به روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
حجت‌الاسلام محمدحسنی تأکید کرد؛
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: همان‌طوری که به هواپیما، ناو، زیردریایی، توپ، تانک و رادار نیاز داریم، به هنر حماسه‌آفرین در نیرو‌های مسلح نیز نیازمندیم.
کد خبر: ۳۸۳۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳ - 10February 2020

بهره‌گیری از هنر موجب ارتقای روحیه سلحشوری در نیروی انسانی استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در آیین اختتامیه ششمین جشنواره سرود کارکنان ارتش که صبح امروز در این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: زندگی بدون هنر روح انسان را مکدر می‌کند و از بین می‌برد.

وی با تأکید بر اینکه هرچه انسان هنرمندتر باشد، اثرگذاری‌اش بیشتر است، گفت: متأسفانه یک زمانی هنر سرود در ارتش به حالت احتضار رفته بود، اما با تلاش عزیزان، دوباره احیا شد و امروز یکی از بهترین گروه‌های سرود کشور متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: همان‌طوری که به هواپیما، ناو، زیردریایی، توپ، تانک و رادار نیاز داریم، به هنر حماسه‌آفرین در نیرو‌های مسلح نیز نیازمندیم؛ یعنی باید به سمت هنری برویم که بتواند روح رزم‌آوری را در ارتش توسعه و سلحشوری و روحیه نیروی انسانی ما را ارتقا دهد؛ چراکه تانک که خودش حرکت نمی‌کند، رادار، هواپیما و... همگی در سایه روحیه رزمی و حماسی نیروی انسانی قدرتمند، فعلیت پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه نیاز ما به هنر برابر با نیاز ما به تجهیزات است، گفت: همان‌گونه که برای دفاع از خود به تجهیزات نیاز داریم به هنر هم نیازمندیم؛ لذا باید احساس نیاز به هنر را جدی تلقی کنیم و آن‌را نیاز حقیقی بدانیم؛ چرا که اگر روحیه نداشته باشیم، جسارت و قدرت مقابله با دشمن را هم نخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با تأکید بر اینکه لازمه ماندگاری نوآوری است، عنوان کرد: هنر باید فاخر باشد؛ زیرا هنر فاخر ماندگار و اثربخش است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار