به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
پدر شهید اصغر پاشاپور در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
پدر شهید مدافع حرم اصغر پاشاپور گفت: حالی که با شنیدن شهادت حاج قاسم به من دست داد بخاطر شهادت فرزندم نداشتم.
کد خبر: ۳۸۶۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳ - 01March 2020

شهادت حاج قاسم بیشتر از شهادت فرزندم مرا متاثر کردبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، نزدیک به یک ماه پس از شهادت حاج قاسم بود که خبر شهادت یکی از فرماندهان ایرانی در سوریه منتشر شد، اصغر پاشاپور با نام جهادی «اصغر ذاکر» از فرماندهان ارشد مستشاری و از مسوولان آموزش رزمندگان سوری بود که از ابتدای جنگ سوریه برای مبارزه با گروهک‌های تکفیری وارد این کشور شد.

او متولد سال ۱۳۵۸ و ساکن شهر ری بود که از اواسط جنگ سوریه با توجه به مسوولیت‌هایی که برعهده داشت به همراه همسر و سه فرزندش به این کشور نقل مکان کرد. او از رزمندگان نزدیک به حاج قاسم سلیمانی بود که شهادت حاج قاسم تاثیر عمیقی بر او گذاشت و مسوولیت‌های وی را بیشتر کرد.

اصغر پاشاپور در نهایت پس از هشت سال حضور مداوم در سوریه ۱۳ بهمن امسال در اثر اصابت تیر به شهادت رسید. در جریان انتقال پیکر شهید به عقب جبهه مقاومت، رزمندگان به کمین تکفیری‌های احرارالشام برخورد کرده و پیکر شهید توسط این گروهک ربوده شد تا اینکه چند روز پیش در جریان مبادله دو اسیر احرارالشام پیکر شهید پاشاپور تحویل داده شد و به کشور بازگشت. از این شهید فیلم‌ها و تصاویر متعددی بر جای مانده است که در کنار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر فرماندهان نام آشنای جبهه سوریه حضور دارد.

مراسم وداع خانواده با پیکر این شهید روز دوشنبه پنجم اسفند در معراج الشهدای تهران با حضور تنی چند از همرزمان و اعضای خانواده‌ای برگزار شد. این مراسم با مداحی و روضه‌خوانی همراه بود و پیکر شهید در میان نوای یا حسین (ع) بدرقه شد.

مادر شهید پاشاپور در گفت‌وگویی با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس با اشاره به آخرین دیدار خود با فرزند شهیدش اظهار داشت: آخرین بار خم شد و پاهایم را بوسید و گفت مادر تو من را به اینجا رساندی از تو ممنونم. هرچه گفتم پاهایم را نبوس قبول نکرد. از کودکی با بقیه بچه‌هایم فرق داشت، چون پدرش جبهه بود من تنها بزرگش کردم و سختی‌های زیادی در این راه کشیدم.

وی به حال و هوای این روزهایش پس از شهادت فرزند و بازگشت پیکر وی اشاره کرد و در ادامه افزود: به عنوان یک مادر دلتنگ دیدار دوباره او می‌شوم، ولی آنچه حکمت خداست رقم می‌خورد، امروز در راه خدا فرزندم را داده‌ام امیدوارم خداوند این هدیه را از ما قبول کند.

این مادر شهید مدافع حرم تصریح کرد: اصغر حق و مزد زحماتش را با شهادت گرفت، برای هر مادری پر کشیدن فرزند سخت است، ولی تحمل می‌کنم و آرزویم سلامتی رهبر معظم انقلاب است.

پدر شهید پاشاپور نیز در صحبت‌هایی درباره شهادت فرزندش ابراز داشت: ما هرچه داریم از اسلام و سیدالشهدا (ع) است غیر از اسلام چیزی نبوده و چیزی هم نیست. برای اسلام قربانی‌های بسیاری داده‌ایم. خون این بچه‌ها درخت اسلام را آبیاری می‌کند.

پاشاپور از واکنشش نسبت به شهادت حاج قاسم اینطور گفت: با شهادت حاج قاسم یک حال عجیبی به من دست داد، ولی برای اصغر اینطور نبودم، اگر در مراسم فرزندم گریه کردم این گریه برای شهدای کربلا و حضرت زینب (س) بود.

وی در خصوص تصاویر و فیلم‌هایی که از پسرش پس از شهادت او در کنار حاج قاسم منتشر شده است، گفت: فکر نمی‌کردم اینقدر به حاج قاسم نزدیک باشد، هیچ زمان از کارهایش به ما چیزی نگفت. تازه بعد از شهادت، او را شناختم. هیچگاه از سوریه حرفی نمی‌زد.

پدر شهید پاشایی از آخرین صحبت‌هایش در کنار پیکر شهید اینطور گفت: به اصغر گفتم خوش آمدی فدایی حرم، دلاور اسلام. من از این خوشحالم که مادرش چشم به راه نیست و پسرش آمد. بمیرم برای حضرت زینب (س) که چه می‌کرد برای عزیزانش، که آنها را در صحرای کربلا گذاشت و اسیر شد. ما که سختی‌ای ندیدیم. همه فرزندانم فدای رهبر و اسلام. الان هم می‌گویم به مظلومیت حضرت زینب (س) و شهدای کربلا این شهید را از ما قبول کند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها