به روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
نیرو‌های ارتش ترکیه و تروریست‌های همسو با این کشور پس از چهار روز قطعی بار دیگر آب شهر الحسکه را به روی مردم این شهر بستند.
کد خبر: ۳۸۹۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹ - 25March 2020

تروریست‌های حامی ترکیه بار دیگر آب شهر الحسکه را قطع کردندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ارتش و مزدوران ترکیه در شمال سوریه بار دیگر جریان انتقال آب به شهر الحسکه را مسدود کردند. این در حالی بود که دولت سوریه صبح امروز جریان آب را به راه انداخته بود.

«محمود عکله» مدیر سازمان آب الحسکه به خبرگزاری سانا گفت که نیرو‌های ارتش ترکیه و مزدورانشان کارگران سازمان آب را از ایستگاه پمپاژ آب بیرون انداخته و مانع ادامه کار آن‌ها شده‌اند.

به گفته وی صبح فردا بار دیگر کارگران برای وصل کردن آب به ایستگاه خواهند رفت چرا که هیچ راه دیگری برای رساندن آب به نیم میلیون جمعیت شهر الحسکه و مناطق اطراف آن وجود ندارد.

شورای شهر الحسکه امروز برای حل مشکل آب شرب اهالی مجبور به استفاده از تانکر‌های آب شد تا مشکل چاه‌های آب «علوک» و ایستگاه پمپاژ آب حل شود.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز امروز اقدام رژیم ترکیه و گروه‌های تروریستی آن در قطع آب آشامیدنی شهر الحسکه و شهرک‌های حومه آن را محکوم و تأکید کرد که این اتفاق زندگی و جان حدود نیم میلیون نفر را در معرض خطر قرار داده است، آنهم در زمانی که دنیا برای مقابله با ویروس کورنا را قبل از گسترش بیش‌تر آن تلاش می‌کند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها