به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
دریادار سیاری طی فرمانی اعلام کرد؛
فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش به فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد: متعاقب فرمان ستاد کل نیرو‌های مسلح، با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های نیرو، نقطه‌ای مناسب در شهر تهران انتخاب و یک مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاهی ۲ هزار تخت خوابی ظرف ۴۸ ساعت آینده آماده شود.
کد خبر: ۳۸۹۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰ - 23March 2020
نیروی زمینی ارتش تا ۴۸ساعت آینده یک مجتمع بیمارستانی ۲ هزار تخت خوابی برپا کندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش، صبح امروز (دوشنبه) در نشستی خبری به بیان جزئیاتی از اقدامات ارتش در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری ویروس کرونا در کشور پرداخت و اظهار داشت: ماموریت ارتش دفاع از تمامیت ارضی، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و ارتش موظف است در همه وضعیت‌های مختلف این ماموریت عظیم را به نحو اعظم انجام دهد.
 
وی با تاکید بر اینکه حفظ و ارتقای توان رزم برای انجام ماموریت اصلی ارتش همواره در دستور کار است، افزود: ارتش باید بتواند سلامت کارکنان خود را برای حفظ توان رزم خود حفظ کند؛ به لطف خدا و با همت سامانه بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح از این موضوع تا کنون کمترین آسیب را داشتیم و توانسته‌ایم توان رزمی خود را حفظ کنیم.
 
معاون هماهنگ کننده ارتش خاطر نشان کرد: منابع نیروی انسانی باید همواره آماده باشد تا بتواند استمرار تامین این نیرو‌ها را انجام دهد؛ در این راستا مراکز آموزشی ارتش مستمر درحال جذب نیرو هستند و امروز حتی با آموزش‌های مجازی کار را به گونه‌ای پیش می‌بریم که هر زمان که لازم باشد نیروی جدید جذب کنیم.
 
امیر سیاری با اشاره به اقدامات مردم یاری ارتش به بیان اقدامات انجام شده در ارتش در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا در کشور پرداخت و گفت: ارتش با توجه به برخورداری از علم و دانش مربوط به بهداشت و درمان، در بهمن ماه ۹۸ متوجه شیوع ویروس کرونا در کشور چین شده بود و پیش بینی‌هایی درباره سرایت این بیماری انجام دادیم تا اینکه ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت تشکیل و ستاد کل در ادامه آن قرارگاه زیستی خود را شکل داد و سازمان‌های تابعه نیروی‌های مسلح نیز هرکدام این ستاد را شکل دادند.
 
وی ادامه داد: در نخستین جلسه با وزیر بهداشت اعلام کردیم که می‌توانیم در ابعاد مختلف به ستاد ملی کرونا کمک کنیم؛ تامین نیروی انسانی، تخصیص تخت‌های بیمارستانی و رفع آلودگی معابر شهری از جمله اقداماتی بود که ارتش برای همکاری اعلام آمادگی کرد. همچنین در این جلسه اعلام شد در ارتش سامانه‌ای به عنوان جنگ‌های نوین وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت نیز استفاده کرد؛ تا امروز نیز در زمینه‌های اعلام شده کمک‌های لازم به ستاد مقابله با کرونا ارائه شده است.
 
فرمانده قرارگاه زیستی ارتش اظهار کرد: پس از فرمان فرماندهی کل قوا به رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح رزمایش مقابله با حمله احتمالی بیولوژیک در دستور کار این ستاد قرار گرفت؛ با صدور این فرمان اقداماتی که ارتش انجام داده بود با رونق مواجه شد؛ در این راستا ما کمک‌های نیرو‌های انسانی و همچنین اقدامات در سایر عرصه‌هایی که اعلام آمادگی کرده بودیم، توسعه دادیم؛ برپایی بیمارستان‌ها سیار و برپایی ایستگاه‌های غربالگری و کنترل ورودی‌ها به شهرها، ضد عفونی کردن خودروها، افزایش ظرفیت تولید ماسک و ضدعفونی کننده از جمله اقداماتی است که پس از فرمان رهبری در ارتش در حال انجام است.
 
امیر سیاری در ادامه گفت: امروز ۳۲ بیمارستان ارتش در سرتاسر کشور در حال ارائه خدمات در زمینۀ بیماری کرونا است؛ یک بیمارستان سیار و صحرایی نیز در شهر قم برپا کردیم و حدود ۱۶۰۰ تخت در بیمارستان‌های ارتش نیز به این بیماری اختصاص یافته و ۴۶۰۰ تخت دیگر در استان‌های مختلف برای استراحت گاه و نقاهت کاه تامین شده است.
 
وی خاطر نشان کرد: موضوع رزمایش که در فرمان رهبری آمده بود در نیروی زمینی ارتش آغاز شد و امروز در ورودی شهر‌های بزرگ نظیر تبریز، رشت، کرمانشاه و اهواز تحت عنوان رزمایش در حال انجام رزمایش و ارتقای آمادگی برای مقابله با حمله‌ی احتمال هستیم. بررسی علمی و تحقیقاتی چگونگی برخورد با موضوع در آینده در دستور کار زیرمجموعه‌های علمی ارتش قرار گرفته است؛ همچنین اساسنامه‌ها و آیین نامه‌های دفاع بیولوژیکی در ارتش را به روز رسانی کردیم.
 
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز هماهنگی میان کلیه سازمان‌های نیرو‌های مسلح شکل گرفته تا با هماهنگی و همکاری همدیگر در قرارگاهی که به دستور رهبری در ستاد کل شکل گرفته در حال انجام است.
 
دریادار سیاری اظهار کرد: در فرمان فرماندهی کل قوا انجام یک رزمایش برای کسب آمادگی بیشتر برای مقابله با یک حمله احتمالی بیولوژیک پیش بینی شده بود؛ در این راستا نیرو‌های چهارگانه ارتش اقدامات مربوطه را انجام دادند؛ این رزمایش در ۲۱ استان کشور در حال اجرا است.
 
وی گفت: ظرف روز‌های گذشته، ستاد کل نیروهای مسلح در راستای اجرای فرمان فرماندهی معظم کل قوا در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دستوری صادر کردند؛ امروز این دستور را به فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام می‌کنم که خواسته‌ی ستاد کل این است که با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این نیرو، یک نقطه مناسب را در شهر تهران انتخاب و یک مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاهی ۲ هزار تختخوابی ظرف ۴۸ ساعت آماده شود.

در ادامه‌ی این فرمان آمده که اگر لازم باشد، نزاجا این اقدام را در سایر استان‌ها اجرا کند. 

انتهای پیام/ ۲۳۱
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار