به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
چهل‌سالگی سرو/ یکی از آزادگان دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
«سلطان محمدی» از آزادگان دروان دفاع مقدس به واکنش ظالمانه بعثی‌ها پس از شنیدن رحلت امام (ره) اشاره کرد و به بیان خاطراتی پرداخت.
کد خبر: ۳۸۵۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۷ - 26March 2020

شکنجه‌های روز رحلت امام (ره)به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، اسارت آزادگان جنگ تحمیلی در روز‌ها و سال‌های جوانی درسی بزرگ برای آنان و برای دیگرانی است که بعد‌ها خاطرات آنان را شنیدند، درسی که اگرچه بسیار تلخ و رنج‌آور می‌نمود، اما مسیر تعالی روح آنان را در شدیدترین سختی‌ها فراهم کرد.

«سلطان محمدی» از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از آزادگان اردوگاه‌های بعثی بود که مدتی را در این اردوگاه‌ها سپری کرد، او به لزوم توجه به خاطرات مربوط به دوران دفاع مقدس تاکید کرده و در خصوص چگونگی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: با کار‌های خود، حمایت از مظلوم و درست زندگی کردن، می‌توانیم ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم.

وی با بیان خاطره‌ای گفت: اسارت، سرشار از خاطرات تلخ و شیرین است. زمانی که حضرت امام (ره) به رحمت خدا رفت آن روز ما را بسیار شکنجه دادند، به حدی که ۱۴ ساعت فقط روی پا ایستادیم و ننشستیم، آن روز لباس‌های خاصی به تن ما کردند، ولی بچه‌ها با همبستگی که داشتند عزاداری خود را انجام دادند با وجود اینکه کتک زیادی خوردند، حتی سه نفر از بچ‍ه‌های ما تا مرز شهادت رفتند.

این آزاده دوران دفاع مقدس در ادامه تصریح کرد: در ایام رمضان بچه‌ها با اندک غذا در طول روز روزه می‌گرفتند. روزی ۱۰ قاشق غذا به ما می‌دادند که باعث می‌شد بچه‌ها گرسنگی بکشند و سنگ به شکم خود ببندند تا معده آن‌ها اذیت نکند. با این وجود روزه می‌گرفتند و پنهان از دید عراقی‌ها نماز جماعت می‌خواندند و اینگونه صلابت و استقامت خود را حفظ می‌کردند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها