به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
در دیدار سردار «شیرزاد» با سفیر استرالیا در ایران مطرح شد؛
در دیدار رئیس پلیس بین الملل ناجا با سفیر استرالیا در ایران بر توسعه همکاری‌های مشترک پلیسی تاکید شد.
کد خبر: ۳۸۵۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳ - 20February 2020

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «هادی شیرزاد» رئیس پلیس بین الملل ناجا با خانم «لیندال ساکس» سفیر استرالیا در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

سردار شیرزاد در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد پلیس بین الملل ناجا اظهار داشت: مبارزه با جرایم بین المللی نیازمند توسعه همکاری های پلیسی میان کشورها وتقویت دیپلماسی پلیسی ایران و استرالیا در راستای تحقق این مهم یکی از برنامه های پلیس بین الملل ناجا است.

وی با اشاره به دانش و تجربه پلیس ایران افزود: آماده انتقال دانش و تجربیات انتظامی خود به پلیس کشور استرالیا هستیم؛ از طرفی برای بهره مندی از ظرفیت های پلیسی کشور استرالیا نیز آماده ایم.

رئیس پلیس بین الملل ناجا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است، ادامه داد: می توانیم تجربیات موفق مان را در حوزه مبارزه با جرایم بین المللی به ویژه قاچاق مواد مخدر در اختیار پلیس استرالیا قرار دهیم.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی مشترک با پلیس استرالیا ادامه داد: در راستای تقویت تعاملات دو جانبه، پیش نویس توافق نامه مشترک همکاری میان کشور ایران و استرالیا در دست تدوین است.

گفتنی است، خانم "لیندال ساکس"، سفیر استرالیا در ایران نیز این دیدار با اشاره به توانمندی های پلیس جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: طی بازدیدی که از دانشگاه علوم انتظامی امین داشتم، متوجه شدم که پلیس ایران دارای قابلیت های بسیاری است.

وی با استقبال از کسب دانش و تجربه از پلیس ایران ادامه داد: مبارزه با جرایم بین المللی چون مواد مخدر، قاچاق انسان، تروریست و ... نیازمند همکاری های وسیع بین المللی است.

سفیر استرالیا در ایران خاطر نشان کرد: زمینه های بسیاری برای همکاری وجود دارد و لازمه تعاملات، به اشتراک گذاشتن دانسته های پلیسی است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار