به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
امیر حاتمی در قرارگاه پدافند زیستی وزارت دفاع خبر داد؛
وزیر دفاع با اشاره به نامگذاری شعار سال ۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «جهش تولید» بر افزایش سریع ظرفیت تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده، تولید لباس‌های ویژه کادر درمانی، تجهیزات بیمارستانی و سایر اقلام مورد نیاز مجموعه بهداشت و درمان کشور تأکید کرد.
کد خبر: ۳۸۹۳۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷ - 26March 2020

تولید و تحویل ۱۵۰ دوربین حرارتی هوشمند در آینده نزدیک/ طراحی و تولید نسل جدید لباس‌های ویژه کادر درمان و پزشکی کشوربه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‎پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست قرارگاه پدافند زیستی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با تقدیر از تلاش سازمان‌های وزارت دفاع در مبارزه با بیماری کرونا از بدو شیوع این ویروس در کشور و مخصوصا در ایام تعطیلات نوروز اظهار داشت: وزارت دفاع با بسیج ظرفیت‌ها و امکانات خود و همچنین استفاده از سرریز دانش دفاعی خود نقش بسزایی در مبارزه با ویروس کرونا ایفا کرد و من از تک تک دست اندرکارانی که در بخش‌های مختلف این مجموعه همچنان در حال فعالیت شبانه روزی هستند تشکر می‌کنم.

وی هدف از تشکیل قرار گاه پدافند زیستی وزارت دفاع را تجمعیع ظرفیت‌ها و انسجام بین سازمانی در وزارت دفاع برشمرد و گفت: برابر فرمایشات فرمانده معظم کل قوا مواجه با ویروس کرونا در شرایط فعلی به نوعی رزمایش تلقی می‌شود و همه بخش‌های نیرو‌های مسلح و بویژه وزارت دفاع تمام همت خود را نسبت به رفع نیاز‌های بخش بهداشت و درمان کشور بویزه کمک به ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) ستاد کل معطوف دارند.

وزیر دفاع در این جلسه با اشاره به نامگذاری شعار سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام «جهش تولید» بر افزایش سریع ظرفیت تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده، تولید لباس‌های ویژه کادر درمانی، تجهیزات بیمارستانی و سایر اقلام مورد نیاز مجموعه بهداشت و درمان کشور تأکید کرد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ویروس کرونا به عنوان یک تهدید زیستی برای وزارت دفاع ابعاد چند وجهی دارد خاطرنشان کرد: پیش بینی تهدید زیستی و تغییر روند جنگ‌ها برای ما متصور بود و بر همین مبنا زیر ساخت‌های وزارت دفاع متناسب با تهدیدات نوظهور زیستی به روز و در کوتاه‌ترین زمان آماده فعالیت شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز توان ظرفیت تولید مواد ضدعفونی به روزی ۱۷۰ هزار لیتر افزایش پیدا کرده است، گفت: چنانچه تقاضا برای این محصول بیشتر باشد امکان افزایش ظرفیت تولید در دستور کار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تا کنون دو میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی به نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های ذیربط تحویل شده است، تصریح کرد: تولید مواد ضدعفونی در بخش‌های مختلف وزارت دفاع همچنان با قوت ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان صنایع دفاع در ادامه با بیان اینکه تا کنون روزانه دو هزار و ۵۰۰ دست لباس ویژه کادر درمانی مبارزه با کرونا تولید و تحویل مجموعه بهداشت و درمان کشور شده است، افزود: ان‌شاالله به زودی نسل جدیدی از این لباس‌ها با ویژگی بهتر و مناسبت‌تر در اختیار کادر زحمت کش درمانی و پزشکی کشور قرار خواهد گرفت.

امیر سرتیپ شهرام رئیس شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع (صا ایران) گفت: این سازمان توانسته است تا به امروز ۴۰۰ دستگاه مانیتور قلب، ۵۵ دستگاه ساکشن، ۱۳۰ مانیتور پرتابل قلب و ۳۵ دوربین حرارتی طب سنج را در اختیار حوزه درمان کشور قرار دهد و ان‌شاالله در سال ۹۹ و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام «جهش تولید» نامگذاری شده است ۱۵۰ دوربین دیگر را نیز تولید و در اختیار دستگاه‌های مسئول قرار خواهد داد.

رئیس سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی وزارت دفاع به عنوان متولی مرکز اقدامات کلی پدافند زیستی گفت: این مرکز تا کنون ۷۶ مکان مهم و کلیدی کشور را پاک سازی و رفع آلودگی کرده است.

امیر سرتیپ حاتمی در جمع بندی پایانی این جلسه با بیان اینکه وزارت دفاع همواره در تأمین امنیت و پشتیبانی از نیرو‌های مسلح از هیچ کوششی فروگذار نکرده است، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه تا برقراری آرامش و کنترل ویروس کرونا در خدمت کشور و در کنار مردم خواهد بود.

بر اساس این گزارش، نشست قرارگاه پدافند زیستی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، حجت الاسلام و المسلمین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، معاونین و مدیران عامل سازمان‌های وزارت دفاع برگزار شد.

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار