به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
جلایی در یادواره شهید نامجو:
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان با اشاره به سرمایه های نهفته در این استان مهم ترین ثروت این سرزمین سرسبز را جوانان انقلابی این دیار دانست و افزود: انرژی هسته ای گیلان جوانان فهیم و با آینده این سرزمین هستند.
کد خبر: ۳۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۳ - 28September 2013

انرژی هسته ای گیلان، جوانان فهیم این سرزمین هستند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، یادواره شهید سرلشکر "سید موسی نامجو" در بندر انزلی با حضورامیر دریادار حکیمی فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش و  رسول جلائی رئیس بنیاد حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس  گیلان  و خانواده و همرزمان  این شهید بزرگوار در بندر انزلی برگزار شد.

رسول جلایی، رئیس بنیاد حفظ اثار ونشر  ارزشهای دفاع مقدس گیلان دراین مراسم با اشاره به ویژگی های شخصیتی و صفات بارز شهید نامجو، این شهید بزرگوار را فردی آینده نگر و امیدوار به آینده کشور معرفی کرد.
 
وی با تاکید براینکه شهید نامجو ازجمله شهدایی است که مورد غفلت ما قرارگرفته است به غربت و مظلومیت شهید نامجو در گیلان اشاره کرد و افزود: این بر ما گیلانیان بخشودنی نیست.
 
وی با اشاره به ساخته شدن فیلم مستندی تحت عنوان "درآستان نجابت دریا" درباره زندگی شهید نامجو در سال گذشته افزود: ساخت این فیلم آغازگر حرکتی بود که همشهریان و همرزمان این شهید با وی بیشتر آشنا شوند.
 
وی با این توضیح که شهید نامجو در مسیر اجرای طرح خردمندانه امام در ارتش خدمت می کرد، خاطرنشان کرد: نامجو وظیفه یک نظامی در مقابل وطن و دینش را به خوبی درک کرده بود.
 
جلایی با اشاره به ایجاد پایه های تشکیلاتی منسجم از جوانان توسط شهید نامجو در دانشکده افسری در دوران قبل از انقلاب تصریح کرد : نامجو توانسته بود در دوران خفقان در ارتش پایه گذار یک حرکت انقلابی باشد.
 
ریئس بنیاد حفظ اثار ونشر  ارزشهای دفاع مقدس گیلان گفت: امروز گیلانی ها و خصوصا ساکنان انزلی برخود می بالند که یک چهره فرهیخته، ممتاز و مثال زدنی در دیار و سرزمین آنها متولد شده است.
 
وی با اشاره به سرمایه های نهفته در گیلان مهم ترین ثروت این سرزمین سرسبز را جوانان انقلابی این دیار دانست و افزود: انرژی هسته ای گیلان جوانان فهیم و با آینده این سرزمین هستند.
 
جلایی تاکید کرد: مهم ترین تجربه دفاع مقدس این است که ما با تکیه بر نیرو و  نشاط جوانان  قادر به انجام هر کاری خواهیم بود و اعتماد به جوانان راه رسیدن به افق های پیشرفت در زمینه های مختلف اقتصادی ،نظامی ، سیاسی و... را فراهم می سازد.
 
ریس بنیاد حفظ اثار ونشر  ارزشهای دفاع مقدس گیلان پیروی از سیره شهدا را پشتوانه پیشرفت کشوردانست و افزود: ما با نگاه به زندگی شهدا علی الخصوص شهید نامجو در خواهیم یافت که راه رسیدن به اهداف آرمانی و خدمت به کشور حضور در میادین پر خطر است.
 
گفتنی است در این مراسم سرهنگ بازنشسته محمد علی شریف النسب به بیان خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداخت. وی شهید نامجو را افسری مؤمن، باخدا و متعهد  معرفی کرد و افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهاد ت مهم ترین موضوعی است که در پرداختن به شخصیت شهید نامجو نشر می یابد.
 
وی تاکید کرد:شهید نامجو می دانست که ارتش چگونه باید خود را با آرمانهای امام تطبیق دهد
همرزم شهید نامجو با اشاره به اینکه این شهید هسته های مقاومت بسیاری را در ارتش ایجاد کرد و با تاکید بر اینکه شهید نامجو در ارتش فرهنگ سازی می کرد، گفت: شهید نامجو معتقد بود ارتش پلیس ضد شورش نیست، سیاسیون باید خود مشکلاتشان را حل کنند ارتش ازآن مردم است و وظیفه اش صیانت از مرزهای کشور است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها