به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
پنتاگون:
وزارت دفاع آمریکا گفته معتقد است روسیه و ترکیه فاصله چندانی با درگیری‌های گسترده‌تر در ادلب سوریه ندارند.
کد خبر: ۳۸۴۹۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲ - 19February 2020

روسیه و ترکیه فاصله چندانی با درگیری در ادلب سوریه ندارندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، وزارت دفاع آمریکا معتقد است روسیه و ترکیه فاصله چندانی با درگیری‌های گسترده‌تر در ادلب سوریه ندارند.

«جاناتان هافمن»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد روسیه و ترکیه به وقوع درگیری‌های گسترده‌تر در ادلب سوریه «بسیار نزدیک» هستند.

هافمن گفت: «شاهد هستیم که روس‌ها و ترک‌ها بسیار به درگیری‌های گسترده‌تر در این منطقه نزدیک شده‌اند. امیدواریم راه حلی برای جلوگیری از آن پیدا کنند.»

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از جامعه بین‌الملل خواست فشار‌های بیشتری روی دولت سوریه برای متوقف کردن عملیات خود در سوریه وارد کند.

هافمن از توضیح بیشتر درباره اینکه آیا آمریکا تماس‌هایی با طرف‌های درگیر در این مسئله برقرار کرده است یا خیر خودداری کرد.

دولت روسیه به عنوان کشور ضامن توافقات آستانه و سوچی اعلام کرد که عملیات‌های اخیر در حلب و استان ادلب بعد از آن آغاز شد که دولت ترکیه به عنوان حامی معارضان و طرف دیگر این توافقات، نتوانست به تعهدات خود عمل کند.

ایجاد منطقه امن به عرض ۱۵ الی ۲۰ کیلومتر، عقب‌راندن تروریست‌ها از مناطق درگیری و توقف حملات خمپاره‌ای و راکتی از جمله تعهدات ترکیه در ذیل توافق آستانه و سوچی بوده است.

ارتش سوریه طی عملیات‌های اخیر خود بیش از ۷۰۰ کیلومتر مربع را در استان‌های حلب و ادلب آزاد و از تروریست‌ها پاکسازی کردند.

در طول این عملیات که یک ماه به طول انجامید، ارتش سوریه به ۳۰ کیلومتری مرکز استان ادلب (شهر ادلب)، رسید، بزرگراه حلب - دمشق را بعد از سال‌ها آزاد و غرب شهر حلب را از وجود تروریست‌ها دور کرد و تروریست‌ها از این شهر کاملاً عقب رانده شدند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار