به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵
گفت‌وگوی تفصیلی با محمدحسن اختری؛
دبیر کل پیشین مجمع جهانی اهل بیت ایستادگی، صبر، عدم سازش و تسلیم در برابر متجاوزان و جان دادن برای گسترش اسلام و برقراری دین در میان جامعه را از مختصات مکتب حاج قاسم می‌خواند و معتقد است طرح به اصطلاح «معامله قرن» که خیانت بزرگی در حق مردم مظلوم فلسطین است، سرانجامی نخواهد داشت.
کد خبر: ۳۸۲۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲ - 04February 2020

قدرت گرفتن مسلمانان از برکات «انقلاب اسلامی ایران» است/ مکتب حاج قاسم با قدرت و قوت پیش خواهد رفتبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس،  بزرگداشت چهل‌ و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رنگ و بوی دیگری دارد؛ چرا که یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال، با مراسم چهلمین روز عروج پر افتخار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، سردار دل‌ها عجین شده است. این قهرمان ملی پس از ۴۰ سال مجاهدت برای سرافرازی ملت ایران، مزد رشادت‌های خود را در بامداد ۱۳ دی ماه، زمانی که شهد شیرین شهادت را نوشید، هدیه گرفت.

در هنگامه برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی و ورود به عصر جدید با مکتب حاج قاسم در بعد منطقه‌ای و بین‌المللی آن هم در زمانی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب به مؤلفه برون نگری تاکید خاصی داشته‌اند، درباره دستاورد‌های انقلاب اسلامی در سال‌های گذشته، تأثیر انقلاب اسلامی در کشور‌های منطقه، مختصات مکتب حاج قاسم و طرح استعماری به اصطلاح معامله قرن پای گفت‌وگوی یکی از شاگردان مکتب امام راحل که در زمان ستمشاهی به خاطر مبارزات ضد طاغوتی خود سه بار طعم تلخ زندان را چشیده است، نشستیم.

حجت ‏الاسلام ‏والمسلمین «محمدحسن اختری» متولد ۱۳۲۴ در شهر سمنان است که پس از گذران تحصیلات ابتدایی به حوزه علمیه قم رفت؛ پایان دوره مقدمات و شروع سطح همزمان با آغاز نهضت امام خمینی (ره) بود که با تبعید امام راحل به ترکیه و سپس نجف اشرف، حجت‏‌الاسلام اختری نیز که به تازگی از زندان آزاد شده بود، به عراق رفت.

او در سال ۱۳۵۱ که به کشور بازگشت، از سوی ساواک دستگیر و برای بار دوم زندانی شد و پس از آزادی اجازه و امکان خروج مجدد از کشو را نیافت؛ لذا برای ادامه تحصیل در سطوح عالی حوزوی به قم بازگشت و در ادامه مبارزات خود، برای بار سوم دستگیر شد و زمان آزادی‌اش تا یوم ‏الله ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ ادامه یافت.

پس از پیروزی انقلاب و بروز برخی ناآرامی‌‏های قومی، به دستور امام راحل و برای ساماندهی امور به بافت کرمان اعزام شد و پس از این مأموریت، مسئولیت سازمان (عقیدتی ـ سیاسی) نیروی دریایی مستقر در بندرعباس را پذیرفت. با تأسیس نهاد مقدس جهاد سازندگی با حکم امام راحل و به طور همزمان به عنوان نماینده ایشان در این سازمان عمرانی و جهادی و نیز امام جمعه سمنان منصوب شد.

مشروح گفت‌وگوی تفصیلی با «حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن اختری» دبیر کل پیشین مجمع جهانی اهلِ‌بیت و مدیرعامل فعلی بنیاد بین‌المللی عاشورا به قرار ذیل است:

پیشرفت‌های چشمگیر و خیره کننده‌ای در علوم و فنون مختلف داشته‌ایم

با توجه به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، بازگویی دستاورد‌های انقلاب شکوهمند اسلامی در ۴۱ سال اخیر در حوزه‌های مختلف سیاسی، بین‌المللی، علمی و منطقه‌ای مورد بحث قرار می‌گیرد برای آغاز بحث مایلم نظر حضرت‌عالی را در این خصوص جویا شوم؟

اختری گفت: باید خداوند متعال را شکرگزار باشیم که ما را در این زمان و دوره‌ای قرار داده که اسلام در یک رونق بی‌سابقه خودنمایی می‌کند و آینده بسیار روشنی برای اسلام پیش بینی شده و می‌شود. امیدواریم در همین زمان، آن حکومت جهانی اسلامی به خواست خداوند متعال با ظهور حضرت حجت (عج) تحقق پیدا کند.

بحمدلله ۴۰ سال اول پس از پیروزی انقلاب اسلامی را با عزت و افتخار گذراندیم، گرچه سختی‌های زیادی وجود داشت، اما موفقیت‌ها و دستاورد‌های بسیار باعظمت و با ارزشی هم به همراه داشته است که یکی از بزرگترین افتخارات و دستاورد‌های ۴۰ سال اول انقلاب، موفقیت در برابر توطئه‌های فراوان دشمنان برای زمین زدن نظام اسلامی بود. قرآن کریم به مسلمانان یادآوری می‌کند: «گذشته را فراموش نکنید و همواره آن را به یاد داشته باشید و امروز هم بر آنچه به دست آوردید، دقت کنید». همچنین خداوند در آیه دیگری نسبت به توطئه‌هایی که علیه پیامبر بکار گرفته می‌شد، می‌فرماید: «آن‌ها حیله کردند و توطئه هایشان بسیار بزرگ بود و هر یک از آن‌ها می‌توانست کوه‌هایی را از هم بپاشاند و از بین ببرد»؛ در واقع اگر بخواهیم همه توطئه‌هایی که در طول ۴۱ سال اخیر علیه جمهوری اسلامی صورت گرفته را کنار هم قرار دهیم، با این آیه شریفه به‌خوبی، می‌توانیم تفسیر کنیم که هر کدام از این توطئه‌ها می‌توانست یک نظام قوی و برومندی را از پا دربیاورد، اما همه این توطئه‌ها به لطف خدا، رهنمود‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز استقاومت و هشیاری مردم، یکی پس از دیگری خنثی شد.

چنانچه در همان سال اول با یک سلسله حرکات و رؤیارویی‌هایی در نقاط مختلف کشور مواجه شدیم از جمله درگیری‌هایی که درکردستان رخ داد، سپس در سال ۱۳۵۹ با یک جنگ نابرابر که همه قدرت‌های بزرگ آن روز از شرق و غرب گرفته تا برخی کشور‌های مرتجع منطقه در آن حضور پیدا کردند و همین آل سعود، امارات، کویت و دیگر دولت‌های جنایتکار منطقه اعلام کردند که در این جنگ از صدام حمایت کرده و مبالغی از ۲۱ میلیارد، ۱۹ میلیارد، ۲۴ میلیارد دلار به او پرداخته‌اند، را تجربه کردیم، اما ملت مسلمان ایران با تمام توان جلوی این تهاجمات ایستادند؛ آن‌ها پیش بینی کرده بودند ظرف شش روز به تهران می‌رسند و با از بین بردن حکومت، حکومت دیگری تشکیل می‌دهند.

در آن روز‌ها ارتش ما یک ارتش به اصطلاح از هم گسسته بود و بسیاری از امکانات و تجهیزات دفاعی که هم اکنون داریم، را نداشتیم، اما دیدیم که این توطئه‌شان نیز بی‌سرانجام ماند. بعد از آن شاهد کودتای طبس که یک نقشه بسیار دقیق داشت، بودیم. آن‌ها با هماهنگی بعضی افراد در داخل کشور، قصد انتقال نیروهایشان به تهران و گرفتن مناطقی در کشور را داشتند که، چون دست الهی پشت سر این مردم و نظام بود، با اینکه مسئولان داخل کشور از این موضوع اصلا اطلاعی نداشتند؛ خود آن‌ها اعلام کردند که طرح‌شان شکست خورده است. آن‌ها در کودتای نقاب نیز بنای‌شان گرفتن بیت امام (ره) بود که باز هم راه به جایی نبردند. نمونه چنین اقداماتی علیه نظام جمهوری اسلامی، فراوان بود و اگر کمتر از این‌ها در هر کشوری از جمله عراق رخ می‌داد، آن‌ها سریعا می‌توانستند حکومت را تغییر دهند چنانچه سریعا در برخی کشور‌های غرب آسیا و اروپای شرقی که از شوروی آن روز جدا شده بودند، تسلط یافتند.

در طول این ۴۱ سال، پیشرفت‌های چشمگیر و خیره کننده‌ای در زمینه علوم و فنون مختلف داشته‌ایم، ایران قبل از پیروزی انقلاب برای ساختن کمترین وسیله نظامی و غیرنظامی محتاج به تکنسین‌ها و مهندسان خارحی بود، اما امروز تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر نظامی در دنیا شده‌ایم چنانچه آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند، ایران هر لحظه‌ای که اراده کند، می‌تواند رژیم صهیونیستی را با موشک‌های خود مورد تهاجم قرار دهد و تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه زیر چتر موشک‌های بالستیک ایران هستند.

صرفاً حوزه نظامی؟

اختری گفت: قطعاً خیر. در زمینه‌های بهداشت و سلامت هم توفیقات بسیاری داشته‌ایم، چنانچه مردم قبل از انقلاب باید برای انجام یک عمل جراحی قلب به دیگر کشور‌ها می‌رفتند، اما امروزه پزشکان و متخصصان ایرانی در بسیاری از رشته‌های پزشکی حرف اول را می‌زنند. طولانی شدن میانگین عمر در ایران نیز از دیگر موفقیت‌های حرکت سلامت در کشور است که توانسته‌ایم با تمام این مشکلات و تحریم‌ها، به آن دست پیدا کنیم.

در حوزه نظامی نیز همین، هدف قرار دادن پهپاد آمریکایی و نشاندن آن در کشور یکی از معجزه‌های علمی است که جوانان ما توانستند قدرتی بیابند که آن پهپاد را از دو فرماندهی داخل و خارج آمریکا خارج کنند و دستور جدید به آن بدهند و آن را سالم بنشانند. هنوز اسرائیلی‌ها نتوانستند پهپاد‌هایی که به آن‌ها حمله می‌کنند را سالم بنشانند و این یکی دیگر از افتخارات دانشمندان و متخصصان جوان این کشور است.

در دی ماه ۵۸ تا آخر همین سال که بنده به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در نیروی دریایی در پایگاه یکم شکاری بندرعباس بودم، بار‌ها این جمله را از نظامیان مستقر در این پایگاه شنیدم که می‌گفتند، اگر می‌خواستیم کمترین کاری روی ناو‌های این پایگاه انجام دهیم، آمریکایی‌ها نمی‌گذاشتند و می‌گفتند این ناو برای تعمیر باید به پاکستان و یا قبرس برود. اما جوانان امروزی ما توانسته اند همین ناو‌ها را در کشور تولید کنند.

ایران هم اکنون یک قدرت منطقه‌ای محسوب می‌شود

با توجه به سابقه حضور و فعالیت‌تان در خارج از کشور، به نظر شما انقلاب اسلامی چه دستاورد‌هایی در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی داشته است؟

اختری گفت: اقدامات و دستاورد‌های انقلاب اسلامی در منطقه فراوان بوده است و هم اکنون به مرحله بالندگی و شکوفایی رسیده است چنانچه ایران هم اکنون یک قدرت منطقه‌ای محسوب می‌شود. در این راستا می‌توان به مسئله حمایت از فلسطینی‌ها اشاره کرد؛ رژیم صهیونیستی در سال‌های سلطه گری خود، نقشه‌های بسیاری کشید تا فلسطین را به طور کامل از صفحه جغرافیا محو کند و فلسطینیان را از داخل سرزمین مادری‌شان کوچ دهد، تقریبا شبیه همین طرحی که امروزه به عنوان معامله قرن از آن یاد می‌کنند و در صدد اجرای آن هستند در سال‌های گذشته، بار‌ها انجام شد، اما به نتیجه نرسید.

برخی کشور‌های مرتجع منطقه نیز که امروز پای این طرح در کنار نتانیاهو ایستاده‌اند در آن روز‌ها نیز در کنار حکام این رژیم بودند تا بگویند اسرائیل یک ارتش شکست ناپذیر است لذا باید با اسرائیل زندگی کرد. خوشبختانه تاکنون تمام نقشه‌های آمریکا، اسرائیل و کشور‌های مرتجع منطقه در این رابطه شکست خورده است. آن‌ها همچنین می‌خواستند آن پیمان به اصطلاح مصالحه اعراب و اسرائیل را نیز بر فلسطینیان تحمیل کنند که انقلاب اسلامی آن را هم شکست داد؛ آن‌ها نتوانستند سوریه را به پای میز مذاکره بکشانند و سوریه با پشتیبانی ایران پای مذاکره حاضر نشد؛ این هم یکی دیگر از دستاورد‌های بزرگی بود که با مقاومت شکل گرفت.

این مقاومت بود که توانست اسرائیل را حتی از لبنان فراری دهد از آن روز تاکنون یعنی از جنگ ۳۳ روزه، اسرائیل دیگر جرئت نکرده به حزب الله حمله کند. قدرت گرفتن اسلام و مسلمانان در دیگر کشور‌ها از دیگر برکات پیروزی انقلاب اسلامی در ایران است.

در گام دوم انقلاب باید به مسئله برون نگری توجه بیشتری داشته باشیم

به مسئله مقاومت در منطقه اشاره کردید؛ هم اینک در گام دوم انقلاب هستیم و هنوز به پایان یکسال اول آن نرسیدیم که اتفاق مهمی افتاد و به گام دوم شدت بخشید و آن هم ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود، که رهبر معظم انقلاب اسلامی از این شهید به عنوان یک مکتب و الگو یاد کرده اند و از شهادت ایشان به عنوان آغاز عصر جدید یاد می‌شود، راجع به مختصات این عصر جدید توضیحاتی بفرمایید؟

اختری گفت: پیشرفت‌هایی که در گام نخست در کشور به دست آمده است، روند حرکت در گام دوم را کاملا روشن می‌کند، در گام دوم انقلاب باید به مسئله برون نگری توجه بیشتری داشته باشیم. در این برهه زمانی مسئولیت ابلاغ، ترویج و رساندن افتخارات و عظمت‌های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در خارج از کشور را داریم. دو نامه‌ای که رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان اروپایی و آمریکایی نوشتند نیز در همین راستا بود. البته امام راحل چراغ این حرکت را از بهمن ماه سال ۴۸ در نجف اشرف و با ارائه درس حکومت اسلامی روشن کردند و لزوم تشکیل حکومت اسلامی را تبیین کردند و ملت‌ها و بخصوص جوانان ایران را برای تحقق این امر فراخواندند.

حال با معرفی افتخارات و ظرفیت‌هایی که انقلاب اسلامی دارد، مردم سایر نقاط جهان نیز با ابعاد حکومت اسلامی آشنا شده و متوجه می‌شوند اسلام تنها یک دین منحصر به عبادت، نماز، روزه، خمس و زکات نیست بلکه نظامی است که در سایر حوزه‌های اقتصاد، سیاست و مباحث دفاعی امکان توسعه و پیشرفت دارد؛ لذا شناساندن اسلام و حکومت اسلامی یکی از وظایفی است که در گام دوم انقلاب بر عهده ما و همه گذاشته شده است. نکته دیگری که باید در این مکتب و در گام دوم مورد توجه قرار بگیرد، مسئله تمدن نوین اسلامی است. باید تلاش کنیم مکانیسم تشکیل و راه اندازی تمدن نوین اسلامی صورت پذیرد و کشور‌های مسلمان بیدار شوند و از پیشرفت‌های ایران درس بیاموزند و توانایی‌های خود را ارتقا بخشند تا با جهشی که در کشور‌های اسلامی به وجود می‌آید، زمینه ایجاد آن تمدن اسلامی محقق شود و این یکی دیگر از رسالت‌هایی است که ما باید در این گام دوم به آن توجه کنیم و روی آن مسیر حرکت کنیم.

انقلاب اسلامی توانسته این مقاومت بزرگ در منطقه را شکل دهد و به سلطه‌گری امپراطوری‌های بزرگ و شیطان بزرگ، (آمریکا) که تلاش می‌کردند بر همه مقدرات مردم در کشور‌های مختلف مسلط شوند، نفوذ داشته باشد. چنانچه هم اکنون نیز آمریکا و همپیمانانش مانند عربستان و امارات شکل جدیدی از دخالت خود در کشور‌های منطقه با اقداماتی، چون بی‌ثبات سازی را آغاز کرده‌اند. اگر کشوری می‌خواهد مستقل باشد باید زیر بار سلطه و زورگویی آمریکا نرود، این مسئله امروز با رفتار ایران در مقابل آمریکا، در جهان جا افتاده است. در طول ۴۱ سال گذشته انقلاب اسلامی توانست در مقابل آمریکا بایستد؛ کشور‌های دیگر نیز می‌توانند از ایران بیاموزند و در همه زمینه‌ها، نیازمندی‌های خود را بدون اتکا به شرق و غرب تامین کنند و در مقابل زورگویی‌ها و دخالت‌های بیجای این کشور و همپیمانانش بایستند.

با این الگوی ایران بود که در سال‌های اخیر، توطئه‌های آن‌ها در لبنان، سوریه، یمن و افغانستان، شکست خورده است و به همین خاطر است که آمریکایی‌ها اعتراف کرده‌اند، امروز وضعیت شان سخت‌تر از گذشته است لذا این رویکرد باید با قدرت پیش رود و حفظ شود. در گام دوم باید این جریان ایستادگی در برابر استکبار و قدرت‌های بزرگ باید مستحکم‌تر شود. این روحیه مقاومت باید گسترش بیابد و به جا‌های دیگر برسد و ملت‌ها باید مقدرات خود را به دست بگیرند و با دست‌نشانده‌هایی که قدرت‌های استکباری از جمله آمریکا، در کشور‌های مختلف روی کار می‌آورند، مخالفت کنند و تسلیم آن‌ها نشوند؛ این حرکت هم باید در گام مورد توجه قرار بگیرد.

در گام دوم شاهد برچیده شدن پایگاه‌ها و دریچه‌های نفوذ آمریکا در منطقه خواهیم بود

تلاش‌های سپهبد شهید سلیمانی در تبلور قدرت منطقه‌ای کشور را تا چه حد تأثیرگذار می‌دانید؟

اختری گفت: سردار سلیمانی با آن ایستادگی و شهامتی که در طول چهل سال گذشته از خود نشان داد، در نهایت به مقام والای شهادت نائل شد. شهادت او موج عظیمی در جهان ایجاد کرده است و هر روز ابعاد وسیع‌تری را در برمی‌گیرد. چنانچه هم اکنون تحلیل‌گرانی در آمریکا، اروپا و کشور‌های همسایه این قدرت و نیز مقاومت منطقه‌ای را تجلیل می‌کنند. همین حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه آمریکایی عین الاسد که شکست مفتضحانه‌ای برای نیروی نظامی آمریکا بود و همه دنیا شاهد آن بودند، به نظر همه تحلیلگران، نظامیان و حتی سیاستمداران دنیا رسید چراکه تاکنون هیچکس نتوانسته بود به آمریکا «نه» بگوید چه برسد به اینکه بخواهد به پایگاه نظامی این کشور حمله کند.

این ایستادگی در مقابل خواسته‌های آن‌ها و نیز حمله به پایگاه نظامی‌شان که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باعث فروریختن هیبت و شوکت پوشالین آن‌ها شد؛ لذا امروز می‌بینیم آن‌ها در برابر ایستادگی ایران هیچگونه تحرکی نمی‌توانند از خودشان داشته باشند. یا اینکه می‌بینیم در کشوری مانند عراق که به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار هزینه کرده اند، نمایندگان مردم عراق تصویب می‌کنند که آمریکایی‌ها باید از این کشور بیرون بروند و این موضوع محور اصلی شعار همه مردم این کشور شده است؛ این بدترین ننگ برای هیئت حاکمه آمریکا است؛ این آغازی برای خروج آمریکا از کل منطقه است. آن‌ها حتی باید از دیگر کشور‌هایی که در آنجا پایگاه دارند، بروند؛ لذا به خواست خداوند و در گام دوم ان‌شاءلله شاهد برچیده شدن همه پایگاه‌ها و دریچه‌های نفوذ شیطان بزرگ در منطقه خواهیم بود.

مختصات مکتب حاج قاسم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های ماندگار ۲۷ دی ۱۳۹۸ نماز جمعه تهران از اصطلاح، «مکتب حاج قاسم» یاد کردند. از منظر شما مشخصات و مختصات این مکتب چیست؟

اختری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند شهادت سردار سلیمانی مکتبی خواهد شد. ایستادگی، صبر، عدم سازش و تسلیم در برابر متجاوزان و جان دادن برای گسترش اسلام و برقراری دین درمیان جامعه از مختصات این مکتب است. مکتب حاج قاسم زین پس نیز با قدرت و قوت پیش خواهد رفت.

سردار شهید سلیمانی شاگردی از مکتب امام حسین (ع) بود و به همین خاطر، شهادتش زلزله بزرگی در دنیا به راه انداخت. زمینه سازی برای برقراری اسلام و نظام اسلامی در کشور‌های دیگر، آموزش تبلیغ و تببین مسائل اسلامی و رساندن این معارف اسلامی به کشور‌های دیگر، ترویج روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر استعمار و پایان دادن به استعمار به معنای واقعی و زمینه سازی حکومت جهانی اسلام که ان‌شاءلله زمینه‌ای برای حضرت حجت (عج) خواهد بود. از اقدامات اساسی است که باید در گام دوم انقلاب و در مکتب حاج قاسم، مورد توجه قرار گیرد.

شکست طرح معامله قرن کاملا روشن است

به طرح به اصطلاح معامله قرن اشاره کردید، با توجه به مانور‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی روی این طرح، برداشت شما از سرانجام این طرح استعماری چیست و آیا اجرای آن، منجر به افزایش تنش در منطقه و گروه‌های درگیر آن نخواهد شد؟

اختری گفت: شکست طرح معامله قرن کاملاً روشن است؛ این طرح سرانجامی نخواهد داشت طرح معامله قرن، خیانت بزرگی در حق مردم مظلوم فلسطین است. با توجه به اینکه مانند چنین طرح‌ها و نقشه‌هایی در سال‌های گذشته در نظر گرفته و نقش برآب شده است، طبیعی است برای این طرح نیز آینده‌ای متصور نباشیم. در این سال‌ها رژیم صهیونیستی با همه امکاناتی که مدام تبلیغ‎شان می‌کند، نتوانسته بر باریکه غزه تسلط یابد و بار‌ها شکست خورده است؛ حال چه تضمین و معنایی دارد که ترامپ بخشی از ترانه باختری و محل‌های دیگر را بر اساس این طرح به اسرائیل ببخشد، یا ساختمان سفارت خود را به قدس منتقل کند؟ یک گروه کوچک و چند شهرک در کنار سفارت خود بسازد و فکر کند هیچ اختلافی هم ایجاد نمی‌شود؟ گروه انتفاضه سوم اعلام فراخوان داشته اند و با این روند، حتما همه این نقشه‌ها به هم می‌ریزد. اجرای معامله قرن نمایشی است که ترامپ و نتانیاهو با یکدیگر آغاز کرده اند، اما می‌دانند، ظرف (۴۰-۵۰) سال اخیر وضعیت اسرائیل وخیم‌تر شده است و تلاش‌های بیهوده‌ای در پیش گرفته اند. این سرزمین اصلا قابل فروش نیست.

عربستان و امارات و دیگر کشور‌های مرتجع که از حامیان منطقه‌ای این طرح هستند، مانند دیوار شیشه‌ای می‌مانند که با یک سنگ بنیان‌شان فرو می‌ریزد و ما در این سو می‌بینیم دولت ایران، ترکیه، سوریه، عراق و مالزی و تونس مقابل این حرکت ایستاده اند. امروزه مقاومت، محور سر رشته داری است که می‌تواند آن‌ها را ازهر فکر و توطئه‌ای که به سر دارند، پشیمان کند؛ لذا طرح معامله قرن کاربردی رسانه‌ای و تبلیغی دارد که ترامپ با راه اندازی آن در هنگامه انتخابات، قصد جلب پشتیبانی یهودیان صهیونیست در امریکا را دارد، او به هر دری می‌زند تا در انتخابات پیش‌رو پیروز شود گرچه پیروز هم شود باز شکست خواهد خورد. آن‌ها می‌خواهند فلسطینیان را از سرزمین خود بیرون کنند و جلوی پیشرفت محور مقاومت را بگیرند که هیچگاه موفق به انجام آن نخواهند شد.

امروز وظیفه هر دولت و سیاستمدار و اندیشمند و روشنکفر مسلمان در هر نقطه از جهان است که دست به دست هم بدهند و با تمام امکانات و قوا علیه این حرکت و خیانتی که رخ می‌دهد، ایستادگی کنند. امروز اسرائیل در بدترین شرایط به سر می‌برد از نظر سیاست داخلی، اقتصادی و گردشگری در بدترین شرایط قرار دارد و امروز بیشتر ساکنان این کشور در حال فرار به دیگر نقاط هستند. اسرائیل محکوم به زوال است و به خواست خداوند هر کدام از این کار‌هایی که می‌شود، شکست اسرائیل را نزدیک‌تر می‌کند. این طرح، هم باعث ننگ و عار خود ترامپ و هم باعث نابودی اسرائیل خواهد شد.

منبع: میزان

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها