به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
شهید «الیاس سوری»:
شهید «الیاس سوری» در قسمتی از وصیتنامه خود نوشته است: گوش به فرمان رهبر و دنباله رو شهدا و صالحان خدا باشید و همه کارهایمان برای خدا باشد.
کد خبر: ۳۸۵۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰ - 28February 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس  از خرم آباد، الیاس سوری در سال 1347 در خانواده‌ای مذهبی و متدین در روستای خاصی آباد از توابع شهرستان رومشکان دیده به جهان گشود. در سال 1366 به عضویت سپاه پاسداران در آمد و در تاریخ 1373/1/2 جهت انجام مأموریت عازم بانه کردستان می‌شود که و 1373/2/8 در عملیات پاکسازی منطقه غرب در «بانه» به شهادت رسید.

قسمتی از وصیت نامه سردار شهید «الیاس سوری»:

خدایا وقتی به خود می‌نگرم می‌بینم که پشتم خم شده و از سنگینی گناه نا امید می شوم و می‌گویم جایگاه ابدیم آتش قیامت استواز شهداء و اولیاء خدا دور خواهم بود ولی وقتی فکر می کنم می بینم هرچه گناهانم زیاد باشد از رحمت بی‌کرانت که بیشتر نیست باز امیدوار می‌شوم.

از برادران و خواهران مسلمان می خواهم که همیشه به یاد خدا باشند و دنیا را محل سازندگی خود قرار بدهند و روز به روز خود را به خدا نزدیک تر کنند و واقعاً این را به خود بقبولانند که دنیا فانی ومحل موقتی است که انسان باید در این محل موقت و زود گذر خود را کاملا ًبرا دنیای آخرت آماده سازد.

برادران و خواهران ما عزادار نمی خواهیم بلکه رهرو می خواهیم یعنی مثل کسانی نباشیم که فقط در تشعیع جنازه شرکت کنیم ولی هیچ تحولی در خود به وجود نیاورم بلکه باید هدف آنان را دریابیم وخودمان را با آن اهداف که اهداف الهی هستند تطبیق دهیم.

نماز را سبک نشمارید و به آن اهمیت فراوان بدهید و نماز را با تعقیبات و خلوص نیّت انجام دهید، من همیشه از شخص بی‌نماز و بد حجاب بیزار بودم و هستم، مگر آن زمانی که شخص نماز بخواند و به طور کامل ظاهر وباطن حجابش را رعایت کند.

گوش به فرمان رهبر باشید و دنباله رو شهدا و صالحان خدا، سعی کنیم همه کارهایمان برای خدا باشد حتی خوردن و خوابیدن و خشمگین شدن مان هم برای خدا باشد و البته اگر خداوند مرا لایق دانست و شهادت را نصیبم کرد، افسوس مخورید و شکر خدا را به جا آورید، نمی گویم گریه نکنید ولی بی تابی وخود زنی نکنید من رفتم تا آنچه خدا حکم کرده به انجام برسانم وشما رابه خدای بزرگ می‌سپارم.

و خطاب به شما در مساجد: برادران سنگرانتان را حفظ کنید و جبهه را هم فراموش نکنید و سعی کنید نماز را در مسجد با نظم بیشتر و بهتر برگزار کنید و در عزاداری امام حسین(ع) مرا هم یاد کنید و در پایان دعا برای امام و رزمندگان و کسانی را که لایق انقلابند وب رای انقلاب اسلامی زحمت می کشند.

انتهای پیام/ 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها