به روز شده در: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
استاندار مازندران:
«احمد حسین زادگان» گفت: به کسانی که در موج دوم سفر قصد سفر به استان مازندران را دارند توصیه می‌کنیم که در شرایط کرونا این استان جای خوبی برای مسافرت نیست و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بزودی این معضل حل خواهد شد.
کد خبر: ۳۸۹۱۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷ - 24March 2020

مازندران در شرایط «کرونا» جای خوبی برای مسافرت نیست /به گزارش دفاع‌پرس از ساری، «احمد حسین زادگان» استاندار مازندران امشب در جلسه ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا با بیان اینکه جلسات ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت مستمر برگزار می‌شود، اظهار داشت: من‌بعد جلسات این ستاد به صورت ویدئوکنفرانس با حضور فرمانداران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از مردم مازندران که به ما کمک کردند تا مانع شیوع این ویروس شویم، قدردانی می‌کنم، افزود: خوشبختانه هم آمار ورودی و هم آمار خروجی بیمارستان‌ها به تعادلی رسیده است و این مرهون تلاش و همراهی همه مردم و مجاهدت تمامی فعالان این عرصه است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بجز واحدهای صنفی ضروری از دیگر واحدها انتظار داریم همچنان تا پایان روز 15 فروردین ماه تعطیل باشند و با همراهی آنها بازار محلی برای شیوع ویروس نباشد، اظهار داشت: ان شاء الله بتوانیم با قرنطینه به این اشکال و ایجاد فاصله اجتماعی بیشتر در قطع زنجیره انتقال توفیق پیدا کنیم.

حسین زادگان ادامه داد: دستورات لازم در این راستا صادر شده و مجمع صنفی همراهی خوبی داشته و در جلسه امروز مقرر شد که تا با آن‌دسته معدود از واحدهایی که همراهی نداشته اند و از این دستور تخطی کرده اند، برخورد لازم صورت گیرد.

وی گفت: فروشگاه‌های مجازی و اینترنتی برای تقویت بازار و رفع مشکلات مردم در دستور کار جدی قرار گیرد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مردم، خیرین و گروه‌های جهادی در تولید ماسک و لباس خوب ورود کرده اند، متذکر شد: بخش خصوصی نیز باید بیش از پیش به کمک‌های خود در این راستا تداوم ببخشد.

حسین زادگان در اشاره به انتصاب بازرسین ویژه خود برای بازرسی از وضعیت شهرستان‌های مختلف استان ابراز داشت: هدف اساسی از این کار، بررسی میدانی و گزارش‌گیری مستمر از فعالیت و اطمینان از اجرای مصوبات ستاد است و هیچ کوتاهی در این مورد از هیچ دستگاه مسئولی نادیده گرفته نمی‌شود و بازرسی‌ها تا پایان این بیماری از جامعه ادامه خواهد داشت.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بحمدالله با تشکیل پدافند زیستی در روستاها و اقداماتی که از سوی همه دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌ها صورت گرفته وضعیت روستاهای استان نسبت به شهرها مطلوبتر است، افزود: برای اینکه با آغاز فصل کشاورزی روستاهای ما نیز درگیر نشوند مقرر شد نیازمندی‌های روستاییان از طریق بانک نشا تامین شود.

وی ادامه داد: شیوه نامه‌‌ایی نیز تدوین شده که بزودی به دهیاران و شوراها ابلاغ می‌شود تا در زمین‌هایی که فعالیت می‌کنند همه موازین بهداشتی را رعایت کنند تا روستاها همچنان سلامت‌شان به مخاطره نیفتد.

وی با بیان اینکه از مردم عزیز که صبوری کردند انتظار داریم که خسته نشوند و در ایام پیش رو در پارک‌ها و پارک‌های جنگلی حضور پیدا نکنند، اظهار داشت: در این جلسه نیز مصوب شد که اقدامات پیشگیرانه برای عدم تجمع مردم در مکان‌های مشخص که محل تراکم مردم در روز طبیعت در سال‌های گذشته بوده است، صورت گیرد و فرمانداران موظفند مساله را مدیریت کنند و کسانی هم که رعایت نکنند برخورد قانونی با آن ها صورت می‌گیرد.

استاندار مازندران گفت: بحمدالله با کار فرهنگی و رسانه ای انجام شده شاهد کاهش حضور بیش از 80 درصدی مسافر در استان هستیم و از 20 درصد حاضر می‌خواهیم نکات بهداشتی را رعایت کنند و به کسانی که در موج دوم سفر قصد سفر به استان را دارند توصیه می‌کنیم که مازندران در این شرایط اصلا جای خوبی برای مسافرت نیست و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بزودی این معضل حل خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار