به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اشاره به دستور اکید وزیر دفاع در جهت کمک به کنترل ویروس کرونا در سطح کشور گفت: تولید روزانه حدود 20 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده و 20 هزار ماسک فیلتر دار در دستور کار سازمان صنایع دقاع وزارت دفاع قرار گرفت.
کد خبر: ۳۸۵۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳ - 26February 2020

به گزارش گروه دفاعی و امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «شعبانیان» معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع صبح امروز با حضور در صنایع وابسته وزارت دفاع از خطوط تولید مواد ضد عفونی و ماسک های بهداشتی بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید اظهار داشت: در پی دستورامیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع در جهت کمک به مهار ویروس کرونا و کمک به هموطنان عزیز کشورمان، صنایع مختلف وزارت دفاع بلافاصله نسبت به تولید انبوه مواد ضد عفونی کننده که مورد نیازشدید امروز جامعه است فعالیت خود را آغاز کردند که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی همکاران ما در صنعت دفاعی، روزانه 20 هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده تولید و در اختیار هموطنان قرار می گیرد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع همچنین در بازدید از خط تولیدی ماسک های فیلتردار گفت: این ماسک ها بر اساس شاخص استانداردها با بهترین کیفیت لازم طراحی و تولید شده است که در پی دستور وزیر دفاع همکاران ما در صنعت دفاعی از سرریز فناوری های دفاعی نهایت استفاده و بهره را برده و قادرند بیش از100 هزارماسک را طی یک هفته تولید و در اختیار مردم قرار دهند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع ماسک های تولیدی را در دو نوع N95 و750 عنوان کرد و اظهار داشت: این ماسک ها با توجه به اجزای تشکیل دهنده و بهبودهای صورت گرفته، قابلیت استفاده توسط کادر درمانی اعم از پزشکان، بیماران و به طور کلی تمامی افرادی که در معرض آلودگی های شدید ویروسی قرار دارند را دارا می باشد.

وی در توضیح ساختار ماسک N95افزود: این ماسک ساختار 6لایه دارد و از 2لایه پارچه با تکمیل خاص و لایه های داخلی با خواص کربن فعال و لایه ی جاذب ذرات میکرونی تشکیل شده است.

وی در تشریح ماسک مدل 750 افزود: این ماسک به منظور استفاده عموم مردم طراحی و تولید شده است که قابلیت جذب گازهای سمی، جذب میکرو ارگانیسم، جذب ذرات معلق آئروسل  جذب ویروس ها و قابلیت شستشوی چند باره با آب و بدون محدویت زمانی از ویژگی های آن است

امیر سرتیپ شعبانیان ذرات کربن فعال، قابلیت فیلتراسیون انواع گازهای سمی و ... را از ویژگی های برجسته ماسک های تولید شده عنوان کرد.

وی تصریح کرد: این دو خطوط تولید قابلیت افزایش ظرفیت تولید در صورت نیاز جامعه و مجموعه های بهداشتی و درمانی را دارا میباشد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها