به روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۱
اسماعیلی مطرح کرد؛
سخنگوی قوه قضاییه گفت: دستگاه قضا آمادگی کامل دارد که با بخش‌های مختلف قوه مجریه و مقننه در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور همکاری کند و در زمینه رفع موانع تولید اقدامات لازم را در حوزه مسئولیت کاری خود انجام دهد.
کد خبر: ۳۸۸۹۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹ - 22March 2020

برخورد جدی قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی در راستای حمایت از تولیدکنندگانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‎پرس، «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه در مصاحبه با برنامه «فردای روشن» که از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش می‌شد، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را به عنوان سال «جهش تولید» نامگذاری کرده‌اند، اظهار داشت: در سال گذشته نیز حضرت امام خامنه‌ای بر موضوع حمایت از تولید تاکید کردند و این موضوع باعث شد که در بخش‌های مختلف اقدامات مناسبی در راستای حمایت از تولید انجام شود.

وی با بیان اینکه در همین ارتباط قوه قضائیه جهت پاسخگویی به فرمان و سیاست‌های ابلاغی از سوی ایشان در بحث رونق تولید ملی و افزایش اشتغال گام‌های مناسبی را برداشت، افزود: گزارش‌هایی که از واحد‌های مختلف قوه قضاییه ارسال شده حکایت از این دارد که در سال گذشته با کمک قوه قضاییه ۹۹۴ واحد صنعتی که تعطیل شده بودند یا در شرف تعطیلی بوده‌اند به چرخه تولید بازگشته‌اند و از بیکار شدن کارگران در این واحد‌های تولیدی جلوگیری شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه در قوه قضائیه این آمادگی را داریم که با همکاری با مدیران اجرایی و متولیان بخش‌های مختلف در راستای گسترش تولید در کشور فعالیت کنیم، افزود: آنچه که از سوی مقام معظم رهبری در این زمینه مطرح شده یک سیاست و تدبیر ولایی و هم چنین سیاستی است که بر اساس کار‌های کارشناسی و نیازسنجی کشور ابلاغ شده است.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه نیاز کشور این است که تولید در داخل کشور سیر صعودی به خود بگیرد و قدم‌های بلندی در این زمینه برداشته شود، اظهار داشت: این در شرایطی است که دشمنان به دنبال این هستند که به کشورمان در حوزه‌های اقتصادی آسیب برسانند.

وی با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید باید به توانمندی‌های داخلی توجه بیشتری شود، تاکید کرد: افزایش تولید در کشور ضمن اینکه باعث می‌شود وابستگی ایران به دیگر کشور‌ها و همچنین درآمد‌های نفتی کمتر شود این زمینه را فراهم می‌کند که در زمره کشور‌های صادر کننده قرار بگیریم.

این مقام مسئول در قوه قضائیه با بیان اینکه این قوه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا موانع موجود در راه تولید را با کمک دستگاه‌های اجرایی و زیربط برطرف کند، گفت: از جمله این اقدامات نظارت بر تسهیلاتی است که ارائه می‌شود که ما معتقدیم با اجرای قانون باید از انحراف تسهیلات ارائه شده در این زمینه، جلوگیری کرد و تسهیلات به کسانی ارائه شود که به واقع دغدغه تولید و حرکت در این مسیر را دارند.

اسماعیلی همچنین به عزم قوه قضاییه جهت مقابله به مفسدان اقتصادی و سودجویان اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از کسانی که می‌خواهند در مسیر صحیح تولید حرکت کنند قطعاً باید با افراد سودجو این عرصه مبارزه کرد و این موضوع قطعا مورد توجه قوه قضاییه است.

وی با بیان اینکه آنچه که از سوی مقام معظم رهبری در امر تولید مطرح شده افقی دست یافتنی است، افزود: ما با اتکا به نیرو‌های زحمتکش کشور و نسل جوان و رفع موانع تولید می‌توانیم به این افق دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار