به روز شده در: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت جدید عراق امروز همزمان با سفر به استان الانبار در توییتی از الحشد الشعبی حمایت کرد.
کد خبر: ۳۸۹۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳ - 26March 2020

حمایت الزرفی از الحشد الشعبی همزمان با افزایش انتقادات از نخست‌وزیری اوبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، «عدنان الزرفی» مأمور تشکیل دولت جدید عراق امروز در توییتی از الحشد الشعبی دفاع کرد.

الزرفی که نامزدی او برای تشکیل کابینه با مخالفت سیاسیون متعدد نزدیک به الحشد الشعبی مواجه شده است، در توییتی نوشت که «سازمان الحشد الشعبی نهاد نظامی عراقی است که به موجب قانونی پارلمانی و خواسته مردم برای مقابله با تروریسم و نجات‌دادن عراق تشکیل شده است».

الزرفی امروز پنجشنبه (۲۶ مارس - ۷ فروردین) نوشت: ما در تدوین قانون [الحشد الشعبی]سهیم بودیم و به عنوان وظیفه ملی به آن رأی دادیم و در کمیسیون مالی، به آن بودجه کافی اختصاص دادیم... سازمان الحشد الشعبی، نهادی مستحکم و وفادار به عراق و عراقی‌ها باقی خواهد ماند».

الزرفی در شرایطی این سخنان حمایتی از الحشد را اعلام کرده که سران الحشد الشعبی در روز‌های اخیر، درباره نخست‌وزیر شدن او هشدار داده‌اند.

حدود ده روز گذشته نیز «محمد البصری» از فرماندهان الحشد الشعبی بعد از مأمور شدن الزرفی برای تشکیل کابینه از نگرانی‌هایی در خصوص اقدامات دولت آینده برای منحل کردن الحشد الشعبی سخن گفته بود.

وی به وبسایت شفق‌نیوز عراق گفته بود که اگر عدنان الزرفی در پارلمان رأی بیاورد، فکر نمی‌کند که الان فرصت کند که به انحلال الحشد الشعبی برسد، زیرا مأموریت‌های بزرگتری در دوره موقت دارد... هنوز سخن گفته از [تلاش الزرفی برای]انحلال الحشد الشعبی زود است.

این فرمانده الحشد الشعبی گفته بود، تا پارلمان عراق هست، الحشد الشعبی نیز وجود خواهد داشت چرا که الحشد با قانون پارلمان باقی مانده و جز با قانونی در پارلمان منحل نخواهد شد که این امر نیز بسیار بعید است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار