به روز شده در: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
حجت‌الاسلام مروی:
تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای آمریکا، صهیونیسم، وهابیت و کشورهای مرتجع منطقه اتحاد دو کشور ایران و عراق قابل تحمل نیست و به دنبال ایجاد اختلاف بین این دو کشور هستند؛ بر همین اساس فرهیختگان دو ملت‌ ایران و عراق باید مردم به ویژه نسل جوان را نسبت به دسیسه­‌های مستکبرین آگاه کنند.
کد خبر: ۳۸۴۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴ - 18February 2020

به گزارش دفاع‌­پرس از مشهد، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «احمد مروی» با تولیت آستان مقدس امامین کاظمین امروز در تالار ولایت حرم مطهر رضوی دیدار کرد.

حجت­‌الاسلام‌و‌المسلمین مروی در این دیدار ضمن تسلیت شهادت سردار شهید «قاسم سلیمانی» و شهید «ابومهدی المهندس»، اظهار داشت: دشمن تصور می‌کرد با به شهادت رساندن این دو فرمانده عالیقدر می‌تواند میان دو ملت بزرگ ایران و عراق اختلاف ایجاد کند، اما شهادت و مخلوط شدن خون این دو فرمانده بزرگ، مخلص و مجاهد فی سبیل‌الله در کنار یکدیگر، توسط شقی‌ترین اشقیا، پیوند ناگسستی میان این دو ملت ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: دشمنان اسلام از مکر خدا غافل هستند. آمریکا با این جنایت بزرگ بیش از گذشته خود را رسوا کرد. یک مقام رسمی یک کشور مستقل به دعوت مقام رسمی کشوری دیگر وارد آن کشور شده است، آمریکا با چه مجوز و توجیه قانونی این دو مقام رسمی را به شهادت می‌رساند؟

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه آمریکا با این جنایت نشان داد به هیچ قانون، مقررات و نظاماتی در عالم پایبند نیست، تصریح کرد: آمریکا با این عملیات جنایتکارانه و تروریستی که منجر به شهادت دو سردار رشید جهان اسلام شد، به غرور دو ملت بزرگ توهین و اهانت کرد و عدم پایبندی به قانون و روحیه تکبر خود را نشان داد.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا ادعا می‌کند برای حفظ امنیت عراق وارد این کشور شده است، آنگاه یک مقام رسمی کشور عراق و میهمان رسمی این کشور را به شهادت می‌رساند. کدام قانون به آمریکا اجازه داده یک کشور را اشغال و مقام رسمی آن کشور را به شهادت برساند؟ اگر آمریکا در عراق مستقر شود و بماند، آیا اجازه می‌دهد مردم عراق یک روز آرام و خوش داشته باشند؟

این مسئول ابراز داشت: خون پاک این دو مجاهد فی سبیل‌الله آثار و برکات فراوانی خواهد داشت، که امیدواریم یکی از برکات آن کم شدن شرّ آمریکا از عراق و این منطقه باشد.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: برای آمریکا، صهیونیسم، وهابیت و کشورهای مرتجع منطقه اتحاد دو کشور ایران و عراق قابل تحمل نیست و به دنبال ایجاد اختلاف بین این دو کشور هستند؛ بر همین اساس فرهیختگان دو ملت‌ ایران و عراق باید مردم به ویژه نسل جوان را نسبت به دسیسه‌های مستکبرین آگاه سازند.

این مسئول در پایان با بیان اینکه آستان قدس رضوی به میزان امکانات و ظرفیت‌ها تکریم زائران حضرت رضا (ع) را وظیفه خود می‌داند، گفت: حرم مطهر رضوی سالانه پذیرای بیش از یک میلیون زائران عراقی است، لذا یک صحن و رواق حرم مطهر به زائران عرب زبان اختصاص داده شده تا با بهره‌­گیری از خطبا و مداحان بتوانند از این فضای معنوی بیشتر بهره­‌مند شوند.

تشییع با‌شکوه شهدای مقاومت تودهنی محکمی به دشمنان بود

در ادامه این دیدار «حیدر حسن الشمّری» تولیت حرم امامین کاظمین هدف خود از سفر به جمهوری اسلامی ایران را  زیارت بارگاه منور رضوی و شرکت در مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و بیان داشت: به برکت خون به ناحق ریخته شده شهیدان گرانقدر شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس دو ملت ایران و عراق بیش از پیش متحد خواهند شد و ثمره خون پاک این سرداران شهید خروج نیروهای خارجی بویژه آمریکایی از منطقه خواهد بود.

وی با بیان اینکه تشییع باشکوه پیکرهای شهیدان سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق و ایران تودهنی محکمی برای دشمنان بود، به برنامه‌های آستان مقدس کاظمین به مناسبت شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: در حرمین امامین کاظمین به مناسبت این اتفاق سه روز مجلس سوگواری و عزاداری و همچنین مراسم چهلمین روز شهادت این شهدا با حضور آحاد مردم و علمای بزرگ در آستان مقدس کاظمین برگزار شد.

تولیت امامین کاظمین با بیان اینکه چهارسال با شهید سلیمانی همرزم بودم، تصریح کرد: اگر چه این فاجعه بسیار دردناک بود و دل‌های ما را غمگین و چشمان ما را اشک‌آلود کرد، اما باید منجر به وحدت بیشتر ملت‌های ایران و عراق شود.

حیدر حسن الشمّری در پایان خواستار افزایش همکاری‌­ها میان اعتاب مقدس جهان اسلام بویژه آستان مقدس کاظمین و آستان قدس رضوی شد.

انتهای پیام/

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار