به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
نظامیان رژیم اشغالگر با سوء استفاده از شرایط کنونی گسترش ویروس کرونا به حملات خود علیه شهروندان فلسطینی ادامه می‌دهند.
کد خبر: ۳۸۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷ - 18March 2020

سوء استفاده رژیم صهیونیستی از کرونا و به راه انداختن موج بازداشت فلسطینیانبه گزارش گروه بین‎الملل دفاع‌پرس، در شرایط کنونی و با بیم گسترش شیوع ویروس کرونا در سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روز‌های گذشته تاکنون موج گسترده بازداشت شهروندان کرانه باختری به دست نظامیان رژیم اشغالگر به راه افتاده است.

«امین نصر ابوهنیه» جوان ۲۱ ساله فلسطینی است که نظامیان رژیم اشغالگر چند روزی بود به دلیل حضورش در راهپیمایی علیه ساخت دیوار حائل در تعقیبش بودند و بالاخره امروز به منزلشان در شهر قلقیلیه در شمال کرانه باختری یورش برده و پس از تفتیش آنجا او را ربودند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، صبح امروز نظامیان اشغالگر شش جوان دیگر فلسطینی را هم با حمله به خانه‌هایشان در شهر رام الله در مرکز کرانه باختری بازداشت کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای تاکید کرد که نیروهایش امروز هم شماری از فلسطینیان در چندین شهر و روستای کرانه باختری را بازداشت کرده و تحویل دستگاه امنیتی داده تا به ادعای مشارکتشان در مقاومت علیه شهرک نشینان مورد بازجویی قرار گیرند.

موج بازداشت شهروندان فلسطینی در حالی ادامه دارد که طرف‌های مختلف نسبت به رسیدن ویروس کرونا به داخل زندان‌های رژیم صهیونیستی نگران هستند به خصوص که رژیم اشغالگر هیچ اقدام پیشگیرانه‌ای اتخاذ نکرده و در عوض با بستن بوفه‌های فروش مواد غذایی و شوینده و توقف ملاقات خانواده‌های اسرا آن‌ها را از مایحتاج اساسی هم محروم کرده است.

در همین حال در چارچوب تجاوز‌های مستمر رژیم صهیونیستی ده‌ها شهرک نشین صهیونیست امروز نیز تحت حفاظت امنیتی پلیس این رژیم به صحن‌های مسجد الاقصی یورش بردند.

این در حالی است که نظامیان رژیم صهیونیستی با مانع تراشی برای ورود نمازگزاران مسلمان به صحن‌های مسجد الاقصی آن‌ها را به پرداخت غرامت مالی در صورت تجمع در صحن‌های مسجد تهدید کرده است.

منابع فلسطینی می‌گویند بیم این می‌رود که این اقدامات به منظور اعمال محدودیت‌های جدید برای نمازگزاران فلسطینی است در شرایطی که شهرک نشینان بدون هیچ محدودیتی به هتک حرمت صحن‌های مسجد می‌پردازند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها