سرلشکر صفوی در جمع خبرنگاران:

حمایت از ۱۷ هزار مددجو توسط مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا/ به‌دنبال توقف چرخه فقر هستیم

رئیس هیات امنای مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا با اشاره به حمایت این مؤسسه از ۱۷ هزار مددجو در سراسر کشور گفت: ما به دنبال این هستیم تا چرخه فقر را متوقف کنیم.
کد خبر: ۳۸۴۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷ - 14February 2020

سرلشکر صفوی: بدنبال توقف چرخه فقر هستیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «سیدیحیی صفوی» رئیس هیات مدیره مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در حاشیه هفدهمین مجمع خیرین موسسه خیریه امدادگران عاشورا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز هفدهمین مجمع عمومی خیرین مربوط به حوزه سلامت را در خیریه امدادگران عاشورا برگزار کردیم. خیریه امدادگران عاشورا از مجموعه دوستان و همکارانی که طی سال‌ها دفاع مقدس در حوزه امدادگری، درمان، پزشکی و پرستاری فعالیت داشتند و همچنین عزیزان بهداری سپاه تشکیل شده است.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا در ادامه گفت: آنچه که ما برای سال ۹۹ دنبال می‌کنیم گسترش حوزه امدادگری برای بیماران صعب العلاج و به طور خاص بیماران سرطانی است. تاکنون حدود ۱۷ هزار مددجو داریم و قصد داریم این تعداد را به حدود ۲۵ هزار نفر در سراسر کشور افزایش دهیم. ما در ۲۹ استان و برخی از شهرستان‌ها شعبه داریم و در مجموع ۴۵ شعبه در سراسر کشور اکنون فعال هستند.

رئیس هیات مدیره مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا تصریح کرد: در گام دوم قصد داریم تعداد بیمارانی را که تحت پوشش ما هستند، از ۷۰ به ۱۰۰ هزار نفر در سال ۹۹ افزایش دهیم. به غیر از حوزه درمان ما کمک‌هایی به عنوان وام به بیماران برای تامین دارو می‌دهیم. ما سالیانه حدود یک میلیارد وام می‌دهیم و قصد داریم آن را به ۲ میلیارد تومان در سال افزایش دهیم. خیریه ما کاملا با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و بودجه دولتی نداریم.

وی افزود: بعضی از خیرین به ما یک میلیارد وام می‌دهند و می‌گویند شما با این پول کار کنید و سود آن برای خودتان؛ ما نیز در موسساتی در بیرون از خیریه در چهارچوب قانون با این پول کار می‌کنیم و سود آن را به هزینه‌های درمانی اختصاص می‌دهیم. از سوی دیگر به بیماران سبد‌های ارزاق نیز می‌دهیم یا بعضا به بیماران کمک‌های دارویی می‌کنیم. حدود ۵۵ بیمارستان در سرتاسر کشور خدمات پزشکی مجانی به بیماران ارائه می‌دهند.

سردار صفوی در ادامه تاکید کرد: خیریه امدادگران عاشورا به دنبال هم‌افزایی و تعامل با تمام خیریه‌ها در حوزه تامین دارو و درمان بیماران نیازمند است. خیریه ما حسابرسی قانونی دارد و وزارت اقتصاد فردی ثابت در خیریه دارد. موسسه ما شفافیت مالی دارد.

رئیس هیات امنای مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در ادامه با اشاره به اینکه تعداد بیماران به ویژه بیماران سرطانی رو به افزایش است، گفت: در حوزه پیشگیری، وزارت بهداشت باید تلاش خود را به کار گیرد. موسسه ما نیز این امر را در برنامه خود جای داده است. امیدوار هستیم مردم در هر حدی که می‌توانند به یاری خیریه‌ها بشتابند.

وی افزود: سوار شدن چرخه فقر و بیماری روی یکدیگر، می‌تواند زندگی‌ها را نابود کند. ما به دنبال این هستیم تا چرخه فقر را متوقف کنیم. خیریه ما یک خیریه مردمی است، اما توانمندی‌های بالایی دارد. ما مردم را می‌شناسیم. مردم ما خیر و عاطفی هستند. در مراسم شهادت سردار سلیمانی شاهد مشارکت ۵۰ میلیونی مردم بودیم. این نشان می‌دهد که مردم ما احساساتی مثبت و تاثیرگذار دارند. اگر مردم در حوزه درمان به کمک دولت بیایند، می‌توان گام‌های بزرگی برداشت.

سردار صفوی افزود: اگر مردم در هر محله و روستا و شهر به کمک بیماران بیایند و کمک‌های عاطفی نظیر پختن غذا و یا عیادت انجام دهند یا حتی به یک مریض گل دهند، در روحیه آنان بسیار تاثیر گذار است.

رئیس هیات امنای مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا گفت: ملت ایران، بهترین ملت جهان هستند. امام بزرگوار ما فرمود مردم ما از زمان پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) بهتر هستند. ما مردمی با فرهنگ و تمدن و شعور بالایی داریم. امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت بالایی که داریم، بتوانیم به واسطه کمک مردم، مشکلات را کنار زده و پیش برویم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار