی بوشهری» طی سخنانی در این همایش اظهار داشت: قرآن فرموده هرکس در راه ما جهاد کند ما راه را برای او هموار می‌سازیم و خدا با محسنین است و ایثارگران نخبه در هر دو عرصه در رویارویی با دشمن و جهاد فرهنگی پیروز هستند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور تأکید کرد: برای رسیدن به جهاد اصغر باید از جهاد اکبر گذر کرد و جانبازان، آزادگان و شهدا این مرحله را طی کردند و فاتح جبهه‌های حق علیه باطل شدندشما ایثارگران زمانی در جبهه‌های حق علیه باطل بر دشمن پیروز شدید و امروز در جبهه جهاد فرهنگی نیز به موفقیت‌های ارزنده دست یافته‌اید.

وی افزود: پژوهشگران ایثارگر باید کتاب‌هایی مبتنی بر رسالت شهیدان بنویسند و سیره شهدا را در جامعه منتشر سازند.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: جهاد فرهنگی نیز عرصه دیگر از فعالیت نخبگان ایثارگر است و در اهمیت این عرصه همان بس که پیامبر (ص) فرمود، قلم از ناحیه خدا نعمت بزرگی است و اگر پای قلم در میان نبود نه ملک استوار می‌ماند، نه دین و زندگی ارزشمند وجود نداشت.

وی ادامه داد: دانشمندان شیعه همواره با قلم شأن اثر گذار بوده‌اند و آثار جاودانی برجای گذاشتند، کسانی، چون شیخ محمد صدر و کاشف الغطا، این افراد تولید علم نمودند و آثار شیعه را به جهان معرفی کردند.

«عادل مهری» مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: نخبگان شاهد و ایثارگر امروز به رشد علمی و توانمندی دست یافته‌اند.

وی افزود: استفاده از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر در حوزه‌های اجرایی توجه بیشتر مسؤولان را می‌طلبد و این مساله می‌بایست در استان‌ها نیز مورد تأکید و توجه قرار گیرد.

مهری همچنین اشاره کرد: آئین نامه حمایت از نخبگان شاهد و ایثارگر کشور در هیأت دولت تصویب و به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تمامی استان‌ها ابلاغ شده است.

وجود ۴۵۰ نخبه شاهد و ایثارگر در قم

حجت الاسلام «حسن هنرمند» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این مراسم گفت: مفتخریم خدمت گزار ۴۵۰ نخبه شاهد و ایثارگر در استان قم باشیم که ۱۱۰ نفر از ایشان نخبه‌های حوزوی و ۳۴۰ نفر از نخبگان دانشگاهی، کارآفرینان، دارای عناوین برتر ملی و بین المللی در حوزه‌های قرآنی، فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی هستند.

وی افزود: ترکیب جمیت ایثارگری نخبگان استان شامل ۱۲۲ نفر خانواده شهید (همسر و فرزندان معظم شهدا) ۲۹۴ جانباز و خانواده معظم ایشان و ۳۴ آزاده و خانواده معظم ایشان هستند.

هنرمند اضافه کرد: امروز پیشرفت علمی نخبگان شاهد و ایثارگر مایه مباهات است، وارثان و یادگاران ایثارگر متعهدانه و دلسوزانه در خدمت نظام اسلامی هستند و مفتخریم خدمت گزار این قشر ارزشمند هستیم.

اولین همایش نخبگان شاهد و ایثارگر آبان ماه امسال در قم برگزار شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها